Що таке спікер в комп’ютері?

Комп’ютерний спікер це абсолютно проста і в той же час корисна річ в будь-якому комп’ютері. Представляє він з себе маленький динамік, який видає неголосний писк під час включення комп’ютера.

Звичайно, далеко не у всіх він присутній і без нього ваш комп’ютер буде функціонувати ні трохи не гірше ніж з ним, але ось коли комп’ютер перестає включатися або при включенні показує чорний екран без написів, то ось тут Speaker стати в нагоді як ніколи до речі.

Завдяки йому, а точніше тієї послідовності сигналів, яку він може видавати, або не видавати взагалі можна визначити що в комп’ютері вийшло з ладу і чому він перестав працювати.

Найпоширеніші послідовності сигналів спікера:

Деякі материнські плати мають вбудований Speaker, але все ж більшість з них вимагають окремого підключення цього невеликого, але корисного пристрою.

Визначити чи є спікер на вашій материнській платі просто. Якщо при включенні комп’ютера ви чуєте 1 або коротших або довгих сигналів, значить він у вас є. Якщо комп’ютер уже не включається і нічого в ньому не пищить, значить потрібно заглянути у відкритий системний блок. Зазвичай спікер перебуває в правій нижній частині материнської плати.

Ось так виглядає вбудований в мат. плату Speaker:

Вбудований комп’ютерний спікер на материнській платі

А ось так виглядає зовнішній підключається Speaker:

Зовнішній комп’ютерний спікер на материнській платі

Як підключити спікер до материнської плати?

Для початку потрібно знайти контакти. Зазвичай вони знаходяться в правому нижньому куті материнської плати біля контактів кнопки включення і підписані як «Speak» або «SPK».

Куди підключити спікер до материнської плати

На малюнку вище видно місце підключення спікера. Причому зліва стоїть значок «+», а праворуч «-«. Це означає, що червоний проводок спікера одягати на контакт зі знаком «+», а чорний зі знаком «-«.

Якщо полярність на материнській платі не вказана, або дроти на спікера однакового кольору можете спробувати підключити Speaker спочатку однією стороною, потім інший. У більшості випадків він буде працювати навіть не дотримуючись полярності.

Ссылка на основную публикацию