Швидкий доступ Excel: найбільш корисні і поширені комбінації

Використання гарячих клавіш значно підвищує ефективність роботи з Excel

Кожна сучасна програма, включаючи, створюється розробниками в основному з головною метою – прискорити роботу і ефективність користувачів. Переслідуючи такого роду завдання, творці заздалегідь намагаються передбачити всі нюанси і зробити їх продукт простим і більш-менш зрозумілим в користуванні, чому і служать гарячі клавіші Excel. Про комбінаціях на клавіатурі, які приводять в дію певні операції, далі і піде мова, причому не про таких простих і всім відомих, як копіювання (Ctrl + C) і вставка (Ctrl + V), а про специфічні. Використання отриманих знань допоможе вам не тільки прискорити роботу в програмі Excel, а й зробити її набагато цікавіше і зрозуміліше для вас.

Відео щодо використання гарячих клавіш Excel

Гарячі комбінації з Ctrl

Гарячі кнопки в Excel – це комбінації відповідних клавіш, які дозволяють швидко викликати різні потрібні дії і зробити навігацію в програмі. Швидкий доступ при частому використанні запам’ятовуються і згодом значно економлять робочий час користувачів. Розглянемо найбільш поширені комбінації Excel в поєднанні з Ctrl:

  1. У поєднанні з «PgDn» можна здійснити перемикання між листами книги в напрямку зліва-направо.
  2. З «PgUp» здійснюється також перемикання, але вже в протилежному напрямку – справа-наліво.
  3. З’єднання з «Shift +&»І« Shift_ »призведе до установки або видалення рамки для виділених осередків.
  4. При натисканні клавіші «Shift» і «:» з основною можна ввести поточний час, а при виборі на робочій панелі позначення «;» буде введено поточна дата.
  5. Швидкий доступ «Ctrl + 1» виведуть на екран діалог форматування осередків, а при поєднанні з іншими цифрами від 2 до 9 можна здійснювати перемикання на різні виділення змісту осередків.
  6. Клавіші «Ctrl» і «А» при одночасному натисканні виділять весь лист.
  7. У поєднанні з «С» скопійовано виділені віконця.
  8. Створити нову робочу книгу допоможуть гарячі клавіші «Ctrl» і «N», а зберегти поточний документ з його ім’ям, шляхом і заданим форматом зможе комбінація Excel «Ctrl + S».
  9. Повторити або скасувати останню команду / дію по можливості зможе одночасне натискання з «Х» та «Y» відповідно.
  10. Швидкий доступ «Ctrl + X» виріжуть виділені осередки.

Таблиця кодів найбільш часто використовуваних гарячих клавіш, які працюють у всіх версіях Excel

Це далеко не весь список, яким може похвалитися програма Excel. Чимало корисних сполучень можна застосовувати з кнопками «F» (фото 1), а також з багатьма іншими, докладний опис яких розглянуто нижче.

Інші корисні клавіатурні з’єднання

Про підказках на стрічці функцій допоможе дізнатися такий покажчик, як «Alt». Запам’ятавши це, ви вже позбавите пам’ять від зберігання багатьох сполучень, які в будь-який час можна буде підглянути.

Поєднуючи клавіші стрілок з «Shift», можна розширити діапазон виділення на 1 клітинку, при додаванні до цієї комбінації ще «Ctrl» можна буде розширити діапазон виділення аж до останньої порожнього вічка з обраної колонки / рядка.

Кнопка «Enter» при одночасному натисканні з «Alt» почне новий рядок, але в активній клітинці, а при заміні останньої клавіші на «Ctrl» можна буде заповнити обраний діапазон комірок інформацією поточного введення. Швидкий доступ «Shift» і «Enter» завершують введення в осередок, при цьому виділяють розташовану вище, а ось кнопка «Esc», розташована в верхньому лівому, кутку скасує введення в віконце або панель формул Excel.

Кнопка «Esc» відома ще й тим, що може закрити активне меню, діалогове вікно або вікно повідомлень, а також тим, що здійснює включення повноекранного режиму.

Насправді гарячі клавіші можна ось так відразу запам’ятати, адже їх досить багато. Те, що було розглянуто сьогодні – це всього лише трохи інформації, яка призводить до швидкої і ефективної роботи в програмі Excel.Тому намагайтеся по можливості якомога частіше користуватися отриманими знаннями, розширюючи їх, і з часом ви і не будете помічати, як такі комбінації автоматично спливають в вашому розумі при постановці певних завдань.

Ссылка на основную публикацию