Створення зведеної таблиці Excel на основі зовнішніх джерел даних

Ніхто не сперечається, що програма Excel є прекрасним засобом обробки і аналізу даних. По суті, зведені таблиці самі по собі є доказом аналітичної мощі Excel. Однак, говорячи про всі достоїнства програми, не можна не згадати і про один істотний упущення. Програма Excel побудована на відносно простий платформі управління даними, що володіє трьома недоліками.

  • Розмір набору даних сильно впливає на швидкість обробки даних у зведеній таблиці. Це накладає серйозні обмеження на ефективність використання зведених таблиці як самодостатніх структур. Причина такої поведінки програми – в специфіці управління оперативною пам’яттю. При відкритті файлу в Excel він повністю заноситься в оперативну пам’ять для більш швидкої обробки і доступу до даних. Але при всьому цьому в програмі не забезпечений надійний механізм оптимального управління оперативною пам’яттю при вилученні з неї навіть невеликого фрагмента даних. Незважаючи на те що в Excel 2010 передбачається використання до 1 млн рядків і 16 000 стовпців, навіть середні за розміром набори даних призводять до значних затримок при обробці їх інформації.
  • Відсутність реляційної моделі даних змушує нас використовувати плоскі таблиці, які зберігають надлишкові дані і збільшують шанс появи помилок.
  • Відсутність індексації полів даних в Excel для оптимізації процесу вилучення великих обсягів даних.

Саме тому в серйозних організаціях управління даними здійснюється не за допомогою Excel. Спочатку воно реалізується в таких СУБД, як Microsoft Access і SQL Server. Ці СУБД використовуються для зберігання мільйонів записів, які можна швидко знаходити і витягати. Ефект такого поділу виробничих завдань полягає в існуванні рівня управління даними (сама база даних) і рівня додатки (програма Excel). Складність полягає в тому, щоб знайти найкращий спосіб добування інформації з рівня управління даними і передачі її на рівень додатки для ефективного використання в зведеній таблиці.

Управління даними – це основна операція, яка здійснюється в рамках проекту зі створення зведених таблиць та аналізу інформації в них. Зовнішні джерела даних максимально пристосовані для створення на їх основі зведених таблиць великого розміру. Це означає, що Excel прекрасно справляється з аналізом інформації, отриманої із зовнішніх джерел даних, і передачею їх на рівень програми. У наступних статтях ви познайомитеся з декількома методиками побудови зведених таблиць з використанням даних, що зберігаються в зовнішніх файлах даних.

Ссылка на основную публикацию