Скидання рівня чорнила на принтері HP – як обнулити картридж

Неприємна особливість картриджів HP, закладена виробниками, полягає в необхідності купувати нових витратних матеріалів при повному витрачанні чорнила в чорнильниці. Апаратне відстеження працездатності одноразових картриджів здійснюється за двома напрямками.

Оригінальні картриджі HP

У першому випадку, контроль над витратою чорнила здійснюється за допомогою чіпа, в якому присутній електронний лічильник. У другому, кількість чорнила, і результат їх витрати передається на датчик контролю фактичної наявності чорнила. При цьому слід пам’ятати, що свідчення даних систем контролю трохи розрізняються.

Рівень наявності чорнила передається датчиком

Поява на панелі, поруч із позначкою картриджа, знаку оклику сигналізує про що закінчується заправці картриджа. Показники чіпа будуть дорівнюють нулю. Але це зовсім не означає, що чорнило повністю закінчилися. Основними показниками, на які слід звертати увагу, є свідчення датчика контролю.

Варіанти можливості продовжити роботу

При нульових показниках чіпа, продовження роботи принтера здійснюється за допомогою своєчасного доливання сумісних, для кожної конкретної моделі, чорнила. На панелі буде присутній знак питання, і буде з’являтися запит на продовження роботи. При натисканні на кнопку «продовжити» відбувається відключення функції стеження за наявністю чорнила.

Доливку чорнила можна зробити самостійно

В останніх моделях HP відключення функції стеження за витратою чорнила неможливо. Це напрацювання розробників, спрямована на запобігання використання схожих за параметрами витратних матеріалів.

У разі спрацювання датчика контролю за фактичним витратою чорнила, яке відбувається в разі повної витрати чорнила в картриджі, відбудеться блокування чіпа і зупинка роботи друкувального пристрою.

Датчик контролю чорнила в картриджі принтера

Використовувати принтер в режимі холостий друку (без фарби) не рекомендується. Це може привести до виходу з ладу друкуючої головки.

Обхід блокування чіпа (обнулення)

Як правило, в цьому випадку пропонується придбати і встановити новий чіп і чорнильницю. Але існує можливість обійти подібну блокування і обнулити (скинути настройки) показання чіпа. Найбільш доступний спосіб, використання програмного забезпечення (утиліти), за допомогою якого досить швидко можна обнулити показання лічильника і продовжити роботу. Але подібне програмне забезпечення розраховане на використання певних моделей принтерів.

Чіп витрати чорнила можна обнулити за допомогою ПО

Трохи більше складним, але більш надійним вважається спосіб зі зміною ідентифікатора (ID) картриджа. Цей спосіб гарантує позитивний результат через те, що в пам’яті принтера може міститися лише чотири останніх ідентифікатора встановлюються картриджів. Щоб ID встановленого картриджа видалити з пам’яті і «змусити» повірити принтер, що встановлений новий картридж, досить тимчасово закрити контакти картриджа. Це можна зробити, використовуючи липку стрічку (скотч). На пропонованих фото показаний порядок почергового заклеювання і відклеювання контактів (строго по одному).

Процедуру слід проводити послідовно і на кожному етапі необхідно, після установки картриджа на місце, виробляти роздруківку внутрішнього тесту принтера. Визначити, що принтер зафіксував новий ідентифікатор, можна по зміні даних після рядків «right» і «left» в звіті самоперевірки. Після чотирьох, послідовно виконаних етапів, принтер, як правило, сприймає вставлений картридж як новий. Іноді доводиться міняти місця і кількість заклеювання контактів.

Скидання рівня чорнила на hp deskjet 2130, як і на більшості подібних, бюджетних принтерах зовсім необов’язковий. При своєчасній дозаправки чорнилом принтер продовжує нормально функціонувати. Слід звертати увагу на індикацію або інформацію, виведену на дисплей ( «картридж відсутній», «несумісний картридж»). Іноді досить протерти контакти для усунення подібних помилок. У разі необхідності заміни, слід використовувати виключно оригінальні картриджі для кожної конкретної моделі принтерів HP.

Ссылка на основную публикацию