США прийняли стратегію наступальної кібервійни

Влада США будуть здійснювати кібератаки на військові обчислювальні мережі і військову інфраструктуру своїх супротивників в регіонах, де США мають власні інтереси. Рішення про застосування кібератак прийматимуть президент США і міністр оборони. Наприклад, вони можуть доручити вивести з ладу командно-контрольні мережі противника і позбавити противника можливості використовувати зброю, повідомляє New York Times з посиланням на 33-сторінковий документ, що описує нову стратегію США в області кіберпростору.

За проведень кібероперацій відповідатиме кіберкомандування США (US Cybercom), створене в 2010 р Згідно з початковим планом формування структури, до 2016 р в US Cybercom має працювати близько 6,2 тис. Чоловік. В даний час штат укомплектований наполовину, причому близько тисячі співробітників були найняті в 2014 р US Cybercom – це структура Міноборони США.

В останній раз стратегія безпеки США в області кіберпростору була оновлена ​​в 2011 р, але до сьогоднішнього дня вона носила виключно оборонний характер.

Нова стратегія була анонсована міністром оборони США Ештоном Картером (Ashton Carter) під час виступу в Стенфордському університеті.

Картер назвав чотири держави, що представляють для США найбільшу загрозу в кіберпросторі – це Китай, Україна, Іран і Північна Корея. Картер повідомив, що Міністерство оборони стало жертвою російських хакерів, точно так же, як Білий дім і Держдепартамент.

«Датчики, що стежать за станом несекретних мереж Міноборони, зафіксували спробу російських хакерів отримати доступ до однієї з наших мереж, скориставшись вразливістю, яка не була усунута», – розповів Картер, виступаючи перед аудиторією в Стенфордському університеті. Група фахівців екстреного реагування, за його словами, дала відсіч цим хакерам протягом 24 годин. 

США вперше вирішили проводити хакерські атаки на військову інфраструктуру супротивників в зоні конфліктів

Як пише New York Times, влада США не сказали, чи мають атаки на Міноборони зв’язок з атаками на Білий дім і Держдепартамент, що відбулися восени 2014 р

Автори стратегії також проявили стурбованість з приводу хакерської активності в Китаї – регулярних атаках на державні відомства і комерційні компанії. Нагадаємо, в травні 2014 року Міністерство юстиції США звинуватила в цих діях конкретних службовців збройних сил Китаю, назвавши їх поіменно.

З введенням нової стратегії влади США розраховують, що у інших країн бажання нападати на американські мережі зменшиться. «Я думаю, що було б корисно і нам самим, і світові знати про те, що ми, перш за все, будемо прагнути захистити і убезпечити себе», – заявив Картер.

Згідно з новою стратегією, велика роль в забезпеченні кібербезпеки США буде приділятися приватному бізнесу, заявив Картер. Він повідомив, що американський бізнес володіє і управляє 90% всіх мереж в державі.

Картер заявив про намір Міністерства оборони брати активнішу участь у фінансуванні перспективних високотехнологічних розробок і відкриття представництва Defense Innovation Unit X в Силіконовій долині.

Ссылка на основную публикацию