Створення точки відновлення windows 7

Для захисту від проблем, до яких призводить установка програмних або апаратних засобів і які можуть робити роботу системи нестабільною, Windows 7 пропонується програма відновлення системи. Завдання цієї програми виглядає досить просто, але зате і дуже логічно, і полягає в періодичному створенні точок відновлення Windows 7, до складу кожного з яких входять файли всіх встановлених в поточний момент програм, поточні параметри системного реєстру і інші важливі дані системи.

Завдяки цьому, у разі виникнення проблем з-за встановлення якої-небудь програми або обладнання, програма відновлення системи дозволяє легко повернути систему до стану, в якому вона перебувала до виконання установки. Автоматично програма відновлення системи створює точки відновлення в перерахованих нижче умовах.

 • Кожні 24 години. Така точка називається системної контрольної точкою і встановлюється раз в день, якщо ви перебуваєте в робочому стані. Якщо комп’ютер не працює, системна контрольна точка створюється при наступному включенні комп’ютера (за умови, що з моменту попередньої установки контрольної точки пройшло не менше 24 годин).
 • Перед установкою певних додатків. Деяким більше нових додатків (особливо тим, що поставляються в пакеті Office 2000 і вище) вже відомо про існування утиліти Відновлення системи і тому вони будуть самі пропонувати створити точку відновлення перед установкою.
 • Перед установкою латки з сайту Windows Update. Утиліта Відновлення системи завжди створює точку відновлення перед установкою латки, виконуваної як вручну через сайт Windows Update, так і автоматично за допомогою опції Автоматичне оновлення.
 • Перед установкою непідписаного драйвера пристрою. При установці непідписаних драйверів Windows 7 відображає діалогове вікно з відповідним попереджувальним повідомленням. Якщо користувач все одно вирішує рухатися далі, перед установкою драйвера обов’язково створюється точка відновлення.
 • Перед відновленням файлів з резервних копій. У разі використання пропонованої в Windows 7 програми резервного копіювання для відновлення одного або декількох файлів з резервних копій, утиліта відновлення системи теж створює точку відновлення на випадок, якщо ця процедура спричинить за собою пошкодження якихось системних файлів.
 • Перед поверненням до попередньої конфігурації системи за допомогою програми відновлення системи. Іноді процедура відновлення конфігурації до попереднього стану не усуває поточної проблеми або навіть призводить до появи ряду інших проблем. Тому програма відновлення системи створює контрольну точку безпосередньо перед початком процесу відновлення для того, щоб в разі, якщо що-небудь піде не так, відновіть можна було скасувати.

Створення точки відновлення вручну

Також утиліта відновлення системи дозволяє створювати точки відновлення і вручну. Необхідні для цього кроки виглядають наступним чином.

 1. Клацніть на кнопці Пуск, введіть в поле пошуку рядок точка відновлення і потім виберіть в списку результатів пошуку варіант Створення точки відновлення. З’явиться в діалогове вікно властивості системи, в якому буде відкрита вкладка захист системи.
 2. За замовчуванням автоматично точки відновлення створюються в Windows 7 тільки для системного диска. При наявності інших дисків в системі і бажанні, щоб для них теж автоматично створювалися точки відновлення, виділіть цікавить диск в списку Параметри захисту, клацніть на кнопці Налаштувати, активізуйте перемикач Відновити параметри системи і попередні версії файлів і клацніть на кнопці ОК.
 3. Клацніть на кнопці створити, щоб відобразити діалогове вікно Створення точки відновлення.
 4. Введіть опис для нової точки відновлення і клацніть на кнопці створити. Програма відновлення системи створить нову точку відновлення і відобразить діалогове вікно з информирующим про це повідомленням.
 5. Клацніть на кнопці Закрити, щоб повернутися в діалогове вікно Властивості системи.
 6. Клацніть на кнопці ОК.

Якщо створювати точки відновлення необхідно досить часто, виконувати всі ці кроки кожного разу втомлює. При таких обставинах набагато краще використовувати спеціальний сценарій, що дозволяє створювати точку відновлення миттєво.

Сценарій, за допомогою якого можна миттєво створити нову точку відновлення

Якщо WScript.Arguments.Count = 0 ТогдаУстановіте objShell = CreateObject ( “Shell.Application) objShell.ShellExecute” wscript.exe “, Chr (34) & WScript.ScriptFullName & Chr (34) & “Run”, “RunAs”, 1ещеGetObject ( “winmgmts: \ \ \ Root \ за замовчуванням :. SystemRestore”). CreateRestorePoint InputBox ( “Введіть опис для точки відновлення:”, “Створити точку відновлення – Швидкий Tutoriel.com”), 0, 100MsgBox ( “точка відновлення створена!”) End If

Важливо звернути увагу на те, що цей сценарій повинен запускатися від імені облікового запису адміністратора. У цьому сценарії спочатку за допомогою WMI (Windows Management Instrumentation) повертається клас SystemRestore, потім відображається діалогове вікно із запрошенням ввести опис для нової точки відновлення, з використанням якого далі виконується метод CreateRestorePoint, після чого проводиться перевірка результатів і відображається діалогове вікно з інформацією, вдалося чи можна створити точку відновлення.

Ссылка на основную публикацию