Що таке рут-права на Андроїд і для чого вони потрібні?

Про рут-права чуло велика кількість власників смартфонів на базі Android, от тільки не кожен з них знає, що позначає цей термін. А ті, хто знають відповідь на це питання, намагаються рут-права не отримувати в уникненні можливих проблем. Яких саме? Про все – по порядку.

Що ж таке рут-права на смартфонах на базі Android? Їх також називають правами суперкористувача або просто – привілейований користувач. Це спеціальних аккаунт з ідентифікатором 0, власник якого може виконувати будь-які операції на своєму смартфоні.

Переваги рут-прав або що вони дозволяють робити?

Як було сказано вище, власник отримує можливість виконувати будь-які операції з пристроєм, які недоступні в звичайному режимі. Найцікавіші з них:

  • Можливість видалення або заморозки вбудованих додатків – тих самих, які зазвичай не використовуються власником пристрою, але споживають системні ресурси смартфона.
  • Встановлення програм та перенесення кеша додатків на карту пам’яті. За замовчуванням цей функціонал не завжди доступний, тому допоможе рут.
  • Зміна системних файлів. Так, буває, деякі системні звуки за замовчуванням змінити ніяк не можна. За допомогою рут-прав ви зможете це зробити.
  • В окремих випадках можливе додати збільшення часу автономної роботи або навіть швидкість роботи системи за рахунок додаткових налаштувань і заморозки вбудованих додатків.

Отримання рут-права небезпечно для пристрою?

Зовсім ні, якщо діяти згідно з інструкцією. Однак перш, ніж ви зважитеся на подібну процедуру, повинні знати кілька вкрай важливих деталей.

В першу чергу потрібно пам’ятати, що наявність рут-прав – привід для відмови в гарантійному ремонті пристрою. Так, не завжди і не у всіх випадках, але будьте напоготові. До речі, в деякі пристрої вбудований спеціальний лічильник, який дозволяє дізнатися, чи були колись отримані рут-права на пристрої чи ні.

Другий важливий момент – це ймовірність «закірпічіть» смартфон при отриманні рут-прав. Навіть якщо робити все строго по інструкції, може відбутися збій, після чого пристрій перестане нормально функціонувати. На щастя, відбувається це вкрай рідко, та й відновити смартфон можна в більшості випадків.

Нарешті, проблеми з оновленням: якщо були внесені зміни в системні файли, то при оновленні може відбутися збій, який, знову ж таки, іноді перетворює сенсорний пристрій в «цеглина».

Чому б не додати рут-права в смартфон за замовчуванням на заводі-виробнику?

Один невірний дію з боку користувача може перетворити смартфон в непрацюючий брусок зі скла, пластику та металу. Погодьтеся, хорошого в цьому немає нічого. І ми повністю згодні з тим, що отримання рут-прав, якщо це так необхідно, повинно лягати на плечі користувача.

Чи видаляються рут-права?

Так, видаляються. Інструкцію дивіться до додатка, яким ви отримали права суперкористувача. І пам’ятайте, що якщо на пристрої є спеціальний лічильник, то факт отримання рут-прав ви все одно не приховає.

Як визначити наявність рут-прав?

Насамперед шукайте відповідну програму. Наприклад, SuperSU.

Запустіть файловий менеджер з підтримкою рут-прав. У нас це Root Browser. При запуску з’являється вікно для отримання рут-прав, значить, на цій системі отримані права суперкористувача.

Звичайно ж, можна скористатися додатком для перевірки наявності рут-прав. Це, наприклад, Root Checker. Встановлюєте, запускаєте, натискаєте «Перевірка Root».

Рут-права є.

Рут-прав немає.

Ссылка на основную публикацию