Що таке ВАЦАП і як ним користуватися?

Вітаю, друзі на fast-wolker.ru! Сьогоднішній огляд присвячую популярному додатку WhatsAPP. Користуюся ним сам уже активно близько двох років. До написання статті сподвигло те, що не так давно встановив додаток на смартфон своєї мами. Вона у мене вкрай обережний користувач смартфона. Але тут на диво швидко освоїлася і тепер впевнено підтримує зв’язок з близькими у всіх діапазонах. Що сильно радує. Якщо і Ви хочете познайомиться з цим корисним додатком і роздумуєте – ця стаття для Вас.

Ми давно звикли до СМС (що не безкоштовно), до скайпу. З розвитком інтернету і смартфонів стало можливим відправляти повідомлення, відео, фотографії, свої голосове повідомлення, здійснювати відео та аудіо дзвінки як в скайп абсолютно безкоштовно. Тепер близькі люди можуть створювати групи і ділитися в цьому співтоваристві один з одним своїми думками, фотографіями, різними відео, розмовляти. Відстань скрадається; люди стають ближче незважаючи на значні відстані.

Проект WhatsAPP був заснований в 2009 році, в 2014 році компанія була продана Facebook. Є відомості, що загальне число користувачів Whatsup вже перевалило за мільярд. На розвиток системи надав деякий вплив і наш вітчизняний аналог-месенджер Telegram. Тепер і в WhatsAPP можна робити свої новинні канали та розсилки. Він працює на всіх популярних платформах і ви легко можете знайти його і завантажити. Але, в першу чергу програма створена для мобільних смартфонів. Передача даних здійснюється по шифрованому каналу.

Що таке WhatsAPP і як ним користуватися на телефоні?

WhatsAPP – це місце, де люди спілкуються. Діляться один з одним фотографіями, повідомленнями. У вас утворюється якась віртуальна майданчик, де ви можете вільно і безкоштовно спілкуватися скільки захочете, аби був Інтернет. У будь-який момент – (перебуваючи наприклад в магазині) Ви зможете послати фотографію і порадитися з близькими. А зробити це Вам допоможе смартфон. Я буду показувати на прикладі свого і ви все зрозумієте. Для того, щоб підключиться потрібно в першу чергу налаштувати на телефоні обліковий запис Googl 

Потім в додатку PlayMarket знаходимо і викачуємо додаток WhatsAPP:

Встановлюємо його на смартфон.

Особливістю месенджера є те, що ваш обліковий запис буде прив’язана до вашого номера мобільного телефону і власне до смартфону. У вас повинен бути стійкий вихід в Інтернет.

При запуску програми від вас буде потрібно ввести номер телефону, у відповідь прийде СМС з кодом який потрібно ввести у відповідне поле. Це щось на зразок активації облікового запису. Стандартна і безкоштовна процедура. Після чого додаток «перегляне» ваші контакти в телефоні і тепер Ви зможете бачити, хто з ваших контактів вже використовує WhatsAPP:

Тепер Ви можете самостійно створювати групи:

Щоб в групу додати потрібну людину, вибираємо його зі списку контактів телефону.

Далі, придумуємо назву групи …

… .і при бажанні додаємо зображення групи з джерел на вибір.

Для повсякденного спілкування групи створювати необов’язково. Можна просто запросити друга відправивши йому повідомлення через різні використовувані їм сервіс (соціальні мережі

І нарешті, можна здійснювати безкоштовні дзвінки (як через Skype). Головне, щоб у Вас і вашого абонента в момент дзвінка був стійкий і (бажано швидкий) вихід в Інтернет. Здійснюючи дзвінки ви будете спілкуватися через Інтернет. Так що на міжнародних переговорах можна сильно заощадити. Про це поговоримо після огляду комп’ютерної версії.

Як користуватися Whats APP на комп’ютері?

Для людей, які працюють з співробітниками онлайн, в офісі, а так само тим, хто організовує бізнес на дому набагато зручніше використовувати месенджер ВАЦАП на комп’ютері. Це зручніше. Особисто я вмію набирати на клавіатурі тексти сліпим методом – менше йде часу на набір текстових повідомлень. До того ж, зручно робити скріншоти і кидати їх в групи, чіпляти фотографії, документи. В Інтернеті можна брати посилання на різні матеріали і розсилати їх усім співробітникам. Всі ваші групи, чати, вміст будуть так само доступні на комп’ютері в тому ж вигляді. Весь отриманий контент буде видно, до того ж його можна дістати і роздрукувати, в цьому ще одна перевага комп’ютерної версії додатка. Користуватися з комп’ютера можна в двох режимах – встановивши однойменну програму, або користуватися Web- версією.

Що таке WhatsAPP WEB?

Якщо у вас немає можливості встановити на комп’ютер програму WhatsAPP можна спілкуватися через онлайн-версію. Це і є WhatsApp Web. Все що потрібно мати під рукою – ваш смартфон з уже встановленим та активованим додатком і комп’ютер з виходом в Інтернет. Що ми робимо? Для початку відкриваємо будь-який пошуковик і набираємо:

Йдемо на сервіс web.WhatsApp.com!   І ось у нас таке віконце. Так як аккаунт прив’язаний до номера Вашого мобільного телефону, потрібно сказати системі що це саме Ви хочете нею скористатися. Авторизація відбувається шляхом обміну інформацією закодованої в QR- коді між вашим смартфоном і з’єднанням, яке встановлює використовуваний вами комп’ютер:

QR код оновлюється системою кожні дві хвилини. За цей час ви повинні встигнути включити смартфон і навести його камеру на який відображається QR- код. Все робиться просто і швидко. Відкриваємо ДОДАТОК на телефоні, якщо QR код все ж застарів тиснемо «Оновити» та зчитуємо його камерою смартфона. У мене наприклад сматрфон читає код на відстані сорока сантиметрів. Після успішного зчитування Ви отримуєте доступ до додатка, а в меню WhatsAPP WEB смартфон з’являється рядок про поточний час.

А на комп’ютері ми бачимо тепер, що можна швидко знайти і завантажити актуальну версію для Windows і встановити в якості програми на свій комп’ютер або ноутубук:

Головна відмінність комп’ютерної версії – додаток працює не через браузер, весь контент лежить в папці з програмою, його звідти можна діставати у вигляді окремих документів, файлів, фото. Інтерфейс візуально і по суті у всіх трьох версіях однаковий.

Для створення настрою надана велика колекція смайликів, гифок ….

Для економії часу можна розсилати і голосові повідомлення. Для цього тиснемо на значок мікрофона, утримуючи його записуємо повідомлення. Після закінчення утримування голосове повідомлення буде відправлено:

Можна записувати досить тривалі голосові повідомлення. Йдемо далі. У комп’ютерній версії розсилка фото, відео, документів здійснюється натисканням на відповідні піктограми:

Управляти чатами теж можна. Нижче представлені стандартні операції з управління чатом:

Коротко перерахую призначення пунктів меню:

  1.  «В архів» – весь чат, його контент можна заархівувати щоб уникнути втрати цінної інформації;
  2. «Відключити / включити повідомлення». Зазвичай при отриманні повідомлення лунає звуковий сигнал. Якщо спілкування інтенсивне постійні звукові оповіщення можуть заважати. Особливо це актуально великій різниці в часових поясах нашої великої країни Можна відключити сигнали на певний термін, і знову підключати їх:

  3. «Вийти з групи», «Видалити чат» відповідно говорить сама за себе. Щоб знову потрапити в групу, потрібно отримати заново запрошення, а при видаленні чату ви втратите його вміст. Потрібно робити архіви якщо це необхідно.
  4. «Закріпити чат» – закріплюємо бесіду в певному місці екрану (щоб не переплутати).

Комп’ютерна версія ВАЦАП містить неповний функціонал з налагодження та користування. Мессенджер призначений насамперед для використання на смартфоні. Тому всі налаштування прив’язані до номера Вашого мобільного і якщо Ви плануєте змінити номер, то передбачена і процедура переходу на новий.

Далі, продовжуємо знайомство з месенджером в його мобільній версії для Андроїд. З повідомленнями можна робити стандартні операції: відповідати, пересилати, відправляти повідомлення, ділитися і видаляти. Для цього досить торкнутися потрібного повідомлення і утримувати його. У верхній частині з’явиться меню в якому будуть значки, все інтуїтивно зрозуміло:

Так само потрібно вміти налаштовувати свій статус і дані облікового запису. Для цього переходимо в «Статус» і починаємо редагувати профіль:

Можна вибрати фотографію свого профілю і так же статус, у вигляді текстового повідомлення. Багато учасників робочих груп створювані в WhatsAPP воліють використовувати в якості статусу найменування відділів, підрозділів, адреси своїх веб-сайтів якщо це потрібно.

Приділіть увагу налаштувань безпеки і зовнішньому стилю свого месенджера. Все налаштовується у відповідному меню в «Налаштуваннях» аккаунта:

Коротко пробіжимося по ним:

  1. В налаштуваннях приватності можна встановити видимість вашого профілю, статусу, місця розташування для учасників, список заблокованих контактів, звіти про прочитання ваших повідомлень і т. Д .;
  2. «Безпека» містить інформацію про шифрування даних;
  3. «Двокрокового перевірка» дозволить підвищити безпеку. Вхід в систему буде можливий тільки після введення підтверджує коду присилається на мобільний телефон.
  4. Функція «Зміна номера» дозволяє підготуватися до переносу даних в разі зміни номера вашого мобільного телефону.
  5. Функція видалення облікового запису дозволить видалити Вас з системи якщо Ви передумали нею користуватися.

Зовнішній вигляд чату теж можна налаштувати:

Ну і наостанок, дзвінки. Для тих, хто ще не в темі – йдеться про дзвінки ні з мобільного телефону, а про дзвінки через додаток WhatsAPP. Плата стягується лише за користування Інтернетом, тому для власників безлімітних інтернет-тарифів платити більше ні за що не доведеться. Можна дзвонити по всьому світу; аби була стійка зона з Інтернет 3g- 4g. Спілкування відбувається так само як ми звикли в скайпі, тільки за допомогою смартфона. Іноді запізнюються слова, чутно невелике відлуння, але в цілому голосове спілкування цілком собі задовільний, а головне безкоштовне.

Так що телефонуйте на здоров’я кому хочете!

Чим відрізняються вацап і вайбер?

Про Viber докладніше вже розповідав. Коротко перерахую основні відмінності. WhatsAPP належить Facebook, Вайбер – японської компанії Rakuten. Умовно кажучи -Вацап американська, Viber – європейська система. Працюють на різних протоколах, але всі ваші контакти з телефонної книги смартфона і багато іншого в обох випадках потрапляють на сервера цих месенджерів. Кому більше довіряти – справа індивідуальна. Користуюся особисто обома мессенджерами, так зручніше.

На мою особисту враженню Viber орієнтований більше на молодих людей, про це можна судити по мультяшним стильним стікери, оформлення і наповнення. WhatsAPP більш консервативний в частині свого стилю.

За функціоналом Viber поки перевершує WhatsAPP – підтримується секретний чат (як в Telegram), можна дзвонити на стаціонарні міські телефони (як в Скайп, послуга платна). З смартфона легко можна в режимі чату робити короткі відеоповідомлення, завантажувати ігри для Viber в PlayMarket. У «публічних акаунтах» (аналог каналів Telegram) з’явилися боти. Viber по числу користувачів поки поступається WhatsAPP, але зате помітно прагнення розробників зробити месенджер схожим на соціальну мережу – видно коли хто був в системі востаннє.

До недавнього часу в додатку був доступний електронний гаманець Viber – система дозволяє переводити і виводити гроші між учасниками. А в іншому базовий функціонал для користувачів абсолютно однаковий.

Ссылка на основную публикацию