Що таке програмне забезпечення

У наші дні поняття словосполучення програмне забезпечення, що має своє скорочене позначення – ПО, має досить широке трактування. Від нього залежить функціонування переважної більшості комп’ютерної техніки, електронних приладів і будь-яке інше інтелектуальне обладнання. ПО функціонально вдосконалюється, але при цьому спрощується у використанні, набуває величезну значимість і ставлячи в залежність.

Що таке програмне забезпечення комп’ютерної техніки

Для розуміння того, що таке програмне забезпечення потрібно розібратися в шляхи його розвитку. На даний момент в розвиток програмного забезпечення існують два основних напрямки: використання найменшого займаного місця і легкість його використання засноване на логіці в управління. Що б зрозуміти ці взаємно протилежні тенденції розвитку програмного забезпечення, потрібно розбиратися з його термінологією і типізацією.

Але як тільки ми спробуємо знайти конкретику в зазначеній області визначень, то виявимо практично повна її відсутність. На даний момент немає чітких термінологічних понять, що таке програмне забезпечення. Всі визначення умовні і неконкретні. Але все ж загальне визначення вивести можна.

Програмне забезпечення – це взаємодія кожної з частин системи логічного ланцюжка нулів і одиниць, що працюють за певним алгоритмом обробки і роботи з інформацією, які так само можуть бути програмами.

Виділяючи явне, можна прийти до висновку, що без програмного забезпечення, його управління, не одне пристрій не зможе взаємодіяти зі споживачем.

Що таке програма?

В інформатиці програма визначається як послідовний набір команд, за допомогою якого відбувається виконання дій, після того як вони декодовані за допомогою обчислювальної машини (комп’ютера).

Таке визначення показує, що між користувачем і комп’ютером повинен бути спільну мову. Мова, завдяки якому можливі такий зв’язок називається програмування, його і використовують творці програм.

Різниця між програмою і програмним забезпеченням

Програма – це обмежений одиночний продукт, який працює в інформаційно-обчислювальної сфері, а програмне забезпечення – це сукупність окремих програм, пов’язаних в одну групу для досягнення єдиного результату.

Це міркування хоч і не показує різницю по функціональності між однією програмою, яка складається з різних компонентів, і об’єднанням різних програм в одну мережу взаємодій, але помітна різниця тільки в обсязі виконуваних завдань.

Програмне забезпечення та його ролі в світі обчислювальної техніки

На поверхні роль програмного забезпечення виглядає як запускає роботу апаратури. Це пов’язано з тим що апаратна частина комп’ютера, так і іншої техніки виконує фізичні операції, а програмне забезпечення як раз займається управлінням цієї частини. Однак, якщо ми подивимося уважніше на дані процеси, то виявимо ще деякі цікаві функції ПО, наприклад можливість його гнучкості.

Ніколи нікому в голову не прийде безпричинно зруйнувати радіолокаційну систему або супутник, який стоїть багато мільярдів гривень. Але коли мова йде про програмне забезпечення великих проектів, то керівництво легко його модифікує і змінює! І ці зміни заздалегідь заплановані з певною періодичністю. Коли придумували програмне забезпечення, подібні зміни були передбачені при розробці. Все почалося з програми, яка мала функцію запам’ятовування.

Зміна інформаційної складової в пам’яті обчислювальної машини зробило подібний пристрій універсальним. Одночасно, обчислювальні машини стали легко керованими і мали добру нагоду адаптації. Окреслені можливості (гнучко і універсально здійснювати протікають процеси) безпосередньо забезпечують можливість змінювати пам’ять і її состояніе.Для поліпшення використання вигідних сторін гнучких можливостей ЕОМ, потрібно досить уважно ставитися до створення та контролю програмного забезпечення і обов’язково вносити в нього необхідні зміни.

Програмне забезпечення в фактах

Кожна програма має три стадії свого існування: розробка, використання і супровід. Розробка програмного забезпечення проходить в шість кроків:

 • Постановка завдань (вимоги)
 • проектна стадія
 • створення команд
 • Компонування або угруповання
 • Тестування результатів робіт
 • написання документації

Тези про програмне забезпечення

 1. При розробці ПО для великої системи використовується готівкова апаратура.
 2. Будь-яка правильна послідовність команд може висловити будь-який процес.
 3. Програмне забезпечення, по суті, це абстрактно створений продукт, тому його розробка носить складний характер.
 4. Щоб створити нове ПЗ, потрібно задіяти комп’ютер (ЕОМ) з його програмним забезпеченням.
 5. Коли створюється програмне забезпечення, складність полягає не в тому, як створити набір команд для виконання певних процесів, а в тому, як адаптувати роботу програмної системи з користувачем і забезпечити йому управління.
 6. Певне програмне забезпечення розробляється за одним принципом, як і деяка апаратура, однак, не кожне ПО можна розробляти за таким принципом.
 7. Якщо програмне забезпечення розроблене правильно, то воно буде працювати без збоїв. Тому, підтримка програмного забезпечення, це не що інше, як виправлення криво написаного програмного забезпечення.
 8. Якщо розробляється велика група програм для зв’язки в забезпечення, то виконання робіт проводиться не тільки на комп’ютері, подібна робота є більш багатогранною в своєму виконанні.
 9. Велике системне програмне забезпечення навіть протягом тестування в кілька років, налагоджує стабільну роботу, як показала практика.
 10. Програмне забезпечення та його розробка – це процес в достатній мірі не простий і в залежності від складності отримання необхідного результату, досить дорого оцінюється.
 11. ПО є засобом, а не метою.

Що таке програмне забезпечення і що таке програма? Їх принципи і відмінності були розглянуті в даній статті. ПО використовується повсюдно, в усьому має начинку, яка вміє з ним працювати. З сучасними темпами розвитку людських технологій, так і не далеко до штучного інтелекту.

Ссылка на основную публикацию