Що таке вертикальна синхронізація в іграх – Як вмикати та вимикати

Що ж таке вертикальна синхронізація в іграх? Ця функція відповідає за правильне відображення ігор на стандартних LCD моніторах з частотою 60 Гц. Коли вона включена, частота кадрів обмежена до 60 Гц, а на екрані не відображаються жодні переривання. Її відключення призведе до збільшення частоти кадрів, але в той же час виникне ефект розриву екрану (screen tearing).

Для чого потрібна синхронізація по вертикалі в іграх

Вертикальна синхронізація є досить спірною темою в іграх. З одного боку для візуально комфортного ігрового процесу, здається, дуже необхідною, за умови, що у вас стандартний LCD монітор.

Завдяки їй під час гри не виникають ніякі похибки на екрані, картинка стабільна і не має розривів. Недоліком є ​​те, що частота кадрів обмежена на межі 60 Гц, тому більш вимогливі гравці можуть відчути так званий input lag, тобто легку затримку при переміщенні в грі за допомогою миші (можна прирівняти до штучного згладжування руху миші).

Відключення вертикальної синхронізації також має свої плюси і мінуси. В першу чергу надається необмежена частота кадрів FPS і тим самим повністю прибираємо згаданий input lag. Це зручно в іграх типу Counter-Strike, де важлива реакція і точність. Пересування і прицілювання дуже чіткі, динамічні, кожен рух миші відбувається з високою точністю. У деяких випадках зможемо отримати більшу частоту FPS, так як V-Sync в залежності від відеокарти може трохи зменшити продуктивність обладнання (різниця близько 3-5 FPS). На жаль, недоліком є ​​те, що без вертикальної синхронізації отримуємо ефект розриву екрану. При поворотах або зміні руху в грі ми помічаємо, що зображення розривається на дві або три горизонтальні частини.

Включити або відключити V-Sync?

Чи потрібна вертикальна синхронізація? Все залежить від наших індивідуальних переваг і того, що ми хочемо отримати. У багатокористувацьких іграх в жанрі Шутер від першої особи рекомендується відключати вертикальну синхронізацію для збільшення точності прицілу. Ефект розриву екрану, як правило, не такий відчутний, і коли звикнемо, то не будемо навіть його помічати.

У свою чергу в сюжетних іграх можна спокійно включити V-Sync. Тут висока точність не так важлива, першу скрипку грає обстановка, візуальний комфорт, так що слід зробити ставку на хорошу якість.

Вертикальну синхронізацію зазвичай можна включити або відключити в налаштуваннях графіки гри. Але якщо там не знайдемо такої функції, то можна її примусово вручну вимкнути в налаштуваннях відеокарти – як для всіх, так тільки і для обраних додатків.

Синхронізація по вертикалі на відкритих NVIDIA

У відкритих GeForce функція знаходиться на Панелі управління Nvidia. Натисніть правою кнопкою миші на робочому столі Windows 10, а потім виберіть «Панель управління Nvidia».

На бічній панелі виберіть вкладку «Управління параметрами 3D» в розділі «Параметри 3D». Справа відобразяться доступні настройки.

Налаштування розділені на дві вкладки – глобальні і програмні. На першій вкладці можна задати параметри для всіх ігор і, наприклад, включити чи відключити вертикальну синхронізацію в кожній. Тоді як на другій вкладці можна задати ті ж параметри, але індивідуально для кожної гри окремо.

Вибираємо вкладку глобальну або програмну, а потім шукаємо в списку параметр «Вертикальна синхронізація». Поруч розташовано випадає поле – вибираємо примусове виключення або включення вертикальної синхронізації.

V-Sync на графіку AMD

У випадку з відеокартами AMD виглядає абсолютно так само, як і в Nvidia. Клацніть правою кнопкою миші на робочому столі, а потім перейдіть в Панель Panel Catalyst Control Center.

Потім розкриваємо зліва вкладку «Ігри» і вибираємо «Параметри 3D-додатків». Справа відобразиться список доступних варіантів, які можна примусово включити з позиції налаштувань відеокарти AMD Radeon. Коли знаходимося на вкладці «Системні параметри», то вибираємо для всіх.

Якщо потрібно встановити параметри індивідуально для кожної гри окремо, то слід натиснути на кнопку «Додати» і вказати EXE файл. Вона буде додана в список у вигляді нової закладки і при переході на неї можна задати параметри тільки для цієї гри.

Коли вибрали вкладку з доданим додатком або системними параметрами (загальними), то знайдіть в списку опцію «Жди на вертикальне оновлення». З’явиться поле для вибору, де зможемо примусово включити або відключити цю опцію.

V-Sync на інтегрованої відеокарти Intel HD Graphics

Якщо використовуємо інтегрований чіп Intel HD Graphics, також доступна панель управління. Вона повинна бути доступна при натисканні пр
авою кнопкою миші на робочому столі або через комбінацію клавіш Ctrl + Alt + F12.

На панелі Intel переходимо на вкладку Режим настройки – Панель управління – Тривимірна графіка, а потім в призначені для користувача настройки.

Тут знаходимо поле з синхронізацією по вертикалі Vertical Sync. Можна включити її примусово, встановивши значення на «Включено» або встановити на «Установки програми». На жаль, в опціях карти Intel HD немає функції примусового відключення – тільки можна включити V-Sync. Так як відключити вертикальну синхронізацію у відеокарті не представляється можливим, то зробити це можна тільки в настройках самої гри.

Ссылка на основную публикацию