Створюємо бездротову локальну мережу WiFi у себе вдома

Бездротові локальні мережі WI-FI найбільший винахід сучасності, так як вони дозволяють передавати інформацію з високою швидкістю на відстані без проводів і плутанини з настройками. Одне джерело інтернет-трансляції може забезпечити зв’язок для всіх пристроїв в будинку, які підтримують даний протокол.

Переваги домашньої мережі по WI-FI роутера

У неї є як плюси, так і мінуси. Спершу розглянемо переваги:

 • бездротові мережі дозволяють облаштувати будь-який інтер’єр і розміщення пристроїв, розташувати комп’ютери
 • на будь-якій відстані від джерела зв’язку;
 • швидкість буде приблизно однакова на всіх пристроях;
 • можна підключати телевізор і переносні гаджети (смарт-годинник, автоматичні системи в будинку)

мінуси:

 • витік даних обернеться не тільки втратою трафіку, а й втратою персональних даних;
 • якщо роутер зламається, всі пристрої залишаться без зв’язку (тільки до 1 ПК можна буде підключити кабель).

В цілому, система хороша, однак при недбалому поводженні може зіграти з користувачами злий жарт. У великому місті набагато легше потрапити під удар хакерів і аферистів, число яких зростає з кожним днем.

Що необхідно для домашньої WI-FI мережі?

В першу чергу, потрібно переконатися, підведено чи до дому дротове підключення. Сам по собі роутер виконує роль «вилки», яка розділяє потік не кілька окремих ліній. Якщо дроти немає – роутер зможе роздавати інтернет з мобільного пристрою.

Традиційна локальна мережа має на увазі наявність роутера і проводового контакту. Інтернет буде розподілятися по певній галузі.

Також існують бездротові 3G і 4G модеми з функцією трансляції бездротового з’єднання. Такі модеми можуть бути як дротовими так і бездротовими. Ці пристрої повністю змінюють все уявлення про бездротові мережі, які прив’язані до однієї точки.

Щоб адмініструвати і налаштовувати пристрій, знадобиться перейти в контрольну панель. Адреса, який потрібно ввести в адресний рядок знаходиться в інструкції до роутера. Якщо інструкції немає під рукою, можна знайти інформацію в інтернеті, ввівши модель роутера.

Зазвичай, мережа не вимагає додаткових налаштувань крім установки пароля. Пароль рекомендується придумати довгий, складний, з цифрами і буквами різного регістра. Записати декількох місцях або завчити напам’ять. Це основа безпеки і благополучній роботи з роутером.

Отже, для облаштування нам знадобиться:

 • провід з інтернет-з’єднанням;
 • роутер / маршрутизатор;
 • контрольна панель;
 • надійний механізм захисту.

Всю процедуру можна цілком зробити самостійно. рекомендується записувати всі дії, які виконує користувач, щоб набратися досвіду і мати можливість «відкотити» остання зміна, в разі ошібкі.Рассмотрім нижче, як це можна виконати.

Покрокова інструкція

Розберемо, які кроки потрібні для підключення дротяного з’єднання до роутера:

 1. Знайти шину коннектер і з’єднати з роутером.
 2. Включити роутер в розетку.
 3. Запустити його.
 4. Активувати антени.
 5. Перейти в панель управління і встановити пароль.
 6. Протестувати з різних пристроїв.

УВАГА! Деякі пристрої не підключаються до певних моделей роутерів. Для того, щоб виконати підключення, потрібно регулювати налаштування гаджетів вручну. Як правило, така картина характерна для мобільних телефонів з операційною системою Android.

Розглянемо підключення бездротового маршрутизатора для створення локальної мережі WI-FI:

 • активувати переносний модем;
 • встановити СІМ-карту;
 • запустити трансляцію сигналу;
 • перевірити підключення з інших пристроїв.
 • Створюємо домашню групу

Дана група має на увазі використання інших комп’ютерів в мережі як ретрансляторного точки, які так само поширюють сигнал далі. Кожен комп’ютер забезпечує додатковий шлюз захисту, який перешкоджає поширенню даних за межі мережі.

Для створення групи знадобиться «Панель управління» Windows. Потрібно відшукати створену мережу і внести туди MAC-адреси всіх необхідних механізмів. Звідси ж можна переглядати поточний статус мережі і всіх, що входять в неї пристроїв, дивитися які з них активні, які офлайн.

Далі, потрібно підключитися в мережі з кожного пристрою. Для мобільних пристроїв і смартфонів потрібно «Запам’ятати пристрій», щоб смартфон підключався до нього без долі користувача.

Як убезпечити мережу?

Для цього потрібно заборонити сторони не верифікованим пристроям підключатися до вашої мережі. Можна або встановити максимальну кількість місць в мережі, або просто вказати верифіковані пристрою вручну. Мінус тут тільки один – кожен новий пристрій потрібно буде підключати через контрольну панель вручну.

Проте, навіть знаючи пароль, стороннє пристрій не зможе підключитися до мережі.

Як зробити домашню групу доступною через WI-FI з мобільного пристрою Android

Для цього знадобиться завантажити додаткове ПО або використовувати стандартні функції системи. не всі типи підключень можна поширити через стандартне меню.

Додатки працюють за принципом «WI-FI hotspot». Підключення транслюється в телефон, після чого переходить на інші пристрої по протоколу WI-FI або Bluetooth.

Стандартний спосіб створити локальну мережу WI-FI:

 • Перейти в меню «Налаштування».
 • Вибрати «Модем і точка доступу».
 • Нам потрібен пункт «Точка доступу WI-FI».
 • Тут можна встановити то інтернет-підключення, яке користувач хоче поширити, написати пароль і підтвердити дію.

Налаштування загального мережевого доступу до принтерів і файлів

Для цього знадобиться перейти в «Панель управління», де в налаштуваннях підключень буде знаходитися розділ «Принтери і факси». В цьому розділі знаходяться активні принтери, які підтримують протокол WI-FI, що дозволить налаштувати їх в автоматичному режимі. Якщо принтер читача не дозволяє автоматично це налаштувати, значить знадобиться додаткове ПО або скрипт, який буде передавати дані для початку на ПК, а потім на принтер.

Для отримання доступу до файлів є 2 способи:

 • створити загальну папку і скидати файли туди. Також можна відкривати доступ у необхідним папок в контекстному меню. Клацніть правою клавішею миші на потрібній папці і виберіть «Відкрити мережевий доступ» (або аналогічний пункт, схожий за значенням);
 • встановити необхідне програмне забезпечення, яке в автоматичному режимі дозволить відкривати доступ. Підійде TotalCommander або аналогічні файлові менеджери.

Більшість сучасних роутерів при підключенні автоматично пропонують користувачеві вибрати ті пристрої, які будуть виконувати роль ретрансляторів, вибрати ті пристрої, які отримають доступ до файлів, вибрати ті принтери, які будуть отримувати сигнали усередині мережі.

Принтери також потрібно верифікувати, інакше сигнал буде надходити на сам персональний комп’ютер, але система захисту не пустить його далі і не перенаправить на принтер. Якщо принтер або факс підтримує протокол WI-FI, то потрібно додати його в домашню групу і верифікувати, щоб дані могли надходити на нього.

висновок

Сподіваємося, що ця стаття допоможе оцінити всі переваги бездротового зв’язку і налагодити з’єднання самостійно. Розглянемо основні правила:

 • найвірогіднішою і правильною є інструкція в комплекті з роутером / маршрутизатором. Виробник вже все продумав і пояснив, потрібно тільки застосувати дані рекомендації;
 • якщо не виходить налаштувати гаджет або настройка зайшла в глухий кут – можна скинути настройки і почати спочатку;
 • варто встановлювати максимально довгий і складний пароль, так як отримавши доступ до домашньої мережі,
 • зловмисник отримає персональні дані всіх користувачів (в тому числі і паролі від облікових записів).

Для багатьох моделей роутерів присутні готові пресети на тематичних форумах. Спільнота і професійні програмісти вже розібрали процеси проброса портів, підключення, перезавантаження, автоматизації і так далі. Все, що залишається користувачеві – завантажити і запустити файл.

Ссылка на основную публикацию