Сублімаційні принтери: що це таке, принцип роботи

Незважаючи на те, що струменеві принтери доступні з надзвичайно високою роздільною здатністю, ці принтери все ще мають свої межі. Крім моделей принтерів найвищого рівня, точки чорнила можуть бути виявлені з близької відстані. Це може відвернути від вібрації і реалізму цифрового друку, фотографії або іншого зображення. На відміну від струменевого друку, сублімації не друкувати як окремі точки.

Технологія сублімації

Dye-друк сублімації – технологія повного твори мистецтва кольору, який працює з поліефіром і полімером покриття. Процес використовується для прикраси одягу, знаків, банерів, обкладинок для мобільних телефонів, нанесення картинок на, кавові гуртки і предмети зі сприятливими для сублімації поверхнями.

Принцип сублимационного принтера

При сублімації унікальні сублімаційні барвники переносяться на аркуші паперу «перенесення» через рідкі гелеві фарби через п’єзоелектричну голівки. Чорнило наносяться на ці високошвидкісні струменеві паперу, які використовуються для наступного етапу процесу сублімації. Після того, як цифрова конструкція друкується на аркуші перенесення сублімації, вона поміщається на теплової прес разом з субстратом, що підлягають сублімування.

Друк сублімації на гуртках

Найбільш поширений процес закладає один колір за раз, причому барвник зберігається на поліефірної стрічці, кожна з яких має колір на окремій панелі. Кожна кольорова панель – це розмір середовища, на якій друкується; наприклад, під-принтер 6 «на 4» має чотири панелі розміром 6 «на 4».

Під час циклу друку ролики принтера будуть переміщати носій і одну з кольорових панелей разом під друкуючої головкою, яка зазвичай має ту ж ширину, що і більш короткий розмір друкованого носія. Крихітні нагрівальні елементи на голові швидко змінюють температуру, укладаючи різну кількість барвника в залежності від кількості доданої тепла. Деякі з барвників дифундують в друкований носій.

Після того, як принтер закінчить друк носія одним кольором, він намотує стрічку на наступну кольорову панель і частково виштовхує носій з принтера для підготовки до наступного циклу. Весь процес повторюється чотири або п’ять разів: перші три закладають кольору на середу, щоб сформувати повне зображення; тоді може бути або не може бути чорний процес теплопередачі; в той час як останній кладе ламінат зверху. Цей шар захищає барвники від ультрафіолетового випромінювання і вологи.

Bubble-Jet

Порівняння зі струменевими принтерами

Традиційно перевага друку сублімації фарби полягає в тому, що вона є технологією безперервного тону, де кожна точка може бути будь-якого кольору. Навпаки, струменеві принтери можуть розрізняти розташування і розмір крапель чорнила, але кожна крапля чорнила обмежена квітами встановлених чорнила. Отже, принтер для сублімації барвника створює справжні безперервні тони, схожі на хімічну фотографію.

Папір для струменевого друку складається з крапель чорнила, шаруватих і розкиданих для імітації безперервних тонів, але при збільшенні можна бачити окремі краплі. У перші дні струминного друку великі краплі і друку з низьким дозволом робили струменеві принтери, які значно поступаються сублімації барвника, але деякі з сучасних струменевих принтерів виробляють високоякісні відбитки з використанням мікроскопічних крапель і додаткових кольорів чорнила, забезпечуючи чудову точність передачі кольору для сублімації барвника.

Раніше використання печатки на основі барвника обмежувалося промислової або високоякісної комерційної печаткою. Друк фотографій на основі барвника була використана в медичних додатках, перевірці якості графіки, в пов’язаних з мовленням додатках. Але в даний час метод надзвичайно популярний в фотографічних і фотопапері або кіосках, що вимагають високої швидкості друку на вимогу покупця.

Epson L800 з вбудованою СНПЧ

Ідеально підходить для фотодруку, L800 – перша вбудована система картриджів Epson, яка дозволяє насолоджуватися високоякісними фотографіями за наднизькою ціною. Завдяки ультратонкой ємності для чорнила і пляшках з великим об’ємом чорнила для легкої заправки ця модель буде друкувати фотографії без зусиль.

У комплект входять шість окремих пляшок з чорнилом Epson об’ємом 70 мл – чорний, блакитний, пурпурний, жовтий, світло-блакитний і ясно-пурпурний, що дає вам відмінне співвідношення ціни і якості. Кожен комплект пляшок з високою ємністю для чорнила може друкувати до 1800 високоякісних фотографій розміром 10 x 15 см, забезпечуючи наднизьку вартість на фото.

Epson L800

L800 оснащений технологією друкуючих головок Micro Piezo від Epson, яка забезпечує неперевершену довговічність, якість і надійність. Чорнильний резервуар великої місткості повністю інтегрований в принтер, тому ви можете насолоджуватися надійної кольоровим друком без безладу або проблем з іншими системами чорнильних баків.

Використання оригінальних чорнила Epson дає вам якість, яке ви вимагаєте від своєї друку, і кожна чорнильниця має повторно закривається кришку для зберігання, коли вона не використовується. З гарантією Epson можете бути впевнені, що з вашого принтера отримаєте максимальну вигоду, надійність і спокій.

Використання сублімаційних чорнил дозволяє переносити зображення з фотопаперу на інші поверхні, використовуючи спеціальне обладнання. 3D вакуумний сублімаційний прес дозволяє переносити сублімаційні фото на будь-які поверхні: тарілки, кружки, чохли телефонів, кераміку, текстиль, сувенірну продукцію.

Крім Epson непогані сублімаційні принтери Canon SELPHY CP1300.

Canon SELPHY CP1300.

Основні характеристики:

  • сублімація барвника, теплопередача;
  • максимальна роздільна здатність: 300 dpi;
  • розміри друку: 2,1 х 2,1 «до 4 х 6»;
  • швидкість друку: 47 секунд для 4 x 6 “Фото;
  • Apple AirPrint & Canon PRINT Mobile App;
  • 3.2 «похилий РК-екран;
  • бездротове гніздо для карт пам’яті PictBridge і SD;
  • Підключення USB 2.0 і Wi-Fi;
  • Харчування від мережі змінного струму або додаткового акумулятора.

Для якісного перенесення сублімаційних чорнил виробник рекомендує використовувати тільки сумісні з даною моделлю фотопапір і чорнила. Epson рекомендує використовувати тільки свої витратні матеріали. У разі застосування сторонніх витратних матеріалів претензії на гарантійний ремонт не приймаються. У комплект принтера входить інсталяційний диск з драйверами.

Ссылка на основную публикацию