Superfetch? Що це за служба? Навіщо вона потрібна і як її відключити.

Сучасна технологія SuperFetch: що це за служба? Вперше користувача почули про SuperFetch після випуску операційної системи Віндос 7. Це унікальна технологія, відома не всім користувачам. Просунутим користувачам досить нагадати Prefetcher в Windows Vista, щоб зрозуміти, в чому суть. У даній статті ми докладно розповімо про Суперфетч.

SuperFetch. Що це за служба. початок

При включенні будь-якої комп’ютерної програми всі конфігураційні компоненти (або виконувані) насамперед викачуються з диска, на якому встановлена ​​програма. Тільки після цього відбувається завантаження цих компонентів в оперативну пам’ять. Дана послідовність дій повторюється кожного разу при запуску будь-якої програми.

Інтелектуальна система SuperFetch – технологія для оптимізації процесів функціонування ОС і прискореного доступу до додатків. Вона проводить аналіз самих часто завантажуваних користувачем програм. При новому запуску таких програм Суперфетч зберігає файли додатків в оперативну пам’ять, тобто проводить їх кешування. Все це дозволяє прискорити роботу операційної системи і пристрої в цілому. Таким чином, включення програми відбувається набагато швидше завдяки тому, що її дані вже збережені в оперативній пам’яті пристрою. Їх не потрібно заново зчитувати з жорсткого диска. Виходить SuperFetch економить час користувача на запуск різних додатків.

SuperFetch представлена ​​як SysMain в дереві процесів операційних систем після Вісти (якщо відкрити «Диспетчер завдань»).

Порівняння Prefetch і SuperFetch

Перше пробне використання технології відбулося вже в Windows XP. В ОС Vista ця технологія була названа Prefetcher (з англійської «попередня вибірка»). Ця технологія застосовувалася для оптимізації завантаження компонентів ОС і різних модулів запускаються як раз перед самим запуском.

Після реалізації в операційній системі Windows 7 технологія була частково перероблена, в тому числі змінилося її назву на SuperFetch. Робота служби змінилася, але частина Prefetcher (попередня вибірка) все одно присутній. Префетчер має, на жаль, кілька недоліків. Оперативна пам’ять пристрою обмежена, тому має сенс завантажувати тільки часто використовувані додатки. Коли програмою перестають часто користуватися, її дані видаляються з оперативної пам’яті і знову опиняються на жорсткому диску в файлі підкачки.

Нова версія Суперфетч вивчає роботу користувача з програмами, створює спеціальні карти і зберігає конфігурацію регулярно завантажуваних додатків. Якщо програма була вивантажено, то дана служба аналізує весь процес, через який сталася вивантаження. При необхідності Суперфетч ініціює нове завантаження даних програми в оперативну пам’ять пристрою.

В результаті користувач отримує велику продуктивність операційної системи і швидке завантаження популярних програм.

Часом можуть з’явитися проблеми, якщо обсяг оперативної пам’яті пристрою менше 1 гігабайта. Далі докладніше зупинимося на цьому питанні.

Зміна параметрів технології SuperFetch

У цьому розділі мова піде про те, як налаштувати роботу SuperFetch. Просунуті користувачі рекомендують скористатися груповими політиками або системним реєстром для даної мети. Перший і другий варіант в цілому повторюють один одного. Зупинимося саме на зміні через системний реєстр.

Regedit включається комбінацією клавіш Win + R і додаванням в командний рядок відповідного назви «regedit»

Необхідно в гілці HKLM знайти директорію PrefetchParameters. Шукати можна вручну або через пошуковий рядок. В директорії повинні знаходитися наступні ключі: EnablePrefetcher і EnableSuperFetch. Другий ключ може бути відсутнім, в такому випадку його необхідно створити через параметр Edit DWORD. Ключу привласнити відповідне ім’я. Можливо ввести 4 значення для кожного із зазначених ключів:

  • 0 – повністю відключений
  • 1 – проводиться оптимізація тільки запускаються
  • 2 – проводиться оптимізація тільки запуску системних компонентів
  • 3 – баланс між прискоренням системних компонентів і програм.

Рекомендований автоматично встановлений параметр – «3»

За допомогою команди services.msc можна відкрити вікно налаштувань запущених в даний момент процесів і служб. У списку необхідно знайти Суперфетч. Зі списку налаштувань вибрати необхідний тип запуску (від 0 до 3). Таким чином можна управляти режимами СуперФетч і сервісом SysMain SuperFetch.

Чи варто відключати службу SuperFetch

Професіонали радять відключити цю функцію, якщо пристрій має маленький об’єм оперативної пам’яті (менше 1 гігабайта). У даній ситуації завантаження може бути більше 500 Мб, без урахування файлу підкачки і віртуальної пам’яті.

Більшість сучасних пристроїв спочатку йдуть з достатньо великою оперативкою (більше 3 Гб). Якщо пристрій має 2 гігабайти оперативної пам’яті, то SuperFetch буде працювати коректно, не перевантажуючи систему. Рекомендується перевірити пристрій і на підставі результату прийняти рішення про необхідність відключення.

Проблема при запуску SuperFetch

Навіть коли SuperFetch в його модулі можуть відбуватися помилки. Вони не вплинуть серйозним чином на функціонування операційної системи, помилки не виявляться на системному рівні. Суть помилки – служба SuperFetch НЕ активується, за умови встановлених параметрів роботи (в реєстрі). З’являється повідомлення про припинення роботи SuperFetch terminated, можлива заборона доступу. Причиною може бути недостатній обсяг оперативної пам’яті або конфлікт між планками оперативної пам’яті. Як оптимального рішення радять відключити сервіс SuperFetch. Якщо оперативної пам’яті досить, тоді необхідно її протестувати на наявність проблем. Після цього можна або припинити роботу SuperFetch або продовжити застосування даної технології.

У статті ми розповіли про SuperFetch: що це за служба. Порядок настройки через реєстр і варіанти відключення даного сервісу докладно описані вище. Самостійне відключення або зміна параметрів зробити зовсім не складно. Рішення про відключення приймається індивідуально в залежності від обсягу оперативної пам’яті пристрою.

Ссылка на основную публикацию