Smart status bad backup and replace що робити?

Деякі користувачі персональних комп’ютерів або ноутбуків при включенні свого комп’ютера можуть спостерігати повідомлення smart status bad backup and replace. У ноутбуках HP це ж повідомлення має трохи інший вигляд – smart hard disk error 301, але має той же самий сенс.

Причиною його появи є збіг двох обставин:

Що значить Smart status bad backup and replace?

Якщо ви бачите це повідомлення на своєму комп’ютері або ноутбуці це означає лише одне – жорсткий диск (вінчестер) з великою ймовірністю в самий найближчий час буде потребувати заміни.

Перше, що варто зробити в даному випадку це скопіювати з жорсткого диска всі важливі для вас дані на будь-який інший носій, такий як флешка, хмара або зовнішній жорсткий диск.

Наступним кроком буде перевірка того самого S.M.A.R.T. який є своєрідною інформаційною системою будь-якого жорсткого диска, що відображає всі виникаючі помилки і проблеми.

Найчастіше виникають помилки по позиції 05 Reallocated sector count. Кількість перепризначених секторів перевищило допустиме значення. Іншими словами на жорсткому диску з’явилося багато бед блоків.

При виникненні даної помилки рекомендується перевірити жорсткий диск на наявність BAD блоків.

Звичайно можна продовжувати використовувати вінчестер при такому повідомленні S.M.A.R.T. але зберігати на ньому важливі дані вкрай не рекомендується, так як в будь-який момент він може остаточно вийти з ладу, що загрожує втратою всіх даних або їх дорогою процедурою відновлення.

Як прибрати Smart status bad backup and replace?

Якщо ви не збираєтеся міняти жорсткий диск і продовжувати його використання, то дане повідомлення можна спробувати відключити в налаштуваннях BIOS.

Для цього заходимо в BIOS.

Далі шукаємо що – небудь пов’язане зі словом S.M.A.R.T. У різних версіях BIOS цей параметр може перебувати в різних місцях.

Часто настройка S.M.A.R.T. знаходиться на початковому екрані BIOS, де показані всі підключені пристрої IDE і SATA.

Як прибрати Smart status bad backup and replace

Тут потрібно вибрати ваш жорсткий диск клавішею «Enter» і вимкнути перевірку S.M.A.R.T., перевівши його в стан Disabled.

Відключаємо Smart status bad backup and replace в налаштуваннях BIOS

Також ця настройка може перебувати у вкладці «advanced»

Smart settings

Відключаємо smart hard disk error 301 hp

У будь-якому випадку відключення даного повідомлення це не вирішення проблеми. Найправильніше – це міняти жорсткий диск, так як якщо повідомлення про поганий стан СМАРТ з’являється при включенні, то це буде єдиним правильним його усуненням.

Ссылка на основную публикацию