стеження в мережі інтернет

Добрий день друзі! Сьогодні мова піде на цікаву і дуже важливу тему, для кожного з нас, користувачів Інтернету.

Про інтерент-шпигунство і стеження у всесвітній павутині, напевно, вже чули всі. Так, що відкрилися подробиці про діяльність американських спецслужб хвилюють все більше і більше людей. Адже масштаби цього стеження воістину великі. Так скоро можна і у всесвітній змова повірити.

Де та межа, яка відокремлює “інтимне життя” інтернет користувачів від національної безпеки країни. Спробуємо розібратися разом. До речі, ваші коментарі з цього приводу були б вельми цікаві.

стеження в інтернеті стосується кожного з нас

З екранів все більше говорять про те, що стеження в Інтернеті ведеться виключно для безпеки держави (в основному, з метою боротьби з терористичними погрозами). За громадянами своєї країни спецслужби не шпигують. Але давайте подумаємо над цими словами. Адже для американців, британців, канадців, китайців ми якраз і є тими потенційно небезпечними елементами, за якими слід наглядати.

Тобто стежать за всіма нами.

І ще для довідки, більшість серверів, на яких зберігаються інтернет сайти, знаходяться на території США. Це так для роздумів. Я патріот, мій сайт знаходиться на серверах нашої неосяжної батьківщини.

Едвард Сноуден – викривач

Це ім’я зараз переповнений в заголовках новинних статей. Саме ця людина, колишній співробітник Агенства Націонльной Безпеки (головний Інтернет-шпигун планети), повідав всьому світу через Британську газету Guardian і Американську Washington Post про масштаби діяльності американських спецслужб.

За його словами, він не зміг більше терпіти такого порушення людських прав і вирішив “відкрити світові очі”, передавши для розголосу секретні відомості, якими володів. З його донесення стає ясно, що АНБ збирає відомості на кожного користувача мережі Інтернет по всьому світу.

Шпигунство ведеться в рамках секретних проектів: PRISM (з американської сторони) і Temprora (з британської).

Як працюють проекти по стеженню в інтернеті?

Розглянемо на прикладі американської програми PRISM. Проект був запущений на початку 2000-х з метою контролю телекомунікаційних мереж, як реакція на терористичний акт 9 сентября (є думка, що ці вибухи були спеціально підготовлені американським урядом).

Проект розшифровується і перекладається як “Інструмент планування інтеграції, синхронізації і управління даними”. Начебто назва невинне. Але все ні так просто. Основна мета програми – збір даних про інтернет-користувачів з усіх можливих джерел, в т.ч. і закритих. З офіційних джерел стало відомо, що з АНБ співпрацюють такі відомі компанії, як Facebook, Microsoft, Apple, Google та ін.

Спецслужби читають нашу переписку в соц.сетях

Багатьом здається, що це нереально, стежити за кожним. Але приклади доводять нам зворотне. Так не пощастило одній німкені, на ім’я Яна. Дівчина знайшла в Інтернеті роботу гувернантки в одній американській сім’ї. У листуванні в соціальній мережі Facebook з потенційними роботодавцями Яна написала, що не збирається отримувати робочу візу, щоб не переплачувати. Домовилися, що вона нібито їде до друзів у гості.

А ось що з цього вийшло: після прильоту в Америку дівчині пред’явили роздруківку її листування і заборонили в’їзд в країну, тому що незаконно працювати в США заборонено, як і у нас, до речі.

А тепер задумайтесь, що заважає їм читати будь-які повідомлення в мережі?

як американські спецслужби шпигують за нами?

  1. Електронне листування. Розповідати, як організована передача листів в мережі, я не буду. Але те, що в більшості випадків наші дані вільно гуляють по мережі і можуть бути переглянуті співробітниками АНБ, це ви вже зрозуміли. Як захиститися, я думаю, ви вже здогадалися – шифрувати свої дані.

  1.  Веб-серфінг. В я вже писав на тему Cookies і стеження в мережі: зовсім не важливо навіщо ви заглянули в Інтернет – кожне ваше дію записується і додається в загальну базу знань.
  2.  Соціальні мережі. Це, мабуть, найбільш ласий шматочок для спецслужб. Саме тут можна отримати не тільки самі “інтимні відомості” про кожну людину, але і зібрати хорошу базу на його друзів і знайомих.

Якщо ваш інтерес не пропав, то вам буде корисно почитати мою безкоштовну книгу.

Ссылка на основную публикацию