Статичну електрику, або про те, чому зависає комп’ютер

Думаю, багато хто стикався зі статичною електрикою і його негативним впливом на комп’ютер. Торкатися USB порту … і комп’ютер зависає. Бувало? Я розповім вам як легко і просто позбутися від впливу статичної електрики на ваш комп’ютер.

Так чи все страшно?

Коли ви торкаєтеся до портів USB або іншим незахищеним залізним частинам електронної начинки рукою, відбувається передача статичної електрики на електронні компоненти комп’ютера, що викликає збій в системі. У деяких випадках це може пошкодити електроніку комп’ютера, так що захищатися від статики обов’язково потрібно. Ви ж не хочете втратити комп’ютер?

Чому так відбувається?

Відомо, що накопичення статики найсильніше турбує користувачів саме взимку. Це пов’язано перш за все, зі зниженою вологістю повітря, а також з тим, що ви носите теплі речі, велика частина яких схильна до накопичення статичної електрики.

Основними джерелами накопичення статики в будинку є: ковролін або килим на підлозі, ваші вовняні речі. В окремих випадках найсильнішим джерелом може бути працюючий пилосос, яким ви пилососите килим або ковролін.

Як боротися зі статичною електрикою?

Я розповім основні методи боротьби зі статичною електрикою, всі вони досить прості і доступні кожному.

1. З’єднати корпус USB порту з корпусом комп’ютера

Перше і найголовніше, що потрібно зробити в разі, якщо комп’ютер зависає від дотику до портів, це «заземлити» корпус USB на корпус комп’ютера. При попаданні статичної електрики на порт, воно буде йти в корпус, не завдаючи шкоди електроніці комп’ютера.

Взагалі, якщо корпус USB порту не з’єднаний з корпусом комп’ютера, це серйозна недоробка виробника корпусу. До речі, такою недугою страждає, наприклад, корпус Zalman Z9 Plus.

Досить припаяти (або прикрутити) один кінець дроту до залізного корпусу USB, а другий також прикрутити до корпусу, краще в місці закручування якогось болта. Після цього ви більше ніколи не згадаєте про зависання комп’ютера від статики.

Якщо ви не готові лізти в корпус комп’ютера, то для вас є інші методи боротьби зі статичною електрикою:

2. Періодично розбризкувати по дому воду з розпилювача

Радикальний метод боротьби зі статичною електрикою, миттєвий і не дуже зручний. Він працює, і тому ми не могли його не згадати. Однак, одного разу ви забудете про воду, і знову зіткнетеся з проблемою статики. Тому є більш досконалий спосіб.

3. Поставити в будинку зволожувач повітря

Зволожувач повітря автоматично буде підвищувати вологість повітря в будинку, що не дозволить з’являтися статичної електрики в принципі. Один з найкращих способів боротися зі статичним недугою, але не найдосконаліший.

4. Поставити в будинку іонізатор повітря

Статичну електрику – це накопичені позитивно заряджені частинки. Іонізатор повітря створює негативно заряджені іони, що нейтралізує статичну електрику в принципі. До того ж іонізоване повітря корисне для організму, так що іонізатор повітря можна вважати найдосконалішим засобом для боротьби зі статичною електрикою.

Ссылка на основную публикацию