Сторони світу англійською мовою

Порушуючи тему подорожей, не можна не згадати про сторонах світла. Їх, як і в будь-якій країні по всьому світу, всього чотири – північ, південь, захід, схід. Але так, як англійська мова давно визнаний міжнародним, часто можна зустріти сторони світу англійською мовою. Взяти навіть компас, на ньому нанесені латинські символи, які позначають одну з чотирьох сторін.

Південь, північ, захід і схід в історії

Південь і північ прийнято визначати по полюсах нашої планети Земля, а захід і схід, які відносяться до обертання Землі, визначають по заходу або сходу сонця. Ще з давніх часів людина навчилася визначати сторону світла по сходу сонця – схід, сонце в зеніті – південь, захід відбувається на заході, а північ визначали, знайшовши на небі Полярну зірку. На нинішніх картах є свої умовності, щодо сторін світла. Північ зазвичай розташований вгорі, південь – внизу, схід – справа, захід, відповідно, ліворуч. Кілька століть тому південь або схід на карті можна було зустріти зверху.

Людині теж доводиться орієнтуватися в просторі, спираючись на чотири сторони – спереду, позаду, ліворуч, праворуч. Але в цьому разі направлення не мають значення, так як людина називає сторону щодо самого себе. Чотиристороння орієнтація людини була важливою протягом усього його еволюції. Звідси і різні символи в релігії – хрест, а також в різних обрядах різних народів. Далі я розповім про позначення сторін світу англійською мовою.

Але крім основних чотирьох сторін світу, використовуються додаткові напрямки. Вони впроваджувалися для поділу проміжних напрямків, наприклад, область між північчю і сходом була названа північно-східній. Таким чином, напрямок стало вказуватися більш точно. Застосовувалися ще й точніші напрямки, наприклад, південно-південно-захід. А іноді такі точності доводилися до 16 кратності.

Рекомендую: Компас онлайн визначити сторони світу в квартирі.

Позначення сторін світу англійською

Сьогодні в англійській мові існує кілька варіантів назв сторін світу: cardinal direction, compass points, cardinal points. На годиннику, картах і компасах сторони світу позначають англійськими літерами: E, W, N, S. Вони є першими символами в назві сторін:

 • – схід;
 • North – північ;
 • – захід;
 • South – південь.

  Розташування англійських букв на циферблаті компаса

Для позначення регіонів сходу є ще назви: The Near East – Близький Схід, The Middle East – Середній Схід, The Far East – Далекий Схід. Трохи рідше, схід американці називають Oriental або Orient. Воно, по більшій частині, зустрічається в старовинній літературі. Для словосполучення «Дикий захід» є теж свою назву в англійській мові – Wild West. Його прийнято вимовляти без артикля The, який вживається з усіма іменниками в певній формі.

Читайте також: Компас Кібли онлайн.

Сторони світу в якості прикметника

У російській мові, для того щоб сказати який вітер дме зараз, використовують частину світу вже як прикметник – південний. Для позначення прикметника в англійському теж використовується суфікс -. Так прикметник західний буде Western. Але в англійському можна сказати південний вітер і по-іншому: South Wind. А південно-західний вітер буде – South-West Wind. Таке складене прикметник можна записати по-різному (South West Wind), помилки не буде, якщо не поставити дефіс.

З цього виникає логічне запитання – а як же правильно писати прикметник напрямків, з суфіксом або без? Тут важливий один момент – суфікс частіше використовується для позначення великих ділянок землі або територій. В інших випадках можна писати без суфікса. За правилами англійської мови, визначений артикль вживається тільки для стійких географічних назв – The Near East (Близький Схід), The North Pole (Північний Полюс), The South Pole – (Південний Полюс), The Far East – (Близький Схід). В інших випадках можна обходитися без артикля.

Визначення сторін світу за допомогою компаса

Що таке компас, знають навіть діти. Але принцип його роботи знають не всі. Він складається з намагніченої стрілки і циферблата або лімба, на яку нанесені букви, що позначають сторони світу. Стрілка, при правильному розташуванні пристрою, завжди розташовується паралельно магнітного полюса землі. На лімбі є спеціальна шкала 360 градусів, розділена на чотири рівних сектора.

пристрій компаса

Кожна сторона світла розташована на своєму градусі – південь на 180 градусі, північ на 0 градусі, заходу на 270 і схід на 90 градусі.

Щоб компас показав правильно, необхідно дотримуватися деяких правил:

 • його необхідно розташувати на горизонтальній поверхні;
 • поруч не повинні перебувати інші магніти, магнітні пристрої або інші компаси;
 • коли ці умови дотримані, потрібно спустити стрілку з гальма (або аретира);
 • через деякий час стрілка заспокоїтися, вказуючи в сторону півночі;
 • після цього вам потрібно повернути компас так, щоб північна сторона стрілки і північ (буква N) на циферблаті розташувалися на одній площині. Тепер можна орієнтуватися в місцевості, по сторонах світу англійською мовою.
Ссылка на основную публикацию