Скільки коштує зібрати ігровий комп’ютер в 2020 році з доробком на 2020 рік

У цій статті розберемо, у скільки нам обійдеться зібрати ігровий комп’ютер в 2019 році з доробком на 2020 рік. Насправді такого комп’ютера може вистачити для сучасних ігор навіть років на 5, просто з кожним роком для нових ігор потрібно буде трішки знижувати налаштування графіки. І це, між іншим, для комфортної гри на ультра Вайд дозволі (2560 на 1080).

Під складанням комп’ютера я маю на увазі тільки системний блок. Монітор, клавіатура, мишка, колонки, навушники сюди не входять. Це бере кожен на свій смак. Монітор рекомендую брати ультра Вайда, у мене LG 29 дюймовий. Дозволяє робити справи відразу в двох відкритих браузерах. А в іграх видно більше простору по краях. Правда деякі ігри не підтримують такий дозвіл, як правило це старі іграшки або кібер спортивні, наприклад, Старкрафт 2.

Збирати можна під процесор АМД або Інтел. Я не фанатик ні тих, ні інших. Перший мій комп’ютер був на АМД Семпроній, зараз у мене на Інтел Квад процесорі. Хочу я собі найближчим часом оновити комп’ютер і перейти на АМД Райзен. На мій погляд це відмінний варіант співвідношення ціни і продуктивності.

Материнська плата AM4 з 4 слотами під ддр4 пам’ять. Можна пошукати на пару тисяч дешевше, але щось про більш дешевих відгуки такі собі, на 3 з 5 зірок. Тут же 5 з 5 зірок і не мало відгуків. На мій погляд краще взяти дорожче, але якісну плату. Є другий слот під відеокарту, але їм навряд чи хто буде користуватися, оскільки зараз відеокарти великі і дві будуть впритул, на мій погляд він тут не потрібен.

У процесорі Райзен 5 всього 4 ядра, але потоків 8. Тобто в системі він визначається як 8 ядерний. У рейтингу процесорів він на 119 місці. Якщо порівняти з одним із потужних процесорів старої LGA 775 плати, то там Xeon E5450 на 699 ​​місці в рейтингу, відразу за ним йде Q9650.

Кулер беремо з парочкою мідних трубок. На АліЕкспресс такої в районі 700 гривень, але потрібно чекати через пошту.

Відеокарту беремо мінімум на 4гб, краще на 6-8гб. Моя остання на 2гб GTX750ti, мені подобається. За нею йде 1050 по мощі. Для більш комфортної гри і більшого обсягу пам’яті беремо 1060. Вони різні є і там різні частоти і обсяг пам’яті. На 6Гб на мій погляд – оптимальний варіант. Але можна взяти картку і від АМД. Тоді у вас буде і процесор і відеокарта від АМД, але це ніякого бонусу вам не дасть.

Купуючи блок живлення не женіться за великою потужністю з невеликою ціною. На 600 Вт буде з запасом. За ціною в районі 3 тис гривень. Хороший БП такої потужності не буде коштувати 2 тисячі, майте це на увазі. Там реальна потужність може бути нижче, а воно вам треба, щоб щось у вас потім згоріло? Думаю ні.

Оперативну пам’ять беремо 4 планки по 4 гб, у нас буде 16 гб. Можна звичайно і 2 по 4, але 8Гб – несерйозно для такої відеокарти. У мене на древньої платі і то 6 гб встановлено (2 по 2гб і 2 по 1Гб). Ціна прописана за 1 планку. 16 гб обійдеться в 9240 гривень. Є планки від 1700 гривень. За 4 штуки вийде на 2.5 тисячі гривень дешевше, але фірми виробники маловідомі. Такий обсяг пам’яті дозволить не тільки грати в нові ігри, а й робити якісь справи, наприклад, запустити кілька віртуальних машин, в кожній з яких будуть виконуватися певні завдання. Ну це так, для обраних. Звичайним користувачам це не потрібно.

SSD накопичувач беремо під Windows (x64 біт). Також на нього підуть встановлюватися драйвери, фреймворки і софт типу Майкрософт Офіс.

Звичайний жорсткі диск беремо на 1 або 2 Тб. Особисто мені 1 Тб виявилося мало. Краще доплатити тисячу гривень і взяти обсягом у 2 рази більше. У мене Барракуда об’ємом 1 Тб тільки не з зеленою наклейкою, а звичайного білого, працює прекрасно вже років зо три. Але кому-то трапляються менш вдалі моделі. Тут напевно як пощастить. Я везучий.

На звичайний гвинт ставимо інші програми, типу Фотошоп, ніж ви там користуєтеся. Також всі ігри сюди підуть, музика, фільми, інші відео та інші дані. Для зручності рекомендую розбити на два розділи. Зробити це можна коли диск порожній через вбудовану програму «Керування комп’ютером», яку можна знайти через «Панель управління» -> «Адміністрування». Можна це зробити після установки системи на SSD диск. Розіб’єте гвинт на 2 розділу і отформатіруете, потім можна буде закачувати дані.

Корпус мені подобається Zalman Z9 U3 і Z9 plus. Є температурний дисплей, вбудовані вентилятори, взагалі прикольний. Корпусів великий вибір, беріть який вам сподобається, є ще червоні теж цікаві.

Разом вийшло комплектуючих на 58 510 гривень. Ось стільки коштує зібрати ігровий комп’ютер в 2019 році. Це буде досить потужний системний блок.

Ссылка на основную публикацию