Смуги при друку на лазерному принтері. Причини і вирішення проблеми

Нерідко користувачам друкарської техніки доводиться вирішувати таку задачу: чому лазерний принтер друкує з смугами? Звичайно, в ході тривалої експлуатації якість роботи оргтехніки, зокрема, БФП поступово знижується, в результаті чого починають з’являтися смуги при друку. Але подібна проблема переслідує навіть новенькі лазерні принтери. Так в чому причина?

Основні причини та способи їх усунення

Отже, якщо при друку на лазерному принтері на роздруківці з’являється смуга по краю, то одна з причин цієї проблеми полягає в тому, що в пристрої закінчується тонер. Взагалі, ознакою подібної проблеми найчастіше є поява смуги білого кольору по всій довжині аркуша паперу. З кожною наступною роздруківкою ширина цієї лінії поступово збільшується. Рішенням проблеми є перезаправка картриджа або покупка нового витратного матеріалу.

Але що робити, якщо смуги при друку на лазерному принтері з’являються навіть при повному картриджі? У такій ситуації смуга по краю може з’являтися через проблеми з лазером. Можливо, на оптику потрапила пил, частинки тонера або навіть комахи. Щоб уникнути дефекту, необхідно постійно спостерігати за станом оргтехніки і проводити очищення дзеркал сканера за допомогою гладкої безворсовой серветки.

Якщо ж на роздруківці з’явилися чорні смуги, то це свідчить про наявність наступної проблеми: на світлочутливий барабан періодично пропадає контакт. Причиною такої неполадки може стати бруд, яка налипнув на контакти. Отже, рішенням завдання є перебирання і чистка витратного матеріалу.

Крім того, чорна смуга по краю може з’являтися внаслідок пошкодження фотобарабана, який є ключовою деталлю картриджа лазерного принтера. Його світлочутливе покриття в процесі експлуатації оргтехніки поступово стирається, що веде до погіршення якості друку. Але зазвичай ознакою дефекту фотобарабана є сірувато-чорні смуги, які мають хвилеподібну форму і зміщені до краю аркуша. Рішення проблеми полягає в повній заміні даної деталі. Крім того, прояв дефекту може бути пов’язано і з тим, що підсохла токопроводящая мастило на контактах фотовала. Зазвичай таке відбувається тоді, коли апаратом не користуються протягом досить тривалого часу. Для вирішення проблеми треба розібрати картридж і замінити мастило на контактах.

Якщо друкує принтер смуги і нічого з вищеописаного не допомогло, то можливо, причиною є пошкодження магнітного вала. Ознакою цього зазвичай є поява горизонтальних рисок темного відтінку або надлишкового фону. Усуненням дефекту є повна заміна цієї деталі.

Смуга по краю може свідчити також про негерметичність картриджа або зносі ракеля. Причиною погіршення якості друку в такому випадку є прокидається тонер. Якщо ви помітили сліди тонера в принтері або корпусі витратного матеріалу, то перевірте стан ущільнень і майларовой плівки бункера відпрацювання. У разі виявлення місць підсипання постарайтеся усунути їх або замініть картридж.

Якщо роздрукований аркуш засмутив вас якістю друку, то перевірте резервуар для відпрацювання – можливо, він переповнений. Про наявність подібної проблеми свідчить поява вертикально розташованих смуг, які складаються з маленьких хаотичних точок і рисок. При цьому смуги бувають зміщені на правий або лівий край листа. Усунути проблему можна шляхом ретельного очищення бункера відпрацювання картриджа.

Крім того, смуга по краю білого кольору, що з’являється при роздруківці по всій довжині аркуша, може свідчити про знос або забруднення леза дозування. Причина порушення в його роботі полягає в застосуванні паперу поганої якості. В результаті цього паперові ворсинки починають налипає на лезо. У свою чергу, магнітний вал в місцях скупчення цих самих ворсинок не набирає тонер і роздруковується лист набуває дефект у вигляді білої смуги. Щоб привести друк в нормальний стан потрібно переконатися в тому, що під дозуюче лезо НЕ набилося бруду і воно встановлено дійсно як треба. У разі необхідності зробіть очищення даної деталі, скориставшись спиртом або ацетоном. Якщо ж лезо дозування виявиться в сильно зношеному стані, то зробіть його заміну.

Крім того, погіршити якість друку може також вихід з ладу такої деталі, як ролик заряду або по-іншому коротрон. Усунути проблему при сильному пошкодженні цієї деталі можна замінивши її на нову.

Отже, якщо лазерний принтер став друкувати з смугами що робити ви дізналися. Як бачите, швидше за все, причина проблеми криється в несправності картриджа або його контактах в пристрої.

Ссылка на основную публикацию