Що таке сіди, бенкети і лічі в торрент?

BitTorrent – протокол для обміну файлами через мережу інтернет. Файли передаються частинами, причому кожен торрент-клієнт, який отримує файли, одночасно їх же і віддає іншим клієнтам, завдяки чому знижується навантаження і залежність від єдиного клієнт-джерела.

Даний протокол цікавий в першу чергу тим, що користувачі торрент-клієнтів обмінюються файлами (точніше, сегментами файлів) один з одним без участі трекера. Останній лише зберігає інформацію, яку отримує від клієнтів, підключених до обміну.

Ця картинка відмінно показує, як відбувається обмін файлами між користувачами:

Якщо ви користувалися торрент-клієнтом, напевно могли чути такі терміни, як бенкети, сиди і лічі. Що вони означають? Підемо по порядку.

Сиди, бенкети і лічі

Бенкет (від англійського peer) – рівноправний учасник мережі, який і сам користується сервісами файлообмінних мереж, і надає послуги іншим учасникам. Якщо говорити простою мовою, бенкетом називають користувача, який викачує або роздає той чи інший файл.

Сід (від англійського seeder – сіяч) – це користувач, який має всі сегменти поширюваного файлу. Іншими словами, це користувач, який надав файл спочатку, або завантажив його собі повністю (в цьому випадку бенкет стає Сідом).

Лич або лічер (від англійського leech – п’явка). По суті, це той же бенкет, який знаходиться в процесі скачування (отримання) всіх сегментів файлу. Після завантаження файлу він стає Сідом. Крім того, Лічем іноді називають користувача, який відразу після отримання файлу відключає торрент-клієнт, не стаючи при цьому сідом, тобто не дозволяє віддавати сегменти файлу іншим користувачам.

Чим більше сидів на роздачі, тим зазвичай вище швидкість скачування, оскільки кожен сид віддає (роздає) сегменти файлу іншим користувачам. Однак швидкість залежить не тільки від кількості сідів, але і швидкості роздачі (вона може бути обмежена), а також від кількості викачують сегменти (Лічей).

Як приклад давайте візьмемо перший-ліпший торрент-трекер. Заходимо і бачимо незрозумілі цифри.

Насправді нічого складного тут немає. Перша цифра – це розміру самого файлу. Куди цікавіше цифри зі стрілками. Цифра зі стрілкою вгору означає кількість сідів, тобто тих користувачів, які роздають файл (всі його сегменти). Друга цифра зі стрілкою вниз говорить про кількість Лічей, тобто тих користувачів, які тільки скачують файл (його сегменти). Якщо скласти ці цифри, ми отримаємо загальну кількість бенкетів.

Зверніть увагу, що іноді сидів може і не бути, на що вказує цифра 0. Можливо, він тимчасово відключився і після підключиться до системи знову.

Кількість сидов і бенкетів можна подивитися в торрент-клієнті, який ви використовуєте, в розділі «Інформація».

Ссылка на основную публикацию