Штучний інтелект – цікаві факти

Багато комп’ютерні генії, вчені та розробники неодноразово заявляли про те, що побоюються стрімкого розвитку штучного інтелекту. Такі висловлювання в різний час робили Стів Хокінг, Ілон Маск і навіть Білл Гейтс.

Головний страх людства перед штучним інтелектом полягає в тому, що останній зможе розвиватися самостійно і в кінці кінців захопити планету, при цьому повністю знищивши людство.

Чи виправдані такі прогнози? Чи справді ІІ зможе еволюціонувати без допомоги людини? Спробуємо розібратися в цьому нижче.

ІІ освоює брехня

В університеті штату Джорджія професорського складу на чолі з Рональдом Аркін вдалося навчити штучний інтелект брехні.

На думку розробників, це стане в нагоді військовим під час проведення наземних операцій – такі роботи зможуть не тільки бути захисниками людей під час бою, але також і вигравати час при захопленні стратегічно важливих баз ворогом.

Експансія на ринку праці

ІІ набагато більш продуктивний у виробництві, ніж звичайний співробітник. З цієї причини вже зараз в Сполучених Штатах понад 250 тисяч робочих місць зарезервовано за роботами.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

За прогнозами фахівців з Оксфордського університету, до 2045 року близько 35% робочих місць на ринку праці Великобританії буде контролюватися штучним інтелектом. Природно, така ситуація призведе до масового безробіття серед населення, яка, в свою чергу, спровокує громадянські конфлікти, війни і голод.

ІІ вчиться розуміти нашу поведінку

Марк Цукерберг нещодавно анонсував розробку власного ІІ, який міг би розуміти почуття людини виходячи з аналізу його сторінки в Facebook. За словами власника соціальної мережі, це робиться для того, щоб завчасно виявляти людей, схильних до суїцидів або вчинення терактів і попереджати такі спроби.

ІІ Facebook робить перші успіхи. Зараз він вже здатний правильно розпізнавати різні патерни, а також робити поверхневий аналіз характеру людини по його сторінці.

Вони замінять нам коханців

Саме з таким твердженням виступив британський вчений Пірсон.

Чи не вдалося усунути проблему? Зверніться по допомогу до фахівця!

Він вважає, що ситуація, взята за основу сюжету у фільмі «Вона», не така вже й фантастична – за його прогнозами, до 2050 року більшість людей буде віддавати перевагу секс з роботами, а не інтим з протилежною статтю.

ІІ починає відчувати почуття

Розробники з Південно-Східної Азії представили публіці робота, який повністю копіює манеру поведінки дівчинки-підлітка. У деяких випадках ІІ може сказати неправду. Якщо його звинуватити в цьому, то він сильно розсердиться і довго буде висловлювати свої обурення.

У різні моменти цей робот може бути саркастичним, нетерплячим або надто недовірливим. Все це робить спілкування з ним вкрай схожим на спілкування з живою людиною.

Цікаве відео

Ссылка на основную публикацию