Скидання контролера батареї ноутбука Asus, Acer, Dell, HP

Скидання контролера батареї ноутбука – це обнулення даних про її роботі: загальний час функціонування акумуляторів, залишковий заряд, кількість циклів заряду-розряду.

Для чого потрібен скидання контролера батареї

Від того, які дані записані в пам’яті контролера залежить і режим роботи батареї ноутбука. Наприклад, мікросхема (контролер) буде неправильно відображати заряд в даний момент (показувати 0%), ноутбук відключиться, навіть якщо в дійсності його харчування досить для використання. І навпаки, ви бачите індикатор зарядки на рівні 100%, а батарея в цей момент буде повністю розряджена. Результат – ноутбук вирубується, тому що йому нема на чому працювати, а ви можете навіть не встигнути зберегтися. Калібрування контролера може допомогти і в разі, якщо акумулятор просто «перестав тримати» заряд.

Коли робити скидання, а коли не варто

Скидання контролера заряду батареї ноутбука потрібен тільки в разі:

 • якщо була заміна акумуляторів – самих елементів живлення;
 • якщо стався збій в роботі софта.

Робити це «про всяк випадок» не варто. Як говориться: «Працює – нехай працює». Хіба що, батарея вашого ноутбука вже «на грані» і ви практично нічим не ризикуєте, можете проводити калібрування раз в 2-3 місяці.

Перед тим, як скинути налаштування контролера, потрібно перевірити, чи потрібно це вашій батареї. І зробити це можна через командний рядок:

Вкажіть шлях:

І відкрийте «nout». У цьому документі знайдіть розділ з даними про батарею. Якщо число «Остання повна зарядка» значно менше, ніж «Розрахункова ємність», батареї потрібна калі брівка.

Якщо ви плануєте робити скидання за допомогою програми, проведіть тестування в ній.

Ручне скидання

Один з варіантів «відкату» – зробити це вручну.

 1. Зарядіть девайс на 100%.
 2. В панелі управління, на вкладці «Електроживлення» встановіть заборону на вихід в режим сну, щоб не допустити переривання процесу обнулення.
 3. Вимкніть ноутбук від електромережі – він повинен почати працювати від акумулятора.
 4. Викличте BIOS: під час перезавантаження девайса, до появи логотипу операційної системи, натисніть і утримуйте клавішу Del, F2, F9, F10 … (кожен виробник налаштовує свій варіант).
 5. Забезпечте ноутбука гарне охолодження – поставте на охолоджуючу підставку або просто підніміть край, де розташована решітка вентилятора.
 6. Дочекайтеся поки він повністю розрядиться, відразу ж включите адаптер в електромережу та зробіть повну зарядку акумуляторну батарею. Краще залишити гаджет на ніч.

Програмне скидання контролера

Обнулити історію роботи акумулятора в обох випадках можна, використовуючи програми для скидання контролера батареї.

Після ремонту – перепаковки – обнулити пам’ять контролера можна програмою Battery EEPROM Works.

Коли мікросхема пам’яті (EEPROM) буде підключена, слід встановити реальне значення ємності акумуляторів і натиснути кнопку RESET. Далі утиліта зробить все настройки в автоматичному режимі:

 • зафіксує залишкову (дійсну) ємність – Full Charge Capacity в відповідно до тих показників, що ви вказали перед «відкатом»;
 • скине на нуль лічильник циклів зарядки-розрядки (Cycles Count);
 • Manufacturer Date – початок роботи батареї буде стартувати з поточної дати, встановленої на вашому ноутбуці.

Після збереження всіх змін, контролер буде сприймати батарею як нову.

Як виконати скидання контролера на різних ноутбуках

Для калібрування можна скачати з інтернету програму стороннього розробника. Але це варто робити тільки, якщо ви не знайшли підходящої утиліти, розробленої виробником вашого ноутбука. В такому випадку ви не ризикуєте підчепити шкідливе ПО, і, практично, виключений варіант несумісності завантаженої програми з операційною системою лептопа.

ноутбука Asus

Скидання контролера батареї ноутбука asus легко зробити через BIOS. В принципі, цією програмою можна скористатися на будь-якому мобільному ПК, якщо виробник подбав про її наявність і у вашій модифікації є функція калібрування:

 • зайдіть в БІОС;
 • на вкладці Boot включите Smart Battery Calibration;
 • натисніть Yes, і обнулення почнеться автоматично;
 • вийдіть з програми через Esc.

ноутбука Acer

Розберемося, як скинути контролер батареї ноутбука acer. Власники цих девайсів можуть скористатися утилітою BatteryMark.

Ця програма, перш за все, розроблена для тестування батареї – вона, запускаючи пошук нескінченного числа Пі, навантажує процесор «по повній» і обчислює, за який період заряд батареї знизиться на одиницю. Якщо утиліта виявить порушення, буде зроблений скидання контролера: за одну годину виробляється кілька повних циклів розрядки-зарядки акумуляторів.

Дане ПО підходить і для ноутбуків виробника Samsung.

ноутбука Dell

Якщо ви не можете знайти утиліту, що б скинути пам’ять контролера батареї ноутбука dell на сайті виробника, скористайтеся однією з сторонніх програм, наприклад Smarter Battery.

Відразу ж після запуску ви побачите дані про заряді батареї.

Для їх точності ПО повинно бути запущено постійно. На сторінці калібрування ви можете навантажити батарею (Load) і побачити, що з нею відбувається, а так само запустити скидання (reset).

ноутбука HP

Щоб зробити скидання контролера батареї ноутбука hp скачайте програму HP support assistant. Її можна знайти на офіційному сайті розробника.

 1. На вкладці «мої пристрої» виберіть «Мій ноутбук»
 2. В «Пошук і виправлення помилок» запустіть «перевірка акумулятора».
 3. По завершенні перевірки програма може видати різні варіанти, в тому числі і:
стан Повідомлення пропоноване дію
виконати калібрування Акумулятор працює справно, але необхідно виконати його калібрування. Прочитайте і дайте відповідь на запити в вікнах при їх появі. Якщо відображається варіант «Автоматичне калібрування акумулятора HP», то він найкращий. В іншому випадку натисніть «Дізнатися, як відкалібрувати акумулятор, щоб дізнатися про способи калібрування акумулятора».

Якщо це ваш варіант, зробіть скидання, дотримуючись інструкції. Пам’ятайте, що використовувати ноутбук під час обнулення не можна, тому вибирайте період, коли він буде вільний кілька годин.

Поради щодо використання батареї

Щоб батарея ноутбука служила довго і без збоїв, дотримуйте кілька простих правил:

 • уникайте використання батареї на сильному морозі – вона може миттєво розрядитися, що негативно позначиться на її функціональності, або спеці – можливий не тільки вихід зі строю, але і вибух акумуляторів;
 • якщо ви юзаєте мобільний ПК, підключеним до електромережі, виймайте з нього батарею. Тільки, перш, переконайтеся, що вона заряджена відсотків на 80;
 • під час зберігання періодично перевіряйте рівень заряду, тому що акумулятори саморазряжаются. Якщо вони повністю розрядяться, то днів через 10 прийдуть в непридатність;
 • використовуючи ноутбук на автономному живленні, налаштуйте режим енергозбереження;
 • не тримайте активними невикористовувані програми, завершуйте непотрібні процеси;
 • мінімізуйте список ПО, що запускається в автоматичному режимі.

висновок

Який метод калібрування вибрати: програмний або ручної? Все залежить від індивідуальних уподобань користувача, так як результати від застосування обох способів однакові.

Важливо! Скидання контролера батареї до нульових показників тільки відновить достовірність даних, але не продовжить термін служби акумуляторів.

Ссылка на основную публикацию