Що таке проект & quot; Яндекс-Дзен & quot ;, як це працює?

Привіт, друзі! Сьогодні у нас буде у випуску досить цікава тема. Яндекс – нами всіма улюблений пошуковий сервіс не так давно запустив свій новий проект -Яндекс-Дзен. Ті, хто користується браузером Яндекс на комп’ютері (або мобільному) першими звернули увагу на те, як після установки наполегливо Янедкс пропонує підключити свій новий сервіс.

Багатьом рядовим користувачам він вже порядком встиг набриднути. Інша частина населення, яка веде блоги і сайти, звернуло увагу на цю платформу і дуже зацікавилася тим, що відбувається, тому що Дзен дозволяє залучати відвідувачів на свій сайт. Давайте розберемося, що ж придумав наш Яндекс і навіщо.


Що таке Яндекс – Дзен простими словами?

Ми живемо в інформаційний вік, коли дуже впливає на людей та чи інша інформація. Дуже багато великих компаній за кордоном вже давно і активно впроваджують у себе технології, подібні Дзен, ось тепер і Яндекс. Вже дуже хочеться, щоб пересічний відвідувач тієї чи іншої сторінки швидко знаходив те, що йому потрібно, а якщо це у нього не виходить – допомогти йому.

Ви робите запити в Яндексі на Ваше питання, і помічаєте, що через якийсь час комп’ютер сам вже видає Вам рекомендації – прогноз погоди, де щось купити, у кого найнижча ціна і так далі. Так працює сервіс персональних рекомендацій. Ці рекомендації засновані на Ваших особистих уподобаннях, які Ви самі вбиваєте в пошуковий рядок.

І в цьому немає нічого дивного. У Google своя стрічка новин теж є. Слово «Дзен» прийшло до нас зі східних духовних шкіл, в перекладі з санскриту означає «Споглядання». Передбачається, що Ви, відкривши браузер Яндекса теж почнете созецать.

 А щоб споглядання було приємним, стрічка новин буде сформована згідно з тим, що цікаво особисто Вам. І можна посперечатися, що Ви обов’язково клацнете по цікавить Вас статті і прочитаєте її. Це одна сторона, для тих, хто читає. Є й інша сторона, для тих хто пише.

Як працює платформа Яндекс-Дзен

Платформа працює в експериментальному варіанті близько двох років. Експерти кажуть, що вона поки сирувата, погано монетизуються, але судячи з різко збільшеному кількості статей у мене в стрічці, автори вже активно користуються ним. Яндекс -Дзен це платформа для публікації статей. Людина, у якого є аккаунт в Яндексі може організувати в Дзен щось типу каналу, в якому він буде публікувати посилання на свої статті. Стаття звичайно, повинна бути якісною і цікавою.

А користувачі інтернету включивши свій комп’ютер, можуть побачити її в у вигляді тізера в своїй стрічці, і зацікавившись перейти на неї. І все залишаються у виграші. Яндекс заробив симпатію, привернув користувача, Користувач швидко знайшов потрібну йому інформацію, а автор статті отримав ще одного відвідувача на свій сайт. Непогана задумка, особливо для тих, хто веде сайти.

У кого є поштовий ящик в Яндексі і свій сайт – можете пропустити і не читати інформацію нижче. Мене звичайно дуже цікавить відвідуваність мого сайту. І для того, щоб мені зробити свій канал на Дзен мені потрібен аккаунт в Яндексі. Є там таке посилання «Завести пошту»:

Аккаунт дає Вам можливість доступу до всіх сервісів Яндекса. Це безкоштовно. Разом з тим у Вас буде і поштову скриньку, до якого можна прив’язувати наприклад облікові записи і так далі. Створюємо аккаунт:

 Процедура отримання аккаунта дуже проста, і не повинна викликати труднощі. Просто заповнюєте поля, реєструйтеся і входите в сервіси в уже під своїм обліковим записом. Перейшовши за посиланням https://zen.yandex.ru/, ми можемо увійти вже безпосередньо на платформу:

Навіть мережу «В контакте» залучена в процес:

Але я поки зайшов в Яндекс, і з подивом виявив, що в редакторі переклад на російську мову зроблений дуже незграбно, мабуть платформа розрахована і для глобального користувача. Все-таки треба зробити нормальний російську мову:

Загалом, якщо коротко, в Дзен заборонено писати матеріали екстремістського, сексуального спрямування, порушувати законодавство РФ, публікувати образливі висловлювання, спам, ненормативну лексику, робити спамние заголовки, які не відповідають змісту матеріалу. За все це Ваш канал буде знижуватися у видачі, як кажуть пессімізірован.

Ознайомившись з правилами, можна пробувати почати роботу в Дзен, заповнити інформацію про канал, своїх сайтах і так далі. Дзен надає простий заробіток на рекламі. Заробляти можуть люди, які мають свої сайти, і люди не мають їх, просто публікуючи статті прямо на Дзен. Публікація повинна відповідати істотних умов: час її дочітиванія в середньому має становити не менше 40 секунд. А число таких дочітиваній на Вашому каналі має бути не менше 7000 в тиждень.

Тобто, по-перше потрібно писати багато якісних і цікавих статей, а коли кількість відвідувачів досягне близько 10 000 в тиждень, можна починати заробляти. Тобто, спочатку потрібно добре постаратися. Статті знову ж таки не тримаються в стрічці довго – від двох до п’яти днів. Впливає на це актуальність матеріалу, кількість пишучої братії і якість статей.

Ссылка на основную публикацию