Що таке прошивка телефону і для чого вона потрібна?

Якщо користуєтеся смартфоном, то напевно могли чути слово «прошивка». Що це таке взагалі? Прошивка або Firmware – це програмне забезпечення і налаштування, які розташовані в пам’яті смартфона. Вони необхідні для того, щоб можна було користуватися пристроєм.

Уявіть смартфон, на якому відсутній програмне забезпечення, тобто прошивка. Що він собою являє? Так, ви побачите красивий корпус з дисплеєм, але натискання на клавіші ні до чого не приведе – перед собою ви будете бачити тільки корпус смартфона, всередині якого сховано «залізо», але толку від такого пристрою, по суті, ніякого немає. Це, можна сказати, «цеглина» – саме так в молодіжному середовищі прийнято називати смартфони, які не запускаються.

Але варто тільки встановити програмне забезпечення, як смартфон негайно перетворюється: він включається, у нього працює дисплей і камера, по ньому можна дзвонити, дивитися відеоролики, слухати музику, виходити в мережу інтернет і багато чого ще. Всього це без прошивки не може бути.

Все що продаються смартфони на момент написання статті випускаються з тієї чи іншої прошивкою. Як правило, прошивкою займається компанія-творець смартфона і її фахівці. Якщо ми говоримо про Android, то це операційна система, на основі якої випускаються прошивки. При цьому чи не кожен виробник намагається привнести щось своє: прошивки розрізняються не тільки візуально, але і різним функціоналом. При цьому операційна система – одне і та ж. Дуже здорово, що є можливість такої ось кастомізації з боку виробника.

Окремо варто згадати мобільну техніку Apple: вона працює на основі фірмової прошивки iOS, яка встановлюється тільки на Apple. До плюсів віднесемо відмінну оптимізацію прошивки, яка буквально літає навіть на технічно слабкому «залізі», до мінусів – відсутність вибору, адже Apple не дозволяє встановлювати iOS на інші смартфони.

Цікаво, що деякі прошивки виробників мають фірмову назву. Наприклад, у Samsung це TouchWiz і One UI, у Xiaomi – MIUI, а у Meizu – Flyme.

Прошивки можуть також ділитися на офіційні і кастомниє (неофіційні). Останні часто створені ентузіастами і встановлює їх користувач самостійно, причому найчастіше це не обходиться без танців з бубном. Зате на виході користувач отримує ту прошивку, яка йому подобається, а це може бути, наприклад, «голий» Android, який встановлюється на флагманські смартфони Google. Правда, потрібно не забувати, що при установці кастомних версій в гарантії може бути відмовлено.

Тепер – скріншоти інтерфейсу популярних прошивок. Це One UI:

MIUI 9:

Flyme 7:

EMUI 9:

Android Pie:

Останнє зображення – стічна версія Android.

Ссылка на основную публикацию