Що таке режим сумісності windows

ОС windows стає більш зручною і привабливою з кожною новою версією. Але одна помилка переслідує її в кожній з них – це несумісність зі старими програмами. Правда, є одне просте і вірне рішення – запуск таких утиліт в режимі сумісності.

Під старими утилітами зазвичай розуміють програми, які були написані для старих версій ОС: Windows 95, Windows 98 і Windows XP. Їх ділять на такі категорії:

  • Старі ігри, в які хочеться час від часу пограти і поностальгувати.
  • Драйвера старих пристроїв: принтери, сканери або ж ксерокси.
  • Хороші утиліти, у яких вже давно не було оновлення.
  • Бухгалтерське програмне забезпечення, яке до сих пір використовується практично на кожному комунальному підприємстві.

Іноді причини виникнення несумісності є найбільш примітивними. Наприклад, утиліта намагається знайти свої файли не в тій папці, тому і виводить на екран пристрою повідомлення про помилку. Нижче розглянуті методи вирішення подібних проблем.

Виправлення неполадок сумісності

Цей метод є найпростішим, так що використовуйте в першу чергу саме його. Суть проста: система автоматично підбирає параметри, які допоможуть запуститися старої утиліті. Клацніть правою кнопкою вашої мишки по іконці тієї програми, яка не хоче запускатися, видаючи раз по раз повідомлення про помилки. В меню буде такий пункт:

Виберіть його. Через пару миттєвостей відкриється таке вікно. Виберіть перший варіант, який дозволить системі автоматично згенерувати параметри для запуску утиліти.

В наслідок вона виведе параметри, з якими можна запустити утиліту. Тобто, старій програмі «буде здаватися», що вона запускається на рідній ОС, для якої її і писали. Щоб перевірити параметри, досить натиснути на відповідну кнопку.

Якщо утиліта благополучно заробила, то слід зберегти настройки. Зробити це можна, натиснувши в службовій утиліті кнопку «Далі». А після цього ви зможете запустити стару утиліту звичайним подвійним клацанням.

Режим сумісності

За допомогою цього методу можна запустити стару утиліту вручну в даному режимі. Щоб це зробити, слід вибрати в меню програми «Властивості», а потім – вкладку «Сумісність».

Як можна помітити, пропонуються кілька варіантів запуску старої програми. У них входять всі старі версії ОС. Виберіть той варіант, на якому утиліта точно працювала.

Крім того, ви можете налаштувати і інші параметри, які видно на скріншоті. Адже деякі утиліти вимагають тільки 256 кольорів, а інші – спеціальні розширення екрану. Все це залежить тільки від самої програми, тому і потрібні тільки в певних випадках. Зазвичай, вибравши потрібну версію, утиліта відразу ж повинна запрацювати.

Виправлення сумісності через реєстр

Даний спосіб не рекомендують використовувати початківцям користувачам, так як будь-який неправильне дію в реєстрі може привести до сумних наслідків.

Відкрийте реєстр і перейдіть по тому шляху, який вказаний на скріншоті.

Створіть строковий параметр. В імені пропишіть повний шлях до тієї програми, яка не хоче запускатися. А в значенні вкажіть необхідний режим сумісності (вони представлені на скріншоті нижче). Крім того, додайте також значення «RUNASADMIN». В такому випадку утиліта запуститися відразу ж від імені адміністратора.

Виконайте ті ж дії в папці HKEY_LOCAL_MACHINE (решту шляху залишився колишній). Не забудьте перезавантажити комп’ютер і випробувати запуск старої утиліти. Вона автоматично запуститься з новими параметрами.

У всіх свіжих ОС режим сумісності працює однаково.

В підсумку, будь-яка стара програма може запуститися в режимі сумісності.

Ссылка на основную публикацию