Що таке Windows Education: опис, порівняння з іншими ОС

Десята версія операційної системи від Microsoft була випущена в кількох редакціях. Крім стандартної домашньої редакції Home були випущені:

  • професійна версія Pro;
  • ОС для бізнесу під назвою Enterprise;
  • і редакція для освітніх установ – Education.

Що таке Windows Education – в нашому невеликому огляді.

Функціональність версії Windows для освіти

Редакція Education розроблялася для освітньої сфери, запропонувавши навчальним закладам специфічний набір функцій і можливостей. В основному додатковий функціонал базується на принципах групової політики. Це служби Direct Access, AppLocker, BranchCache.

Користувачам даної версії також запропонували функцію Windows To Go Creator – для створення портативної ОС. Функція управління початковим екраном засобами групової політики дозволяє працювати з операционкой у великих групах людей.

У плані безпеки користувачі Education, в порівнянні з домашньої та професійної версією, мають додаткові функції:

  • Credential Guard – захищає облікові дані користувачів;
  • Device Guard – надійний захист підключених периферійних пристроїв.

В цілому, посил зрозумілий – якомога більше функцій, що підтримують комунікативний, спільний підхід до освіти.

Windows Education і Enterprise

Як говорилося вище, редакція Enterprise створена для корпоративного середовища. Побіжний погляд на порівняльну таблицю функцій нас дещо спантеличив.

Як бачимо, функціонал освітньої версії і версії для бізнесу повністю збігається. Зрозуміти, в чому відмінність цих двох редакцій досить складно.

Хоча в більшості описів говориться наступне:

  • у Education більш розширений функціонал для задоволення освітніх потреб;
  • редакція Enterprise має великий набір корпоративних функцій, які відсутні в освітній версії.

По всій видимості, чітко розібратися в деталях цих відмінностей можуть тільки ті, хто попрацював в обох версіях. Хоча відгуки багатьох користувачів також багаті подив. Не всі можуть зрозуміти, в чому ж реальні відмінності двох редакцій.

Хтось припустив відмінність у ціні – мовляв, Education коштує дешевше, ніж корпоративна версія. Але це припущення не підтвердилося: ціни якщо і відрізняються, то незначно.

Отже, Microsoft Windows 10 Education – редакція операційної системи, призначена для навчальних закладів: шкіл, університетів, коледжів і т.д. Функціональність версії значно розширена в порівнянні з Home або Pro. Доданий ряд інструментів, переважно пов’язаний з груповою політикою.

Наші спроби відрізнити корпоративну редакцію Enterprise від освітньої Education не увінчалися успіхом. За всіма «зведеннями» функцій і характеристик вони, здається, нічим не відрізняються.

Ссылка на основную публикацию