Стандартна програма установки Windows 10 – це комфортно.

Отримати нову систему стало просто як ніколи, адже є програма установки Windows 10, яку скачати можна на офіційному сайті Microsoft. Дана утиліта займає мінімум місця на жорсткому диску і дозволяє придбати актуальну збірку системи в найкоротші терміни. Забудьте про завантаження ISO образів, їх записи на флеш-носії або DVD-диски сторонніми утилітами, прийшов час простих засобів, що дозволяють за пару кліків завантажити актуальну версію ОС без великих витрат часу.

Нові можливості з ОС Win 10

Коли заходить мова про нову систему, користувачі висловлюють невдоволення, їх не влаштовує стабільність ОС, зовнішній вигляд. Але мало хто пам’ятає, що більш старі продукти також колись були нестабільними. Всіма улюблені Windows 7 і XP теж пройшли свій шлях «прийняття» широкою публікою, проте, з роками помилки усувалися, а пристрої починали працювати краще.

У користувачів часто викликають труднощі установка і видалення програм в Windows 10 (мова йде про «стандартні» Metro додатках). Іноді потрібно видалити непотрібні продукти і поставити щось з магазину на Windows 10. Для цього буде потрібно скористатися наступним шляхом:

  1. «Пуск» – «Параметри» – «Система» – «Сховище» – «Комп’ютер (С :)» – «Програми та ігри».
  2. Крім цього, можна спробувати і так: «Пуск» – «Параметри» – «Програми» (на збірці 1703). Або можна в пошуку ввести «Панель завдань» і видалити класичні програми.

Але не завжди це виходить коректно, рідко коли через меню можна видалити всі стандартні програми. Доводиться користуватися консольними командами (PowerShell), на зразок: Get-AppxPackage PackageFullName | Remove-AppxPackage (видалити всі метро додатки).

Як поставити систему, якщо ПК не бачить накопичувачі

У деяких, особливо старих пристроях не передбачена завантаження ОС з USB-портів. У таких випадках комп’ютер флешку з Windows 10 не бачить зовсім. Однак варто розуміти, що такий ПК, швидше за все, застарілого типу і на ньому нова ОС просто не запрацює.

Але якщо новий пристрій не завантажується з завантажувальної флешки, то прийшов час нести його в ремонт.

Хоча зустрічаються і випадки, коли флешка для установки системи просто некоректно записана (перевірити простіше простого – запустити її на іншому комп’ютері).

Коли комп’ютер не бачить флешку зовсім, бажано перевірити її працездатність на іншому апараті або проконтролювати настройки BIOS, так як може виявитися, що просто не виставлена ​​завантаження з USB-порту. Під час завантаження меню можна викликати натисканням клавіші F11, F2 або F12.

Якщо виявиться, що у вас просто неправильно створена завантажувальна флешка з Windows, то варто спробувати перезаписати її за допомогою перевірених утиліт: UltraISO, Media Creation Tool. Вони дозволять виконати запис максимально коректно і без зайвих зусиль (остання утиліта ще і завантажить свіжу збірку з Win 10).

Які програми можна ставити

Якщо на ранніх збірках ОС Windows 10 (1507, 1511) для поновлення і установки метро додатків потрібна була обліковий запис Microsoft, то, починаючи з 1607 і 1703 користувач може завантажити додаток на локальній «учетке».

Якщо користувач задається питанням, що потрібно для установки Windows 10, то варто згадати про утиліту Media Creation Tool. Це простий спосіб в декілька кліків скачати «свіжу» збірку операційної системи і записати її на завантажувальну флешку. Причому швидкість завантаження файлів тут вище, ніж якби ви качали ISO-образ (що з сайту розробників, що на сторонніх ресурсах).

Дана програма для установки важить кілька мегабайт і дозволяє повністю автоматизувати процес створення завантажувального носія для системи і при цьому мінімізувати час на проведення підготовчих робіт під установку ОС. Якщо вам потрібно поставити «начисто», тобто без поновлення, «десятку», то кращої утиліти годі й шукати. Якщо ж у вас є образ системи ISO і ви хочете поставити саме ту систему, що на ньому записана, скористайтеся утилітою UltraISO. Вона дозволить коректно і швидко створити завантажувальний носій (під ОС сімейства не тільки Windows, але і Linux).

Установка системи стала простіше

Коли Віндовс 10 тільки анонсувався, в корпорації Microsoft наполягали, що вона стане революційною системою, яка «повністю змінить світ». Однак за фактом вийшло створити більш зручну і просту ОС, яка дуже тісно спілкується з користувачем, передає корпорації велика кількість приватної інформації і вимагає досить багато мережевого трафіку. З іншого боку дана система більш зручна, відносно стабільна і більш захищена, ніж попередниці. Навіть ставити Віндовс 10 з флешки куди простіше, ніж ту ж XP або Vista. Однак в плані установки програм або оновлень вона дуже нагадує Win 8.1.

Як відзначається багатьма фахівцями, «десятка» – це лише допрацьована «вісімка» з більш ергономічним інтерфейсом.

Хоча тут уже установка програм здійснюється набагато комфортніше і швидше (з магазину), ніж раніше, та й наповнення додатками більше. Якщо вам потрібно часто встановлювати «універсальні» додатка (для інтеграції з мобільними пристроями), ця система саме для вас. Крім того, вона постійно оновлюється і покращується, стає все більш стабільною від релізу до релізу.

Налаштування системи і додатків

При бажанні на Windows 10 можна поставити як класичні, так і універсальні додатки з магазину. Не так давно корпорація стала пропонувати офісний пакет для завантаження в магазині. Також там почали виставляти Ubuntu і інші великі додатки. Надалі планується весь софт отримувати через магазин майки.

До того ж з виходом версії 1703 коли ви видаляєте вбудовані «метро» додатка зі своєї ОС, вони паче не будуть відновлюватися після установки чергового накопичувального оновлення.

Також варто враховувати, що у нових релізів не потрібно перевіряти, чи встановлена ​​остання версія антивірусної програми (так як «Захисник» працює паралельно їй і отримує оновлення автоматично). Хоч при цьому навантаження на пристрій і зростає, але користувач стає більш захищеним (2 антивіруса одночасно, і 1 з них гарантовано отримує найсвіжіші бази сигнатур).

Щоб побачити, чи працює ваш антивірус, досить просто заглянути в трей (значок захисника повинен відображатися).

У вікні антивіруса має перебувати повідомлення про моніторинг системи в реальному часі. Якщо повідомлення немає, значить, антивірус відключений.

Завантаження системи з USB-накопичувача

На початку комп’ютерної ери операційні системи ставили з дискет, потім прийшла ера компакт-дисків, спочатку – стандарту CD, потім – і DVD. У наш час ставити систему набагато простіше з флешки. Причому такий установчий накопичувач дозволяє зчитувати дані швидше, його можна заново записати, зберігати одночасно і іншу важливу інформацію (якщо є вільне місце). До того ж твердотілих накопичувач має тривалий ресурс і не боїться магнітних полів, бруду, помірних механічних навантажень.


Так, на флешку в 4 Гб можна записати будь-яку версію операційки (64-розрядної або архітектури x86). Флешка з часом не псується, як диск низької якості, не боїться подряпин і пилу. Будь-ПК, якому не більше 12 років, здатний завантажуватися з флешки. Слід тільки в настройках BIOS вказати черговість завантаження (вибрати флешку, з якої буде проводитися завантаження).

Далі процедура встановлення нічим не відрізняється від такої допомогою DVD-накопичувача, ось тільки сам процес протікає значно швидше.

Як тільки нова ОС встановилася на ваш пристрій, підключіть його до швидкісного інтернету та оновити її і все вбудовані додатки до актуального стану.

Ссылка на основную публикацию