Що таке трафік в мобільному телефоні?

Кнопкові телефони використовувалися в першу чергу для дзвінків і відправлення / отримання СМС-повідомлень. Сьогодні все інакше: замість кнопкових телефонів ми використовуємо смартфони, які вдають із себе невеликий комп’ютер. За допомогою смартфона ми можемо не тільки дзвонити або відправляти повідомлення, а й відвідувати соціальні мережі, слухати музику, дивитися відеоролики і т.д. Для того, щоб користуватися всесвітньою павутиною, потрібно включити мобільний інтернет. При його використанні можна подивитися обсяг витраченого трафіку. Що це таке?

Трафік – це обсяг інформації, який передається через мережу за той чи інший проміжок часу. У нашому прикладі обсяг трафіку обчислюється кілобайтами, мегабайтами, гігабайтами і т.д.

Припустимо, ви дивитеся відеоролик в онлайні. Чим вище якість ролика, тим більший обсяг трафіку буде затрачено. Якщо ви користуєтеся мессенджерами, тобто відправляєте тільки повідомлення без вкладень, обсяг витрачається трафіку буде мінімальним.

Оскільки багато тарифи стільникових операторів зв’язку пакетні, необхідно контролювати витрату трафіку. Якщо це не робити, то при перевищенні ліміту може підключатися додатковий пакет інтернет-трафіку, який стоїть ту чи іншу суму. Ви можете самостійно контролювати обсяг витраченого трафіку, для чого в смартфонах Android є окремий розділ меню. Крім того, контролювати трафік можна на сайті свого оператора зв’язку (в особистому кабінеті), за допомогою його ж офіційного додатку або ж просто набравши певну команду на клавіатурі і відправивши запит. Зверніть увагу, що цифри обсягу трафіку з боку оператора і ті, які ви бачите в налаштуваннях свого смартфона, можуть відрізнятися. Це нормально.

Як подивитися обсяг витраченого трафіку?

Для прикладу розглянемо стоковий прошивку Android.

Зайдіть в налаштування.

Виберіть «Передача даних».

У верхній частині сторінки зазначений обсяг витраченого мобільного трафіку за вказаний період часу ( «Передача даних»). У нашому прикладі він дорівнює 0 б, в своєму випадку ви побачите ті цифри, які витратили.

Тут же є додаткові настройки.

У нижній частині сторінки вказано витрата трафіку по Wi-Fi.

На жаль, витрата трафіку по Wi-Fi вказується не в усіх прошивках.

На деяких прошивках обсяг використовуваного трафіку можна побачити на панелі швидкого доступу, як, наприклад, у випадку з Xiaomi і MIUI.

Втім, за допомогою додатково ПО цю інформацію можна вивести навіть на робочий стіл.

Ссылка на основную публикацию