Служба друку windows 7 недоступна: шукаємо рішення проблеми

Нерідко користувачі принтерів стикаються з тим, що підсистема друку недоступна або зупиняється диспетчер друку. При наявності подібних несправностей, пристрій не дає завершити друк документів або і зовсім просить перезапустити підсистему друку. Особливо актуальною ця проблема є для користувачів операційної системи Windows 7.

Причини виникнення неполадки

Якщо підсистема друку недоступна і принтер практично не працює, то вам потрібно знайти причину даної неполадки і шляхом її усунення виправити девайс, після чого запустити його і зробити тестову роздруківку. Для цього вам доведеться покопатися в налаштуваннях свого персонального комп’ютера, тому що причини того, що служба друку windows 7 початку сама по собі зупинятися є програмними.

  • Одна з найпоширеніших причин описаної несправності – це вірусні програми, які благополучно і надійно осіли в операційній системі ПК, порушивши нормальну працездатність принтера, підключеного до нього.
  • Застосування неліцензійної версії операційної системи Windows 7 також може стати причиною того, що нормально працює на інших ПК девайс раптом перестав виконувати свою функцію через проблеми зі службою друку Віндоус.
  • Некоректно встановлені, несумісні і просто застарілі драйвери принтера також можуть послужити причиною для появи вищезгаданої неполадки.
  • Ще одне джерело неполадки полягає в загальній перевантаження пам’яті ПК різними непотрібними файлами, тобто свого роду «сміттям». Їх наявність може привести до того, що виконуються в ОС процеси суттєво сповільнять свій хід.

Перевірка служби друку

Щоб спробувати усунути проблему зупинки процесу друку, спробуйте просканувати всю операційну систему Windows 7 на можливу наявність системних помилок. Для цього вам потрібно відкрити утиліту «Виконати» і вписати в неї команду «sfc / scannow».

Але з огляду на те, що даний процес зазвичай займає дуже багато часу, то при бажанні і поспіху можете пропустити цей етап, перейшовши безпосередньо до перевірки самої служби друку ОС. Для цього впишіть в пошуковий рядок, вбудовану в «Пуск», запит «Служби» і відкрийте дане віконце. У списку знайдіть «Диспетчер друку» і відключіть дану програму від ОС, після чого вам потрібно знову включити її. Якщо таке нехитре дію не допомогло вам і диспетчер, який відповідає за роздруківку, не повернувся до нормального робочого стану, то видаліть драйвера принтера. Далі поверніться у вікно «Служби» і, запустивши потрібний диспетчер, приступите до процедури встановлення більш нової версії ПЗ для свого друкувального пристрою.

установка драйверів

Щоб повернути диспетчер, який відповідає за друк документів в ОС Windows 7, вам потрібно спробувати виконати переустановку драйвера для свого девайса. Для вирішення даного завдання є кілька різних способів. Наприклад, ви можете скористатися пошуком оновлень для свого девайса, відвідавши офіційний сайт виробника. Якщо ж нове програмне забезпечення для апарату виявлено не було або у вас немає такої можливості, то скористайтеся установкою за допомогою засобів, запропонованих самої ОС.

  • На першому кроці переконайтеся в тому, що запущений принтер надійно підключений до персонального комп’ютера.
  • Запустіть утиліту «Виконати» і впишіть туди задачу «hdwwiz».
  • У вікні, знайдіть кнопку «Далі» і натисніть на неї.
  • Для установки виберіть «Пошук …» і натисніть «Далі». Таким чином, ви запустите майстер, який допоможе знайти нове обладнання і встановити його в автоматичному режимі.
  • На останньому кроці вам необхідно дочекатися, поки автоматична установка драйвера для вашого девайса буде завершена.

Якщо все буде виконано правильно відповідно до інструкції, то несправність, пов’язана з диспетчером друку повинна залишитися позаду. Якщо ж це не допоможе, то ознайомтеся з наступною рекомендацією.

Сканування антивірусної утилітою

Для усунення неполадок в диспетчері друку, спробуйте виконати антивірусне сканування, скориставшись будь-якою надійною і популярною антивірусної утилітою, наприклад, Dw.Web, AVG і т.п. Також можна скористатися яким-небудь онлайн-сервісом, наприклад, Online Scanner від ESET, Security Scan від Касперського і т.п. Не дивуйтеся, якщо використовувана вами утиліта несподівано виявить проблему в установленому на ПК антивірусний програмному забезпеченні. Для усунення несправності диспетчера друку спробуйте відключити або повністю видалити встановлений антивірус. Якщо це не допоможе, то пропустіть цей крок.

Ще одне рішення проблеми

Для початку відкрийте з правами адміністратора папку «PRINTERS», яка знаходиться за цим шляхом: Windows \ System32 \ spool \. Видаліть всі її вміст – якщо якісь файли не будуть видалятися через їх використання системою, то зробіть очищення в безпечному режимі.
В меню «Служби», відкрити яке можна за допомогою клацання по значку адміністрованія, що знаходиться в меню «Панель управління», виберіть «Диспетчер друку».

Знайдіть параметр «Тип запуску» і встановіть значення на «Авто», якщо воно вже не встановлено.
Запустіть службу друку в примусовому режимі за допомогою натискання відповідної кнопки і спробуйте роздрукувати пробні листи.

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, то скористайтеся вбудованою в Windows 7 утилітою, званої «Відновлення системи». Вона може усунути всі ті поломки і неполадки, які блокують нормальну роботу ПК або уповільнюють її. Процес відновлення впливає тільки на недавно встановлені програмні додатки і драйвера, які можуть бути видалені. Але врахуйте, що виправляти проблему служби друку таким чином потрібно тільки в крайньому випадку.

Ссылка на основную публикацию