Стандарт 802.11ad – революція в розвитку Wi-Fi?

Поки все прогресивне людство насолоджується стандартом 802.11ac, який три роки тому поступово почав витісняти 802.11n, але був з ним сумісні. У світі бездротових мереж з’явилася справжня “темна конячка” з ім’ям 802.11ad. Якщо 802.11ac був наступним етапом розвитку 802.11n, то стандарт 802.11ad, який фахівці неофіційно називають WiGig, є абсолютно іншою технологією. Хоча завдання між розробками стоїть одна і та ж – подолати гігабітний бар’єр для бездротових мереж.

Через невеликого робочого діапазону стандарту він навряд чи стане конкурентом для 802.11ac, який використовується для створення бездротових мереж в великих офісах і на підприємствах. Але у WiGig є ряд переваг, завдяки чому з його допомогою можна вирішити інші, не менш важливі завдання. У чорновому варіанті головним завданням стандарту є досягнення швидкості передачі даних в один гігабіт на секунду. А згодом її можна буде збільшити до максимального показника – 7 Гб / с.

Чим примітний 802.11ad? 

Головна особливість 802.11ad полягає в тому, що, на відміну від свого конкурента, даний стандарт використовує куди більш високу робочу частоту – 60 ГГц замість 5 ГГц. Через це нюансу зона покриття у WiGig набагато менше: згідно з офіційними джерелами, вона обмежується однією кімнатою. І для нормальної роботи обладнання даного стандарту сигнал не повинен зустрічатися зі стінами і іншими серйозними перешкодами.

У той же час 60 ГГц використовується в порівнянні з частотами 5, і тим більше, 2.4 ГГц, вкрай рідко. Відповідно, сигнал 802.11ad буде працювати з меншою кількістю перешкод і збоїв. А то, що зона покриття невелика (орієнтовно близько 10 метрів), для домашнього користувача в цьому є певна вигода. Нарешті можна буде забути про перетин каналів і слабкому сигналі Wi-Fi через сусіда, який сидить у своїй Wi-Fi мережі за стіною і забиває мою бездротову мережу.

Де використовувати і які перспективи розвитку 802.11ad?

Фахівці вважають, що WiGig з легкістю витіснить з ринку технологію Bluetooth. Адже стандарт 802.11ad без проблем можна використовувати на невеликій дистанції клієнтів один від одного. Наприклад, на відстані 2-3 метрів, можна стрім з ноутбуків, планшетів та інших пристроїв на зовнішні монітори, телевізори або проектори. Передавати відео-файли на зовнішні сховища … Робити те ж саме з камери спостереження можна, якщо відстань не перевищує 10 метрів і використовувати кабель не представляється можливим.

Безумовно стандарт здатний стати відмінною заміною “проводовим з’єднанням”. Тобто не виключено, що він буде задіяний в якості альтернативи USB і з його допомогою користувачі зможуть підключати до своїх пристроїв монітори, жорсткі диски, принтери та іншу периферію.

Можливо, 802.11ad поки рано називати революцією в розвитку Wi-Fi. Але те, що технологія відкриває безліч перспектив використання бездротових мереж – це незаперечний факт.

Ссылка на основную публикацию