Стрес тест відеокарти

Вітаємо, друзі! Напевно, багато хто чув таке поняття як стрес тест відеокарти, але не всі до кінця розуміють значення цього “страшного” словосполучення. У цій статті ми детально пояснимо для чого потрібна ця процедура. Отже, поїхали …

Стрес тест необхідний, щоб перевірити відеоадаптер в максимальному навантаженні. Це потрібно, щоб з’ясувати працездатність відеокарти і перевірити її на наявність шлюбу. До такої процедури часто вдаються при покупці б.у. моделей, щоб з’ясувати, що карта робочий й без “сюрпризів” від попереднього власника.

Як зробити?

Furmark

Є кілька програм, які роблять стрес тест. Найпопулярнішою є Furmark – проста і зручна утиліта, яка нагрузить вашу карту на сто відсотків на тривалий відрізок часу. Програму можна безкоштовно взяти тут – https://geeks3d.com/furmark/.

Після запуску Furmark ви побачите робоче вікно, тут є ряд опцій, які потрібно налаштувати. Виставте параметр “дозвіл” (Resolution) на максимальне значення. Поставте галочку навпроти Fullscreen. Якщо у вас потужний геймерський відеоадаптер, то активуйте параметр Anti-aliasing, він дозволить ще більше завантажити графічну карту. Після всіх налаштувань клікніть на кнопку GPU Stress Test, щоб запустити процедуру перевірки.

Перед вами з’явиться віконце-попередження, де буде сказано, що під час тесту можуть спостерігатися збої і зависання, але таке відбувається нечасто. Багато користувачів побоюються, що їх відеоадаптер в процесі тесту може перегрітися і вийти з ладу, але розробники програми врахували цей нюанс, при фіксуванні якихось “аномалій” під час тесту комп’ютер перезавантажитися, після цього карта почне працювати в звичайному режимі. Щоб почати процедуру і погодитися з попередженням натискаємо на GO.

Коли почнеться стресова процедура ви побачите фігуру, що нагадує бублик з ворсинками, в народі його називають “волосатий бублик”. Ця фігура буде ворушитися, але вам потрібно сфокусуватися нема на ній, а на лівому нижньому кутку, де буде показуватися інформація про стан відеокарти.

Найважливішим параметром є температура, в ході тесту вона повинна поступово підвищуватися, а потім зафіксуватися на одному значенні (змінюватися буде плюс / мінус кілька градусів). Якщо так відбувається і немає різких перепадів температури, високих значень (100 і більше градусів), артефактів і мерехтінь, то значить, що відеоадаптер справний і нормально функціонує. Якщо ж щось подібне спостерігається, то не варто залишати такий екземпляр у себе, віддайте її колишньому власникові або віднесіть в магазин (якщо купували нову).

Якщо ви хочете купити відеокарту на AliExpress, то прочитайте перед цим нашу статтю – 

Бажаєте перевірити свій ПК на продуктивність, але не знаєте як? Тоді наша інструкція допоможе вам, читайте далі.

AIDA64

Ще однією відомою утилітою для перевірки комплектуючих ПК є AIDA64, знайти її можна тут – http://www.aida64.ru/download. Після установки перед вами з’явиться вікно програми:

  • перейдіть в розділ “Сервіси”, а потім в пункт “Тест стабільності системи”;
  • залиште галочку тільки навпаки “Stress GPUs”;
  • зайдіть в опції тесту за допомогою кнопки внизу “Preferences”, а потім в “Temperatures”. Тут ви побачите ряд кольорів, на які можна призначити різні показники. Можете, наприклад, для синього задати параметр GPU Diode;
  • після цього клікайте на “Start” і спостерігайте за графіком температур, якщо ви вибрали синій колір раніше, то стежити вам потрібно саме за ним. Якщо показник не “скаче”, а планомірно підвищується і фіксується на робочому значенні, а на екрані немає артефактів, то значить з відеокартою все в порядку (тестування повинне тривати не менше десяти хвилин).

Ваша відеокарта сильно гріється? Потрібно терміново вживати заходів поки вона не згоріла, читайте наші поради – 

Дана стаття покаже вам, якими способами можна перевірити продуктивність своєї графічної карти.

підсумки

Серед деяких користувачів ходить думка, що Furmark краще підходить для тестування продукції від Nvidia, але це помилка. Програма прекрасно нагрузить як карти Nvidia Geforce, так і AMD Radeon. Сподіваємося, наша стаття допомогла вам і ви тепер знаєте, що провести стрес тест відеоадаптера це зовсім нескладний процес, головне – уважно стежити за показниками на екрані.

Ссылка на основную публикацию