Швидкий доступ Windows 8

Як і в будь-який інший редакції операційної системи від Microsoft, гарячі клавіші Windows 8 мають як загальні функції, так і суто специфічні. Розглянемо найцікавіші їх поєднання.

думка користувача

Хто б що не говорив, а в міру розвитку навичок роботи з операційними системами у більшості користувачів з’являється стійка звичка і навик експлуатувати різні поєднання клавіш. І якщо використання таких загальновідомих поєднань, як [Ctrl] + [C] і [Ctrl] + [V] швидко входить в ужиток користувачів, то різні комбінації, властиві певної версії Windows, можуть відбити бажання їх експлуатувати зовсім. Особливо сильно це впливає на тих користувачів, які вимушено або добровільно перейшли на більш просунуту версію ОС.

Зрозуміло, швидкі клавіші Windows 8 мають свою специфіку і в деякому роді відрізняються від клавіш «сімки» або тієї ж XP. Причин для таких змін багато. Наприклад, відомий і прохолодно сприйнятий публікою інтерфейс Metro, який із майкрософтовського ж напрацювання Office 2007 і є кілька видозміненим варіантом Ribbon, вніс свої корективи і додав нововведення, які треба було кудись прилаштувати.

Швидкий доступ Windows 8 має свою специфіку, тому що одні дії були перенесені на інші кнопки, а інших не було раніше зовсім. Нижче будуть розглянуті найбільш актуальні комбінації, які підійдуть як досвідченому користувачеві, так і починаючому. Причому розбиті вони будуть за такими категоріями:

 • Панелі.
 • Пошук.
 • Різне.

Отже, почнемо по порядку.

до змісту

панелі

Найбільш часто респонденти користуються послугами панеллю є Charms bar. Вона спливає, якщо підвести курсор миші до правого краю екрану монітора, а викликати її за допомогою клавіш можна, затиснувши кнопки [Win] + [C].

Кілька більш просунутим користувачам, які не бояться і вміють працювати з настройками даної операційної системи, буде цікаво дізнатися, що при використанні на клавіатурі комбінації [Win] + [I] буде викликана спеціалізована панель, що відповідає за опції. У ній можна буде відрегулювати значення параметрів ОС найбільш зручним користувачеві чином.

Щоб оперативно провести цікавлять власника персонального комп’ютера або ноутбука маніпуляції з підключеними пристроями, можна скористатися натисканням [Win] + [K]. У разі їх залучення на екран монітора буде виведено спеціальну панель, яка дозволить без зволікання виконати всі необхідні дії.

Ну і для самих соціально активних користувачів є панелька регулювання параметрів загального доступу. Викликається вона за допомогою затиснення [Win] + [H] і дає можливість налаштувати ступінь доступу до того чи іншого елементу.

до змісту

Пошук

Тут все дуже просто і зрозуміло. Якщо раніше пошук здійснювався відразу по всім трьом параметрам одночасно, а для завдання критерію пошуку було досить зайти в «Пуск» і ввести потрібний текст в першу ж графу над самою кнопкою, то зараз для кожної з трьох фракцій є власна підпрограма.

Таким чином, в Windows 8 є можливість окремо знайти:

 • Файли.
 • Додатки.
 • Налаштування.

І для отримання доступу до кожної з підпрограм потрібно затиснути комбінацію [Win] +:

 • [F] – для файлового режиму.
 • [Q] – режим додатків.
 • [W] – пошуковик налаштувань.

до змісту

Різні функції і служби

Тут будуть викладені різні ефекти і функції, які не мають будь-якої чіткої групової приналежності, але можуть виявитися цікавими і корисними практично всім користувачам незалежно від рівня їх володіння персональним комп’ютером і операційною системою зокрема.

І перед тим як почати, варто відзначити, що деякі згадані далі гарячі клавіші при завантаженні Windows 8 можуть не спрацьовувати. Рекомендується дочекатися повного завантаження системи, щоб спостерігати ефект від натискання.

Всі наступні команди мають прив’язку до кнопки [Win], тому далі вона не буде згадуватися. Викладатися будуть лише ті клавіші, які будуть додатковими до вищезгаданої клавіші. Тобто, якщо написано: [Е] має такий же ефект, як і відкриття файлу «Комп’ютер» – це значить, що для досягнення описуваного ефекту потрібно натиснути [Win] + [Е].

Отже, приступимо:

 • Щоб викликати команду «Виконати», потрібно додати [R], а для виведення на екран «Меню системних утиліт» буде потрібно задіяти клавішу [X].
 • Цифри від одного до нуля дозволять запустити програму, прикріплену на відповідному місці в Панелі завдань, а для блокування всього персонального комп’ютера досить додати [L].
 • Щоб отримати швидкий доступ до сторінки «Система» варто додати натискання клавіші [Pause / Break].
 • А деяким офісним працівникам і їх безпосередньому керівництву може виявитися корисною можливість згорнути всі відкриті вікна натисканням кнопки [M].
 • Щоб домогтися зворотного ефекту і вивести все мінімізоване, необхідно задіяти [Shift] + [M].

до змісту

Швидкий доступ в Windows 8: Відео

Схожі статті

Разом з цим матеріалом часто читають:

Відео по темі:Швидкий доступ в Windows 8Швидкий доступ Windows 10Як відключити залипання клавіш на Windows 8Як прибрати перемикання між додатками Windows 8

Поділіться матеріалом в соц мережах:

Ссылка на основную публикацию