Що таке швидкість комп’ютерної мережі?

Разом з базовою функціональністю і надійністю продуктивність комп’ютерної мережі визначає її загальну корисність. швидкість мережі включає в себе комбінацію взаємопов’язаних факторів незалежно від нас.

Що таке швидкість мережі?

Користувачі, очевидно, хочуть, щоб їх мережі працювали швидко у всіх ситуаціях. У деяких випадках мережева затримка може тривати всього кілька мілісекунд і надавати незначний вплив на те, що робить користувач.

В інших випадках мережеві затримки можуть викликати серйозні уповільнення для користувача. Типові сценарії, які особливо чутливі до проблем швидкості мережі, включають:

– час встановити нове з’єднання;

– час завантаження веб-сторінки;

– час для завантаження програми, виправлення операційної системи або інших файлів;

– можливість потокової передачі відео на тривалі періоди без глюків.

Роль пропускної здатності в продуктивності мережі

Пропускна здатність є ключовим фактором при визначенні швидкості комп’ютерної мережі. Практично всім відомі рейтинги пропускної здатності їх мережевих маршрутизаторів і їх інтернет-послуг, цифри, які помітно фігурують в рекламі продуктів. Пропускна здатність в комп’ютерній мережі відноситься до швидкості передачі даних, підтримуваної мережевим з’єднанням або інтерфейсом. Вона являє загальну ємність з’єднання. Чим більше ємність, тим більша ймовірність, що вийде висока якість.

Пропускна здатність відноситься як до теоретичних оцінок, так і до фактичної пропускної здатності, і важливо розрізняти їх. Наприклад, стандартне з’єднання Wi-Fi 802.11g забезпечує номінальну пропускну здатність 54 Мбіт / с, але на практиці при фактичній пропускна здатність досягається тільки в 50% або менше від цього числа. Традиційні мережі Ethernet, які теоретично підтримують максимальну пропускну здатність 100 Мбіт / с або 1000 Мбіт / с, але це максимальна кількість також не може бути розумно досягнуто. Стільникові (мобільні) мережі, як правило, не претендують на конкретну пропускну здатність, але застосовується той же принцип. Витрати на зв’язок в комп’ютерному обладнанні, мережевих протоколах і операційних системах визначають різницю між теоретичною пропускною здатністю і фактичної пропускною спроможністю.

Вимірювання пропускної здатності мережі

Пропускна здатність – це обсяг даних, які проходять через мережеве з’єднання з плином часу і вимірюються в бітах в секунду (біт / с). Для адміністраторів існує безліч інструментів для вимірювання пропускної здатності мережних підключень. У локальних мережах (локальних мережах) ці інструменти включають netperf і ttcp. В Інтернеті існує безліч програм для перевірки пропускної здатності і швидкості, більшість з яких доступні для безкоштовного онлайн-використання, наприклад цей інтернет ресурс speedtest.

Навіть якщо у вашому розпорядженні є ці інструменти, використання смуги пропускання важко точно виміряти, так як воно змінюється з часом в залежності від конфігурації обладнання та характеристик програмних додатків, в тому числі їх використання.

Про швидкостях широкосмугового доступу

Термін «висока пропускна здатність» іноді використовується для того, щоб відрізнити більш швидкі широкосмугові інтернет-з’єднання від традиційних швидкостей віддаленого доступу і стільникових мереж. Визначення «висока» і «низька» пропускна здатність розрізняються і з роками переглядалися в міру вдосконалення мережевих технологій. У 2015 році Федеральна комісія із зв’язку США (FCC) оновила своє визначення широкосмугового зв’язку, щоб воно відповідало з’єднанням з пропускною спроможністю не менше 25 Мбіт / с для завантажень і не менше 3 Мбіт / с для завантажень. Ці цифри відображають різке збільшення від попередніх мінімумів FCC 4 Мбіт / с вгору і 1 Мбіт / с вниз. (Багато років тому FCC встановив їх мінімум в 0,3 Мбіт / с).

Пропускна здатність – не єдиний фактор, який впливає на сприйняту швидкість мережі. Менш відомий елемент продуктивності мережі – затримки – також відіграє важливу роль.

Ссылка на основную публикацию