Що таке відеокарта, як виглядає і для чого потрібна.

Швидка навігація

Що таке відеокарта

Відеокарта (відеоадаптер) – це пристрій, який виводить на екран події та процеси, що виконуються на комп’ютері. За допомогою відеокарти дані на комп’ютері перетворюються і передаються в відеосигнал на монітор.

Для чого потрібна відеокарта

Так, а тепер давайте обговоримо товариші для чого потрібна відеокарта. А потрібна вона для відображення всього на комп’ютері, що відбувається. Без відеокарти ви не зможете підключити монітор. Вам просто кабель від монітора нікуди буде підключити. Комп’ютер можна запустити без відеокарти, але зробити ви нічого на ньому не зможете. Так що відеокарта є обов’язковим пристроєм для роботи за комп’ютером.

Типи відеокарт і як вони виглядають

Відкрите бувають вбудовані, їх ще називають інтегрованими. Такі відеокарти впаяні в материнську плату стаціонарного комп’ютера або ноутбука.

А ще бувають окремої платою, вони називаються дискретними. Такі відеокарти як правило могутніше вбудованих. Деякі займають навіть кілька слотів, тобто відеокарта одна, а розмір – як дві відеокарти.

Щодо вбудованих, раніше такого не було, але не так давно стали продаватися процесори з вбудованою графікою. Наприклад ви купуєте процесор core i5, а в ньому інтегрований графічний відеоадаптер. Характеристики різні, але можна в не дуже потужні гри навіть на Full HD пограти.

Тепер ви знаєте що таке інтегрована і дискретна відеокарти. Якщо у вас в комп’ютері і та і інша, то повинно бути і кілька роз’ємів для підключення монітора. Підключайте в той роз’єм, з яким бажаєте працювати. Нижче ви можете ще подивитися, як виглядають дискретні відеокарти.

Виробники відеокарт, який краще?

На даний момент існує тільки два великих виробника графічних процесорів, це NVIDIA і AMD, торгові марки GeForce і Radeon. Але вони самі не продають споживачам відеокарти, а працюють з іншими компаніями, які вже виготовляють на однаковому чіпі виробника відеокарту зі своїм дизайном, упаковкою, наклейками і комплектацією. Один виробник підвищує частоти і робить її трохи могутніше, в іншого система охолодження по простіше і відповідно ціна нижче і так далі.

Який виробник краще, а який гірше це одвічна тема, на мій погляд вони обидва гарні, у кожного відмінні відеокарти, просто потрібно уважно дивитися що ви купуєте, може бути відеокарта на 2 гб, але толку від цієї пам’яті не буде в потужних іграх і додатках , якщо там тип пам’яті ddr2 (або 3) і шина якась на 64 біт. Її вільно нагне відеокарта на 1 гб, але з пам’яттю ddr5 (gddr5) і шиною 128 наприклад. Тут залежить від багатьох параметрів, від числа універсальних процесорів і т.д. Ось у мене наприклад була відеокарта з шиною на 192 біт, я її замінив більш дорогий, але там шина 128 біт і навіть немає входів для додаткового харчування. На практиці ж виявилося те, що моя відеокарта від NVIDIA досить не погана і йде на рівні з відеокартами на 256 біт від AMD.

Читав багато відгуків про відеокарти, від AMD часом трохи гаряче, як і їх процесори, ну я не думаю що там все так сумно, інакше б їх просто ніхто не купував. Сам на даний момент з відеокартою від NVIDIA, але були плани спочатку на покупку відеокарти від Амд (Радеон R290), але її зняли з продажу, тому взяв іншу, хоч і слабший відсотків на 15, але зате і дешевше планованої покупки тисячі на 2.5- 3. Модель GTX 750 Ti від MSI з класним оформленням і відрізняється системою охолодження, плюс не вимагає потужного блоку живлення (у мене на 500 Вт) і будь-яких кабелів додаткового живлення. У порівнянні з попередньою GTX 460 768 Mb GDDR5 192 біт ця GTX 750 Ti 2048 Mb GDDR5 128 біт просто літак, мені більше і не треба.

роз’єм відеокарти

Самі основні це VGA, DVI і HDMI. Мій монітор підтримує перший – VGA, аналоговий, древній, зараз мало у кого, у мене монітор тільки з таким роз’ємом. На DVI і HDMI картинка швидше за все буде трохи краще, чіткіше і якісніше, там уже цифра, а не аналог.

Ссылка на основную публикацию