Скидання графічного ключа на планшеті

Що таке графічний ключ? Це дев’ять точок, висвічується на екрані планшета, кожен раз, після того, як пристрій заблоковано. Щоб включити його і користуватися, потрібно ввести комбінацію з цих точок, придуману користувачем заздалегідь. Це виглядає дуже незвично, весело і в той же час служить хорошим захистом мобільного пристрою.

Якщо у користувача планшет, що працює на операційній системі Android, то він з легкістю може скористатися функцією захисту свого пристрою за допомогою графічного ключа. Але, найчастіше, трапляється так, що людина забуває придуману комбінацію і втрачає доступ до свого планшету. Як же виконати скидання графічного ключа на планшеті? Вийти з цієї можна різними способами.

  • Постаратися згадати, з чим була пов’язана придумана комбінація точок. Найчастіше цей метод не працює, оскільки графічний ключ, на відміну від звичного символьного пароля, важко пов’язати з якими б-то не було подіями або датами. Але іноді, цей спосіб все-таки може спрацювати, якщо Ви самі ввели графічний код викликає у нього певні асоціації. Завдяки тому, що спроб ввести ключ кілька (кількість залежить від операційної системи), є шанс, що один з варіантів виявиться вірним.
  • За допомогою особистої сторінки на Google. Після того, як закінчиться кількість спроб введення ключа, планшет автоматично запропонує перейти до іншого варіанту – скористатися особистим обліковим записом Google. На екрані висвітиться рядок для введення імені користувача і пароля. Логін – це акаунт користувача до символів @ gmail.com, а пароль – той, що придумав сам користувач. Отримавши ці дані, планшет скине графічний ключ і дозволить доступ до користування. В крайньому випадку скинути ключ можна, вказавши свій номер телефону.

В ідеалі все відбудеться так, як описано вище. Але не завжди і цей спосіб може спрацювати.

На це є ряд причин:

  • користувач забув пароль від свого облікового запису або не знає його на пам’ять. В такому випадку слід скористатися іншим пристроєм, найкраще комп’ютером. Потрібно зайти на свою сторінку Google, вказати логін і те, що ви забули пароль від аккаунта. Google дасть нескладні інструкції, дотримуючись яких можна відновити пароль.
  • обліковий запис було створено іншими особами. У цій ситуації все набагато складніше. Якщо немає можливості зв’язатися з тим, хто створював аккаунт і дізнатися потрібну інформацію, доведеться вдатися до більш складним варіантів дій. Їх два: з втратою або збереженням інформації.

1) З втратою інформації. Це легкий спосіб, який ніяк не зашкодить пристрою. Планшет просто перейде на початкові заводські установки. Зробити це можна одночасно затиснувши клавіші живлення, гучності вниз. Дочекатися появи віконця стандартного завантажувача для системи Android і вибрати рядок зі словом reset. Натиснувши на неї за допомогою клавіші “On” і перейшовши в наступне меню, вибрати рядок «delete all user data». Планшет почне перезавантажуватися або знову видасть віконце системи Android. Якщо знову з’явилося таке вікно, слід вибрати в його меню пункт «reboot system now» і почекати, поки пристрій повністю не перезавантажиться. Цей спосіб називається жорсткий скидання і його недолік полягає в тому, що всі установки користувача злетять. Всі ігри, програми та інша важлива для людини інформація буде видалена, але проблема буде точно вирішена.

Частково зберегти дані можна, попередньо витягнувши карту пам’яті з пристрою.

2) З збереженням інформації. Використання цього способу може зберегти всю інформацію на пристрої, але це досить ризикований метод. Справа в тому, що тут потрібна допомога кастомними recovery. Це неофіційне програмне забезпечення, використання якого позбавляє пристрій права на гарантійне обслуговування. Це раз. А по-друге, непрофесійний монтаж з прошивкою планшета може привести до того, що він просто «помре», тобто відновити його буде неможливо.

Зважившись на такий спосіб, потрібно увійти в меню установника кастомними recovery, знайти перш збережену версію прошивки і натиснути «Відновити», після чого програма почне процес відновлення. Планшет буде кілька разів перезавантажуватися, що є нормальним в таких випадках, цього не варто лякатися. Процес відновлення прошивки займе не більше 15 хвилин.

Розблокування графічного ключа не присутній в переліку гарантійних зобов’язань ні в одній компанії виробника. У сервісному центрі допоможуть впоратися з цією проблемою, але за певну плату. Фахівці можуть відключити функцію графічного ключа, зайшовши в планшет клієнта через сторонні пристрої або встановивши на ньому нову офіційну прошивку. При цьому дані з планшета, найімовірніше, також будуть загублені, зате він буде працювати.

Що потрібно зробити, щоб не забути графічний ключ?

Для того, щоб в подальшому не робити скидання графічного ключа на планшеті і не втратити важливі дані, важливо дотримуватися нескладних правил:

  • не варто підбирати дуже заплутаний логін і пароль для облікового запису в Google. Хоча небезпечно використовувати визначні дати, наприклад, дні народження родичів і подібні, все ж добре, щоб ці дані асоціювалися з тим, що легко згадати.
  • вибравши пароль і логін, обов’язково його запам’ятати! Зазубрити, придумати риму до нього, як завгодно. Точно вже не варто записувати його і носити при собі.
  • щоб в крайньому випадку не видалити всі фотографії та інші близькі серцю файли, можна користуватися хмарними сервісами для зберігання інформації. Це означає, що вся надійшла на планшет інформація в будь-якому форматі автоматично відправляється на сервер обраної користувачем компанії і зберігається там, незалежно від маніпуляцій з самим планшетом. Цю послугу надають такі великі компанії як Google, Yandex, Apple і інші.
  • періодично робити резервну копію мобільного пристрою на більш надійні носії, наприклад, на карту пам’яті.
Ссылка на основную публикацию