Шумить і тріщить жорсткий диск: причини і методи зниження

Іноді кожен користувач ПК може зіткнутися з проблемою виникнення сторонніх шумів в процесі роботи жорсткого диска. Вінчестер являє собою механічну конструкцію, всередині якої розташовані обертаються диски. Зчитування інформації з жорсткого диска здійснюється за допомогою магнітних головок, які, переміщаючись, створюють якийсь шум. Різновид сторонніх звуків залежить від моделі вінчестера і від корпусу системного блоку. Якщо корпус комп’ютера виконаний з недорогих матеріалів, всередині зібраний неякісно, ​​то неприємні звуки будуть видаватися по всьому системному блоку.

Жорсткий диск зберігає всю інформацію, що знаходиться на комп’ютері. Тому потрібно вжити заходів щодо збереження даних, як тільки почули шум в процесі роботи пристрою. Оскільки це перший «дзвіночок» про те, що незабаром він може зламатися.

Проте, іноді просте робоче стан може супроводжуватися шумом. Тут необхідно розібратися, чому тріщить жорсткий диск.

Як мінімізувати рівень шуму, створюваного жорстким диском?

  1. Провести заміну вінчестера.
  2. Модифікувати рівень акустики з використанням опції ААМ.
  3. Вжити заходів щодо звукоізоляції корпусу або покупки більш якісного.
  4. Зафіксувати жорсткий диск звукоізоляційні прокладками.
  5. Виконати дефрагментацію диска.

Найбільшими перепонами питань викликає, по всій видимості, другий варіант вирішення проблеми. Розглянемо, що він собою являє.

Зменшення шуму від вінчестера за допомогою ААМ

Будь-якому HDD властива функція регулювання рівнем створюваного ним шуму за допомогою вмонтованої опції Automatic Acoustic Management (AAM). Її завдання полягає в тому, щоб шляхом зменшення швидкості пересування головок скорочувати шум пристрою. Але тут є один негативний фактор: застосувавши цю опцію, автоматично впаде швидкість роботи вінчестера.

Який з цим двох варіантів (швидкість або шум) буде створювати більше незручностей, на чию користь віддавати свою перевагу – вирішувати виключно вам. Ви можете не відчути скорочення швидкості роботи жорсткого диска, зате настирлива гучність шуму помітно зменшиться. Якщо ви все ж вирішили виправити проблему шуму з використанням AAM, то необхідно завантажити додаток WinAAM. Воно є для скачування, до того ж, абсолютно безкоштовно. Володіє російськомовним інтерфейсом і працює без обов’язкової установки. Обзавестися цією програмкою можна, пройшовши за посиланням: http://www.withopf.com/tools/aam/winaam-292.zip.

На вікні клацніть «Продовжити». Корекція налаштувань безпеки є абсолютно марною при позбавленні від шуму вінчестера, тому краще її не чіпати.

У першому рядку можна прочитати, що в цей момент часу регулювання рівня шуму не активовано. Натисніть на опції «Тихо / Стандарт (128)» з метою врегулювання безшумного рівня ААМ. Його значення може коливатися від 0 до 255. Відзначається, що впливовими здібностями володіють виключно крайні рівні, тобто «тихо» або «голосно». Більша кількість вінчестерів не звертають уваги на проміжні рівні. У цьому, швидше за все, причина того, що додаток WinAAM дозволяє за допомогою кліка по одній опції вирішити проблему з шумом.

Після регуляції рівня шуму додаток закриється. Заново відкрийте його, виберіть «Продовжити», після цього «Перевірити».

Відкриється віконце, яке відображає невпорядковане пересування голівки, що зчитує.

У цей момент у Вас буде можливість почути процес роботи вінчестера з оновленою опцією ААМ. Різниця величезна. Для того, щоб порівняти з попереднім станом вінчестера, натисніть параметр «Голосно (254)». Ця дія прискорить роботу вінчестера і поверне попередню гучність шуму.

Механічні методи позбавлення від шуму HDD

Коли за допомогою додатка позбутися шуму не вдалося, необхідно вирішити проблему вручну.

  1. Спочатку перевірте якість фіксації жорсткого диска. Вінчестер повинен бути сильно зафіксований і надійно триматися на пазах, все болти повинні бути досить закручені.
  2. Розгляньте, які частини HDD механічно стосуються корпусу комп’ютера. На стиках необхідно встановити спеціальні прокладки з функцією ізоляції. Можете трохи посунути кошик кріплення вінчестера так, щоб деталь не стикалася з корпусом комп’ютера. Такі дії можуть допомогти зменшити шум.
  3. Якщо є можливість змінити місце розташування вінчестера, виконайте це. Необхідно прагне, щоб вібрація жорсткого диска не переходжувала на корпус.

Якщо так знизити шум не вирішено, зверніться до служби технічної підтримки.

Ссылка на основную публикацию