Що це за RelevantKnowledge? .. Видаляємо цей шпигун з Windows …

Доброго часу доби.

Останнім часом дуже багато безкоштовні програми поширюються з різними доповненнями: від “нешкідливих” вшитих рекламних банерів, до різних “шпигунів”, які збирають інформацію про вашу роботу.

RelevantKnowledge – це додаток встановлюється в вашу систему, зазвичай, разом з іншими невеликими безкоштовними програмами. Потім збирає інформацію про вашу роботу і відправляє її на однойменний сайт. Нібито таким чином буде сформовано новий вигляд інтернету (з одного боку – намір хороше, але є велике «АЛЕ») …

Чому це дуже підозріло: 1. RelevantKnowledge встановлюється без попиту користувача (як типовий вірус); 2. невідомо, які саме дані він збирає, що аналізує і що відправляє; 3. незважаючи на те, що ікона RelevantKnowledge світиться в треї – це додаток можна закрити. Навіть цих ознак достатньо, щоб “назвати” це додаток типовим вірусом-шпигуном. Не рекомендую вам залишати його в системі …

Тепер про його видаленні …

Як видалити RelevantKnowledge

спосіб №1

Якщо спробуйте клікнути по його іконці в треї (на скрині нижче показана типова іконка цього додатка) – то у вас не вийде ні закрити його, ні видалити. Все, що ви побачите (можливо) – відкриту сторінку в браузері з інформацією про описі RelevantKnowledge. Не густо…

RelevantKnowledge

1) Спочатку необхідно закрити цю програму і його процеси. Для цього відкрийте диспетчер завдань (Поєднання клавіш Ctrl + Shift + Esc) і закрийте всі процеси (додатки) “Relevant-Knowledge” (також зверніть увагу на процеси “rlvkng.exe” і “rlvkng64.exe” (в вашій системі їх назви можуть дещо відрізнятися)).

зняти задачу

2) Далі відкрийте панель управління розділ “Програми та засоби”: знайдіть в списку встановлених додатків RelevantKnowledge і видаліть його.

Доповнення! Для повного видалення будь-якої програми у вашій системі найкраще скористатися спец. утилітою Iobit Uninstaller. Детально про неї тут: 

видалення програми

3) Після чого перезавантажте комп’ютер. Далі відкрийте провідник і знайдіть папку “C: \ Program Files \ Relevantknowledge“. Видаліть всі файли в цій папці, а потім і саму папку. В общем-то, після цього можна бути відносно спокійним за систему (Хіба тільки не зайвим буде перевірити роботу антивіруса, якщо він у вас був і “пропустив” RelevantKnowledge).

Примітка: іноді Windows повідомляє, що якісь DLL з цієї папки вона не може видалити. У цьому випадку скористайтеся спец. програмою для видалення заблокованих файлів: 

спосіб №2

Є така утиліта, як AdwCleaner. Вона спеціалізується на видалення реклами, різних вірусних доповнень браузера, троянів, шпигунів і т.д. Що особливо підкуповує – все, що від вас буде потрібно, це запустити утиліту і натиснути сканувати (далі вона все зробить сама).

Доповнення! Як перевірити і видалити віруси з ПК / ноутбука [інструкція]. Програма AdwCleaner – 

Що стосується RelevantKnowledge, то вона його легко знаходить і вважає трояном (що в загальному-то не дивно). Після сканування утиліта запропонує переглянути звіт про знайдену “зарази” або відразу перейти до очищення (Прим .: для цього натисніть на кнопку “Очищення і відновлення”).

Після чого цей “вірус” буде видалений, комп’ютер перезавантажений, а ви побачите звіт про виконану роботу.

Були виявлені трояни (AdwCleaner) / Клікабельно

PS

1) Після видалення різного роду “зарази” з системи, рекомендую оптимізувати і видалити весь “сміття” (різні тимчасові файли, помилкові шляхи в реєстрі, порожні каталоги і т.д.). Про кращих автоматичних утиліти для чищення системи можете дізнатися тут: 

2) Також рекомендував би час від часу перевіряти роботу вашого штатного антивіруса за допомогою онлайн-продуктів (Прим .: їх досить завантажити і запустити. Швидко і зручно!).

Ссылка на основную публикацию