Створення користувачів в Linux OpenSUSE

Привіт всім початківцям користувачам операційної системи Linux, сьогодні ми з Вами поговоримо про те, як створюються користувачі в дистрибутиві Linux OpenSUSE.

Це Вам може знадобитися, наприклад, в тих випадках, коли у Вас за комп’ютером працюють кілька людей і для того щоб захистити дані кожного з них або просто для можливості індивідуальної настройки системи необхідно створити окремий обліковий запис для кожної людини. При цьому ці облікові записи не повинні мати права адміністратора (для безпеки), Обліковий запис з адміністративними правами по можливості повинна бути одна і то не для повсякденного використання. Щодня Ви порушили дії, які вимагають певних прав, наприклад установка програм і так далі, тим більше, якщо Ви початківець користувач. Тому рекомендується працювати за комп’ютер тільки від імені звичайної, стандартної облікового запису.

У цьому матеріалі ми розглянемо можливість створення додаткових стандартних користувачів в операційній системі Linux OpenSUSE, для прикладу я буду використовувати версію Linux OpenSUSE 42.2. Нагадаю, Linux OpenSUSE – це безкоштовний дистрибутив операційної системи Linux призначений для домашнього використання і є одним з найпопулярніших і зручних, для звичайних користувачів, дистрибутивів Linux.

Якщо Вас цікавить, як виглядає цей процес в дистрибутиві Linux Mint, то ми його вже розглядали в матеріалі «Як створити користувача в Linux Mint?».

Створити користувачів в OpenSUSE можна декількома способами, і ми розглянемо два: перший – це простий спосіб для початківців використанням з використанням графічного інтерфейсу центру управління YaST, і другий – за допомогою терміналу Linux для більш просунутих користувачів.

Додавання користувачів в Linux OpenSUSE за допомогою YaST

Відразу скажу, що у мене OpenSUSE із середовищем робочого столу KDE, якщо у Вас інша графічна оболонка, то у Вас трохи відрізнятиметься процес запуску центру управління YaST в плані графічного інтерфейсу.

Отже, приступаємо, для того щоб додати користувача в систему Linux OpenSUSE необхідно запустити «Центр управління YaST»І відкрити компонент«Управління користувачами і групами». Це можна зробити наступним чином «Меню -> Налаштування (або Система) -> YaST»(YaST також можна запустити з параметрів системи).

Потім потрібно ввести пароль суперкористувача root, якщо Ви не знаєте його, то його знає та людина, який встановлював систему (цілком можливо він збігається з Вашим паролем), Тиснемо «ОК».

Далі в розділі «Безпека і користувачі»Клацаємо за пунктом«Управління користувачами і групами».

В результаті у нас відкриється вікно «Управління користувачами і групами», Де буде відображений список поточних користувачів в системі, у мене всього один користувач User, для створення нового користувача тиснемо кнопку«Додати».

Потім ми вводимо короткий і довгий ім’я користувача, а також придумуємо пароль і підтверджуємо його, тиснемо «ОК».

Система запитає у нас, чи хочемо ми відключити автоматичний вхід для користувача User, я натискаю «Так», Для того щоб при включенні комп’ютера вибирати користувача і вводити пароль, інакше система автоматично буде завантажуватися від імені користувача User.

Все, як бачимо, нового користувача ми створили, тиснемо «ОК».

Тепер ми можемо завершити поточний сеанс і завантажитися від імені нового користувача. Це можна зробити, наприклад, натиснувши на «Меню -> завершити сеанс»Або«Меню -> Завершення роботи -> завершити сеанс».

Щоб не чекати натискаємо на «завершити сеанс».

Потім вибираємо користувача, вводимо пароль і тиснемо «Увійти», Дане віконце тепер буде у Вас з’являтися при включенні комп’ютера.

Додавання користувачів в OpenSUSE за допомогою терміналу Linux

Для створення користувачів в терміналі OpenSUSE використовується команда useradd. Дану команду необхідно запускати з правами root.

Для того щоб відкрити термінал, натискаємо «Меню -> система ->Konsole»(для KDE).

Потім нам спочатку необхідно отримати права root, для цього пишемо su root, тиснемо enter і вводимо пароль. А потім пишемо саму команду з необхідними ключами і тиснемо Enter. Далі необхідно встановити пароль для нового користувача командою passwd. Пишемо passwd ім’я користувача, тиснемо Enter і на питання «Новий пароль»Придумуємо і вводимо пароль достатньої складності (великі, маленькі букви, цифри), Потім підтверджуємо його.

su root
пароль для root
useradd roma -c Roman -g users -m
passwd roma
пароль

де,

  • su – перемикання користувача, отримання необхідних прав;
  • useradd – команда для створення нового користувача;
  • roma – ім’я нового користувача;
  • -c – ключ для вказівки коментаря або повного імені користувача;
  • -g – ключ для вказівки основної групи користувача (в нашому випадку users);
  • -m – ключ, для того щоб створити домашній каталог;
  • passwd – команда для зміни пароля.

Аккаунт було створено, тепер можете також вийти з системи і зайти під новим користувачем.

Ссылка на основную публикацию