SmartScreen Filter. Як відключити smartscreen в windows 10

Час від часу в вашу поштову скриньку будуть надходити листи від імені вашого банку, eBay, PayPal або інших фінансових структур, в яких ви зареєстровані, з повідомленням про виникнення проблем з доступом до ваших платіжних засобів.

У повідомленні буде вказано лінк, на якій вам потрібно буде клацнути, щоб виправити неполадки з обліковим записом. Зрозуміло, вказане поштове повідомлення є шкідливим, а посилання говорить про високий ступінь небезпеки, оскільки жодне серйозне фінансова установа не буде запитувати у вас облікові дані в електронному листі. Як же захистити персональні дані? Далі ми постараємося відповісти на питання про захист персональних даних.

Запам’ятайте раз і назавжди: незалежно від правдоподібності тексту листа ні в якому разі не вводьте запитувані ім’я користувача і пароль, щоб не стати жертвою шахраїв, які займаються фішингом або вивудження облікових даних у довірливих користувачів. Щодня мільйони таких листів розсилаються по всьому світу в надії відшукати хоча б кілька неурядових користувачів, які поведуться на нехитру і стару, як комп’ютерний світ, прийом.

Як же відрізнити справжнє лист з фінансової установи від несправжнього? Дуже просто! Всі подібні листи приходять від зловмисників. Серйозні фінансові установи можуть постачати вас відомостями про нові сервіси, зміни в програмах кредитування, важливих зауваженнях про роботу установи, але ніколи не будуть включати в листи посилання на сторонні сайти, і тим більше – що містять запит на введення облікових даних.

Якщо вас все ж роздирають сумніви, то відвідайте основний сайт фінансової установи, від імені якого ви нібито отримали лист, і пошукайте на ньому згадка про інформацію, наведеної в поштовому повідомленні. З високою часткою ймовірності вона там виявлена ​​не буде.

SmartScreen Filter в Windows

У Windows 10, як Internet Explorer, так і новий браузер Microsoft Edge оснащені фірмовою технологією Microsoft для боротьби з фішингом – SmartScreen Filter. Вона дозволяє порівняти адреса в засланні, по якій ви переходите, з адресою зі списку відомих сайтів, викритих у фішингу. У разі збігу перехід браузера по аналізованої посиланням блокується. Як тільки ви побачите подібне вікно у себе на екрані, відразу ж закрийте поточну веб-сторінку, скориставшись посиланням в нижній частині з’явиться повідомлення про необхідність.

Чому ж зловмисникам вдається уникнути справедливого покарання? Боротьба з подібного роду інтернет-шахраями неймовірно складна, оскільки відстежити їх діяльність не завжди представляється можливим, а самі вони, як правило, знаходяться в найбільш недоступних для правосуддя куточках світу. Загальнодоступність Інтернету робить їх злочинну діяльність важко-помітною в загальному обсязі переданих даних.

  • Якщо ви встигли надати свої облікові дані на сайті зловмисників, щось не баріться, а відвідайте істинний сайт вашого фінансової установи і змініть пароль свого облікового запису. Обов’язково зв’яжіться з відповідальною особою цієї установи і поставте його до відома про те, що сталося. Час тут відіграє вирішальну роль, тому в разі вашого швидкого реагування на ситуацію, що виникла співробітникам банку вдасться запобігти злочинові.
  • Якщо ви надали в розпорядження шахраїв дані кредитної картки, то негайно зателефонуйте в колл-центр обслуговуючого її банку. Робити це можна цілодобово за безкоштовним телефоном, вказаним на зворотному боці самої карти.

Як відключити smartscreen через панель управління

Якщо все ж вирішили відключити фільтр smartscreen, то наступні кроки допоможуть вам в цьому. Відкрийте Панель управління >> Безпека і обслуговування >> в лівій колонці натисніть “Зміна параметрів Windows SmartScreen“. Щоб відключити фільтр, в вікні”Що ви хочете робити з непізнаними додатками“Виберіть пункт”Нічого не робити (відключити Windows SmartScreen)” >> Ок.

Як відключити smartscreen в редакторі локальної політики

Користувачі операційної системи Windows 10 можуть відключити роботу фільтра SmartScreen в редакторі локальної групової політики.

  1. Відкрийте вікно “виконати” і введіть gpedit.msc натисніть Ок
  2. У вікні редактора локальної групової політики перейдіть по шляху конфігурація комп’ютера >> адміністративні шаблони >> компоненти windows >> провідник
  3. Натисніть на вкладку Налаштувати Windows SmartScreen
  4. В відобразиться вікні у верхній лівій частині, виберіть пункт включено
  5. Виберіть один з наступних параметрів відключити SmartScreen і натисніть ОК
  6. перезавантажте комп’ютер

Відключити SmartScreen для додатків Магазину Windows

SmartScreen також може працювати для перевірки адрес додатків Windows 10. Відключити SmartScreen в разі необхідності, можна через розділ “Зміна параметрів конфіденційності”.

  • зайдіть в параметри >> Конфіденційність >> загальні. У пункті “Включити фільтр SmartScreen для перевірки веб-вмісту, які можуть використовувати додатки з Магазину Windows“Поставте перемикач в положення Вимкнути.
Ссылка на основную публикацию