Стережись автомобіля: мережеві шахраї не дрімають

Навесні в російському сегменті Інтернету активізувалися мережеві шахраї, які заробляють гроші шляхом обману користувачів різними витонченими методами. Останнім часом фахівці компанії «Доктор Веб» стали виявляти все більше веб-сайтів, оформлених як інтернет-ресурси різних автосалонів, основне призначення яких, тим не менше, полягає в виманюванні грошей у довірливих користувачів.

Даний вид шахрайства, відомий на протязі ось вже декількох років, останнім часом отримав надзвичайно широке поширення. Цей метод експлуатує любов деяких людей до отримання дорогих подарунків, а також їх довірливість і схильність до азарту. Для залучення потенційних жертв шахраї використовують масові СМС-розсилки, в повідомленнях яких йдеться про те, що одержувач нібито виграв автомобіль в рамках тієї чи іншої рекламної акції. Ось приклади кількох подібних СМС:

«АЦ Center-VW. За підсумками акції на платіжних терміналах, проведеної спільно з АЦ Center-VW Київ, за Вашим номером числиться головний приз автомобіль VW JETTA STYLE.Подробності по тел: … »

«Pozdravlaem vash nomer obladatel avto "Chevrolet AVEO" inf. 8 (846) … »

«Pozdravlyaem !!! Na vash nomer vipal "AVTO" CHEVROLET AVEO". Info po Tel; +38 (093) … »

У всіх подібних СМС-повідомленнях наводиться адреса веб-сайту, який оформлений як офіційний інтернет-ресурс якогось автосалону. На подібних сторінках, як правило, опубліковані повідомлення про пропоновані автомобілі, розміщена інформація про сервіс і гарантії, навіть наведені прізвища «керівників» автосалону, а також контактні телефони та адресу, за якою, зрозуміло, виявити цю фірму не вдасться при всьому бажанні.

Крім іншого, подібні сайти містять окрему сторінку з описом умов «акції», згідно з якими «виграв» автомобіль учасник повинен протягом короткого часу, як правило, кількох годин, внести через платіжний термінал «податок» в розмірі 1% від вартості «призу» або аналогічним способом придбати страховий поліс ОСАГО.

Примітно, що більшість організаторів подібних «лотерей» просить у учасників переслати їм крім грошей відскановані копії документів – паспорта, свідоцтва про постановку на облік в податкових органах з номером ІПН, а також будь-яких третіх документа – наприклад, посвідчення водія або закордонного паспорта, які потрібні нібито для належного оформлення «виграного» автомобіля. Зрозуміло, внісши певну суму за «поліс ОСАГО» через платіжний термінал, жертва шахраїв не побачить ні жаданого призу, ні своїх грошей, а передані зловмисникам відскановані копії документів можуть бути згодом використані при реалізації різних шахрайських схем.

Фахівці компанії «Доктор Веб» оперативно вносять адреси подібних онлайн-«автосалонів» в бази не рекомендованих сайтів, проте все ж ми настійно радимо користувачам проявляти пильність, не довіряти шахраям і пам’ятати, що безкоштовний сир буває тільки в мишоловці. У будь-якому разі не слід переводити будь-які грошові кошти на рахунки шахраїв з використанням платіжних терміналів, а також пересилати куди-небудь зображення власних документів.

Ссылка на основную публикацию