Що таке спам в телефоні?

Спам по суті являє з себе вид реклами для розсилки користувачам, які не бажали її отримувати. Зі спамом в звичайному житті ми стикаємося досить часто. Бачили розклеєні оголошення на під’їзних дверях? Це спам. Буклети від чергової піцерії? Теж спам. Електронні листи з виграшем в мільйони гривень або доларів? Відповідь очевидна. Окремим пунктом стоїть телефонний спам. Що він собою являє?

СМС-спам

Одна з найбільш популярних різновидів спаму, коли відбувається масова розсилка по номерах абонентів з тим чи іншим рекламним повідомленням. Приклад такого повідомлення:

Треба відзначити, що з певного часу розсилка спаму на номери абонентів, які не дали на те згоди, значно зменшилася – спасибі досить великим штрафам. Проте багато користувачів продовжують отримувати гору спаму, але вже, так би мовити, офіційно: купуєш в якомусь магазині туалетну воду і для знижки пропонують оформить карту. Як правило, в який оформляється договорі є пункт, який дозволяє компанії робити розсилку реклами – і користувач сам на це погодився.

Спам-номера легко блокуються, про що ми розповідали раніше. У деяких прошивках є навіть такий функціонал, який дозволяє блокувати всі СМС-повідомлення з номерів, які не доданих в телефонну книгу. Наприклад, на Xiaomi треба зайти в розділ «Антиспам».

Вказати СМС-повідомлення і відкрити настройки.

Вибрати блокування повідомлень.

Тапнуть по рядку «SMS від незнайомих».

І заблокувати всі невідомі номери для отримання СМС.

телефонний спам

Суть та ж, що і у випадку з СМС-спамом, тільки замість повідомлень надзвонюють менеджери всяких магазинів, лікувальних закладів, фінансових центрів і т.д. Суть, як правило, тільки одна – заволодіти вашими гроші. Як? Наприклад, фінансові центри пропонують вкласти свої гроші невідомо під що під величезні відсотки – і найчастіше користувачі більше ніколи не бачать своїх грошей, оскільки фінансових гарантій немає. Лікувальні заклади нерідко пропонують безкоштовні процедури, на яких користувачів «обробляють» менеджери: продають косметику за космічними цінами, часто змушуючи людини підписувати кредитний договір (всю цю інформацію ви можете знайти у відкритих джерелах).

Що робити? Блокувати дзвінки! І бажано блокувати так, щоб можна було приймати дзвінки тільки з тих номерів, які є у вашій телефонній книзі. Наприклад, на Samsung потрібно зайти в додаток «Телефон» і відкрити настройки.

Вибрати розділ «Блокування номерів».

Включити блокування невідомих абонентів.

Пуш-повідомлення від сайтів

Якщо ви підписалися на пуш-повідомлення від якогось сайту, цілком можливо, що будете отримувати спам у вигляді цих повідомлень.

Повідомлення досить легко відключаються, для чого потрібно скористатися тим же браузером, в якому ви підписувалися на отримання повідомлень.

Ссылка на основную публикацию