Скидання лічильника драм картриджа на OKI B401 / MB441 і аналогах

Коли на принтерах OKI B401 або МФУ серії добігає кінця термін служби драм картриджа, апарат блокується і видає помилку барабана. Як правило, при цьому картридж ще працює досить добре і міняти його немає необхідності. Існує кілька способів скидання лічильника, але всі вони зводяться до установки або імітації запобіжника на драм-картриджі.

На стартовому картриджі запобіжник не встановлюється і потрібно або зобразити контакти в зазначеному на фото нижче місці і підпаяти до них запобіжник, або використовувати менш гуманний метод – закоротити контакти картриджа в принтері.

Місце для установки запобіжника

Контакти на запобіжник драм-картриджа в принтері виглядають наступним чином:

До них потрібно примотати два дроти і вивести їх назовні через верхню кришку принтера. Будьте уважні – НЕ закоротити контакти на корпус.

Далі встановлюємо драм-картридж з тубою тонера в апарат, закриваємо кришку і пробуємо підібрати момент перегорання запобіжника. Для цього відключаємо харчування, з’єднуємо виведені дроти і включаємо принтер. Приблизно через 1-2 секунди дроти потрібно роз’єднати, зобразивши тим самим згоряння запобіжника.

Скинути лічильник з першого разу практично ніколи не виходить. Якщо апарат видає помилку: зверніться в сервіс, значить запобіжник перепалити не вдалося тобто занадто довго тримали дроти зімкнутими. Зазвичай після кількох невдалих спроб, вдається підібрати потрібний момент для скидання.

Зверніть увагу! Туба з тонером не повинна бути порожньою і перед скиданням потрібно встановити на неї новий чіп.

Чіп на тубі з тонером

Даний метод є досить небезпечним, тому що якщо принтер не зможе перепалити запобіжник на картриджі, то є ймовірність, що вигорить електроніка або інші запобіжники в самому пристрої.

Правильніше буде з’єднати виведені дроти з запобіжником 62,5мА і тоді момент перепалювання ловити не доведеться. Але на практиці таким способом скидання лічильника OKI B401 нами скинуто близько 50 пристроїв і ніяких побічних проблем не виникло.

Ссылка на основную публикацию