Sidebar в автозавантаженні що це?

Представляємо вам чергову статтю на тему вивчення процесів операційної системи Windows, які знаходяться в автозавантаженні. Тут ми розглянемо процес sidebar.exe, за що він відповідає і чи можна його відключити.

За що відповідає sidebar.exe?

Даний процес з’явився з часів Windows Vista і відповідає за роботу бічній панелі з віджетами, які зазвичай представлені годинами, погодою, календарем і так далі.

Бічна панель за яку відповідає sidebar.exe

Назва sidebar сталося через назву області робочого столу у програмістів. Справа в тому, що праву бокову область дуже часто називають sidebar, особливо при створенні сайтів. Звідси і пішла назва процесу, що відповідає за роботу правої бічної колонки з гаджетами – sidebar.exe.

Чи потрібен sidebar.exe в автозавантаженні?

Спори про корисність і марність даного процесу почалися відразу ж з його впровадження. Одні кажуть, що завдяки бічній панелі з гаджетами стало зручніше дивитися час, дата постійно перед очима. Також є можливість установки сторонніх гаджетів з відображенням температури процесора і відеокарти, а також багато іншого.

Інші стверджують, що sidebar.exe це марна трата системних ресурсів, особливо якщо кількість оперативної пам’яті спочатку на комп’ютері невелике.

Починаючи з Windows 8.1, розробники прибрали бічну панель з гаджетами з стандартної комплектації Windows через те, що в ній були знайдені серйозні уразливості, які суттєво полегшували злом і несанкціонований доступ до комп’ютерів користувачів.

Але це не заважає тим же самим користувачам і авторам збірок windows включати спеціальну програму, яка повертає бічну панель і процес sidebar.exe в операційну систему Windows 8.1 і Windows 10.

Тому якщо ви не використовуєте бічну панель з гаджетами або ви можете без неї обійтися, то ми рекомендуємо відключити процес sidebar.exe в автозавантаженні.

Ось з цієї інструкції заходимо в автозавантаження Windows, знаходимо в списку sidebar.exe і знімаємо галочку навпроти нього.

Якщо ж ви вирішили залишити цей процес на своєму комп’ютері, то рекомендуємо вам періодично робити повну перевірку комп’ютера на віруси, так як sidebar.exe дуже часто є об’єктом атаки вірусів і шкідливих програм, що в першу чергу проявляється великим споживанням пам’яті і ресурсів процесора.

Ссылка на основную публикацию