Споживчий кредит або іпотека?

Придбання житла в кредит на сьогоднішній день, справа цілком звичайне. Так як купити квартиру відразу сплативши повну вартість власним коштом можуть лише одиниці. Тому, питання про те, що вигідніше, споживчий кредит або іпотека, є актуальним.

Переваги і недоліки іпотечного кредитування.

Незаперечною перевагою іпотеки, в порівнянні зі звичайним кредитом є тривалий термін і велика сума виданих коштів. Великий термін кредитування дозволяє зробити щомісячні платежі не настільки відчутними для кишені споживача.

Сума отримувана ним є достатньою для придбання житлоплощі навіть якщо своїх коштів немає зовсім. Оскільки банку потрібні всілякі гарантії, безпеку вашої угоди буде гарантована. Сумнівну угоду з не вселяють довіри агентами-ріелторами вам провести просто не дадуть.

Однак, є і зворотна сторона медалі. Той же самий великий термін кредитування робить процентну переплату по іпотеці до неможливості високою. Максимальний термін іпотеки змусить вас переплатити в кінці кінців, відсотків 200. Якщо ці кошти не платити по іпотеці а збирати протягом такого ж терміну, можна придбати на них надалі дві такі квартири.

В наслідок того, що видаються в борг гроші повністю покривають вартість вашого житла, а гарантії повернення коштів банку потрібні серйозні, житло, що купується ставати заставним майном банку. Тобто, простіше кажучи його власністю на весь період кредитування. Продати або обміняти свою квартиру ви не зможете.

Як вже говорилося вище, банку потрібні серйозні гарантії, для придбання житла за допомогою іпотеки, вам доведеться надати величезну кількість різноманітних документів і обов’язково застрахувати від усього на світі, що знову ж таки виллється в додаткові витрати.

Переваги та недоліки кредиту споживчого.

Якщо порівнювати конкретно з іпотекою, з плюсів можна відзначити порівняно невисоку процентну переплату. Однак, безпеку угоди вже не гарантується банком. Так як він може бути і зовсім не в курсі для чого беруться кошти. За рахунок більш короткого терміну кредитування, сума кінцевої переплати буде не в приклад нижче, але і щомісячний платіж швидше за все стане більш вагомим.

Житло буде вже повністю вашим, ніяких застав. з ним можна робити будь-які операції, які заманеться. Додатково – примусового страхування так само не потрібно. Але, є один істотний мінус, який приводить нас до певного висновку. кошти видаються при кредитуванні споживчому набагато менші ніж іпотечні. Швидше за все, якщо левова частка коштів не накопичена вами особисто, на придбання житла вам не вистачить. Максимум на сарайкі.

Що вигідніше? Споживчий кредит або все таки іпотека.

Виходячи з усього вищесказаного можна зробити наступний висновок. Все залежить від обставин. З точки зору економії, звичайно зупинити свій вибір на кредитуванні споживчому. Менше термін, менше переплата, половину вартості житла сплатити засобами особистими, попросити в борг у рідних, а споживчий кредит закрити максимальними виплатами за короткий термін і жити далі спокійно. Однак, якщо коштів немає і зайняти не у кого, варіант по суті залишається тільки один – іпотека. Дорого, довго, зате – безпечно.

Ссылка на основную публикацию