Споживана потужність принтера в квт. Порівняння споживання лазерного і струменевого принтера

Слід зазначити, що споживана потужність принтера або БФП знаходиться в безпосередній залежності від технології його роботи, марки, а також конкретної модифікації. В цілому для того щоб визначитеся, скільки пристрій буде споживати електричної енергії, необхідно вивчити його паспортні дані. Кожна модель принтера має свою унікальну потужністю. У більшості випадків даний параметр вказується на спеціальній інформаційній наклейці, яка розміщена знизу самого девайса.

Орієнтовна потужність принтера лазерного різновиди під час активної роботи коливається в межах 2-3 кВт електричної енергії. До слова, подібне значення можна порівняти з потужністю електрочайника. Причому це можна порівняти навіть за схемою роботи обох приладів. Справа в тому, що основне енергоспоживання лазерного девайса йде під час процедури нагріву і друку, а це, як правило, лише мала частина часу його роботи. Пристрої, які включені в мережу, але при цьому знаходяться в режимі очікування, споживаються приблизно 10 Вт електроенергії.

А ось струменеві моделі принтерів мають енергоспоживанням, що становить до 150 Вт. Однак дане значення може сильно коливатися в залежності від конкретної марки і моделі подібного девайса. Ще раз слід зазначити, що визначити точну потужність своєї друкарської оргтехніки можна з тієї інформації, що є в інструкції, що додається до пристрою або на наклейці, розташованій на його поверхні.

Приклади енергоспоживання деяких моделей

Розглянути споживання електричної енергії можна на прикладі такого багатофункціонального пристрою, як Lexmark2300. Відразу ж варто сказати, що в даній моделі девайса застосовується режим зниженого споживання електроенергії, який відповідає «сплячому» режиму. Це, в свою чергу, позитивним чином позначається на рівні споживання потужності в той час, коли техніка простоює, тобто не використовується для роздруківки.

Згідно з результатами тестування, МФУ Lexmark2300 при копіюванні документа споживає близько 10 Вт електроенергії, в той час як при виконанні друку, дане значення збільшується до 12 Вт. А ось при процедурі сканування, даний пристрій вимагає всього 6.6 Вт. Перебуваючи в стані готовності, але чекаючи чергу на друк, МФУ цієї моделі вимагає приблизно 5 Вт, а при вимкненому вимикачі це значення опускається до 4.8 Вт.

Також за приклад можна взяти лазерний принтер такої моделі, як HPLaserJet 2300. Дана техніка споживає 426 Вт електроенергії при друку приблизно 25 сторінок тексту щохвилини. У режимі енергозбереження це значення коливається в межах 8.6-9.3 Вт. Але врахуйте, що час, який відводиться на включення даного режиму, за замовчуванням знаходиться на позначці в 15 хвилин. А ось в режимі очікування цей лазерний принтер в залежності від конкретної модифікації може споживати потужність від 8.8 до 9.6 Вт.

В цілому, щоб самостійно визначити, скільки електроенергії споживає конкретна модель друкувального пристрою, вам потрібно помножити дані з паспорта девайса на час його роботи в тому чи іншому режимі. В кінці підсумуйте всі вимірювання, в результаті чого у вас вийде підсумкове значення енергоспоживання конкретного принтера або МФУ.

Ссылка на основную публикацию