Служба Antimalware Service Executable – як відключити її в Win 10?

Служба Antimalware Service Executable – як відключити її в Win 10? Зазвичай користувачі персональних комп’ютерів відкривають диспетчер задач, коли виявляють, що система зависла або працює надто повільно.

За допомогою цієї функції можна дізнатися, яка з програм на вашому ПК сповільнює роботу системи.

Відкриваючи диспетчер задач в Windows 10, користувач може виявити, що програма Antimalware Service Executable викликає зависання комп’ютера, оскільки використовує великий відсоток CPU. Що це за додаток, і чому воно використовує так багато ресурсів? Служба Antimalware Service Executable – це фоновий процес, який відноситься до Windows Defender. Зазвичай він встановлений за замовчуванням у всіх нових операційних системах від Microsoft. Додаток Windows Defender – це відмінна утиліта, яка допомагає захистити комп’ютер від спливаючих вікон зі спамом і багатьох інших загроз, що виходять від шпигунських і шкідливих програм.

Інструмент Windows Defender забезпечує постійний захист, і з цієї причини він може використовувати велику кількість системних ресурсів. У Windows 10 ця функція постійно контролює всі процеси вашої системи, здійснюючи відключення непотрібних і шкідливих сервісів. Основне завдання цього програмного забезпечення – безперервне сканування всіх активних директорій операційної системи. Комп’ютер може почати сповільнюватися в самий невідповідний час, так що користувачам іноді доводиться усувати цю проблему швидко і рішуче.

Як змінити розклад Windows Defender?

Незважаючи на те що зависання системи Windows 10 виникає через постійне сканування, ця функція є корисною для вашого ПК. Але ви можете вручну скасувати виконання завдання за рахунок внесення змін до Windows Task Scheduler. Ця програма відкривається за допомогою команди taskschd.msc, яку потрібно ввести через Windows Run Commander. Дану утиліту можна відкрити за рахунок використання комбінації клавіш Windows + R. Після введення команди слід натиснути OK.

Коли планувальник завдань буде відкритий, вам потрібно буде перейти в папку Windows Defender через панель з лівого боку. Потрібно розгорнути всі каталоги і спробувати знайти необхідну підпапку. Після відкриття директорії потрібно перейти в службу під назвою Windows Defender Scheduled Scan і натиснути на неї, щоб виділити. Після цього в правій частині меню вибрати Properties.

Тепер у спливаючому вікні Windows Defender Scheduled Scan Properties потрібно змінити деякі параметри на вкладці Conditions. Ці параметри мають на увазі умови, які визначають, чи повинна виконуватися завдання. Досить скасувати всі зазначені умови на вкладці, щоб запобігти автоматичний запуск завдань. Зазвичай тільки параметр під назвою Start the Task Only if the Computer is on AC Power відзначений за замовчуванням, так що слід відключити його.

Ви також можете відключити Windows Defender Scheduled Scans за рахунок натискання правої кнопки миші і опції Disable в діалоговому вікні планувальника завдань, але краще цього не робити.

Ця дія зупинить всі інші автоматичні завдання, які включаються при запуску операційної системи. Якщо цей спосіб з якихось причин не підходить для вас, то можна перейти до наступного пункту.

Редагування налаштувань Windows Defender

Якщо натиснути правою кнопкою миші на процесі Antimalware Service Executable в диспетчері завдань і вибрати опцію відкриття файлу, то система покаже вам додаток MsMpEng.exe, яке за замовчуванням розташоване серед програмних файлів Windows Defender. Це саме той додаток, що створює проблеми.

Якщо вказати шлях до цього файлу в опції Excluded Files and Locations, то Windows Defender буде пропускати відповідну директорію при скануванні. Це робиться для того, щоб він не почав сканувати сам себе помилково і не викликав зависання системи. Потрібно розібратися, як знайти каталог для цього файлу і додати його в Excluded Files and Locations. Для цього необхідно виконати наступні дії:

  1. Відкрити диспетчер задач і перейти на вкладку Process в Windows 7 або Details в Windows 10, щоб знайти поточний процес програми. Зазвичай назва програми відображається у вигляді MsMpEng.exe з тегом Antimalware Service Executable в описі. Натиснути правою кнопкою миші на процесі і вибрати опцію Open File Location, щоб відкрити каталог з файлом.
  2. Коли папка відкриється, натиснути правою кнопкою миші на адресному рядку вгорі і вибрати Copy, щоб скопіювати шлях до директорії для наступного кроку.
  3. Тепер потрібно вказати цей шлях для Windows Defender, щоб програма пропускала файл під час перевірки. Відкрити це додаток через Windows Control Panel.
  4. Перейти на вкладку налаштувань у вікні Defender, щоб побачити основні параметри. Вибрати опцію Excluded Files and Locations і в верхньому полі просто вставити або ввести той шлях, який недавно був скопійований. Після завершення введення шляху до директорії слід натиснути кнопку Add і вибрати Save Changes, щоб додати це місце розташування в настройки Windows Defender. Після цього вам потрібно буде перезавантажити комп’ютер. Якщо після перезапуску системи нічого не змінилося в кращу сторону, то можна переходити до наступного пункту.

Відключення через редактор реєстру

Якщо сервіс Antimalware в Windows 10 активний, то це означає, що захист в режимі реального часу включена. У разі, коли попередні рішення не допомогли користувачеві, то цілком можливо, що Defender отримав пошкодження через безперервну перевірку. Відключити цю програму складно, адже вона може працювати навіть, коли не перебуває у режимі «Включено».

Якщо видалити папку Windows Defender, то під час наступного оновлення операційна система відновить її всупереч бажанням користувача.

Необхідно внести деякі зміни в редакторі реєстру, щоб відключити програму назавжди. Спочатку слід відкрити Run Commander за рахунок використання комбінації клавіш Win + R. У діалоговому вікні Run ввести команду regedit і натиснути OK, щоб відкрити редактор реєстру. Пункт призначення розташований за наступною адресою: HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Policies \ Microsoft \ Windows Defender.

Тепер слід натиснути правою кнопкою миші в будь-якому місці і вибрати New. У списку параметрів вибрати Create the DWORD Key. Новий ключ повинен отримати ім’я DisableAntiSpyware. Після створення ключа необхідно натиснути на ньому 2 рази і встановити значення «1». В результаті Windows Defender буде весь час відключатися.

очищення реєстру

Існує безліч причин, через які реєстр Windows може виявитися пошкодженим, але найчастіше це трапляється в результаті вірусної атаки. Система із зіпсованим Registry Editor може працювати некоректно, і особливо це стосується віконних програм. Настійно рекомендується використовувати очищувач реєстру, щоб виправити всі пошкодження. Засіб для очищення необхідно з тієї простої причини, що користувач не може внести необхідні зміни вручну. Редактор налічує понад 1 млн ключів, але очищувач може виправити все за 2 хвилини.

Якщо на вашому комп’ютері немає подібної програми, то рекомендується використовувати тільки найкращі інструменти для отримання максимальної продуктивності системи.

На сьогоднішній день доступні 2 популярні програми з високим рейтингом, які можна використовувати для відновлення нормальної працездатності комп’ютера: Zookware Cleaner і CCleaner Professional.

Інші способи вирішення проблеми

Функція Windows Update – це ще один відмінний спосіб виправити проблему. Цей вбудований інструмент сканує ваш комп’ютер і оновлює всі пошкоджені файли Windows, використовуючи при цьому їх останні версії. Такий спосіб може зайняти багато часу, але він показує високу ефективність.

Якщо проблема як і раніше актуальна, то потрібно звернутися до фахівців з комп’ютерних технологій. Вартість ремонту буде залежати від ступеня складності проблеми, що виникла.


Якщо користувач успішно відключить Windows Defender, то його комп’ютер опиниться в небезпеці, тому що жодна з програм не скануватиме шпигунські та інші шкідливі програми. У такому випадку рекомендується встановити на ПК хороший антивірус, який забезпечить його безпечну роботу.

Хорошим вибором може стати Avast Internet Security, який ідеально підходить для домашніх і офісних комп’ютерів.

Якщо ви не хочете витрачати свої кошти на покупку додаткових функцій, то можна скористатися версією Avast Standard.

Ссылка на основную публикацию