Що таке продуктивність комп’ютера

Продуктивність комп’ютера або швидкодія – це швидкість виконання ним операцій. Продуктивність є комплексною величиною і безпосередньо залежить від комплектуючих, з яких зібраний комп’ютер. Наприклад, два комп’ютери при однаковому процесорі, але при різних обсягах оперативної пам’яті матимуть різну продуктивність. Комп’ютер з 16 Гб оперативної пам’яті буде продуктивнішим комп’ютера з 8 Гб оперативної пам’яті. При роботі комп’ютер постійно зчитує і записує дані в надшвидку оперативну пам’ять і чим її більше, тим більше даних він зможе зберігати в ній для своєї поточної роботи, без звернення до повільного жорсткого диска.

Або інший приклад: комп’ютер з швидким SSD вінчестером (жорстким диском) буде продуктивнішим комп’ютера зі звичайним жорстким диском. SSD вінчестер – це свого роду велика флешка, де швидкість запису і зчитування в рази швидше за швидкість звичайного вінчестера, за рахунок відсутності рухомих частин і передової технології зчитування / запису.

Так само і з центральним процесором PC: чим більше обчислювальних ядер в ньому і вище частота їх роботи, тим продуктивніше буде комп’ютер.

Від продуктивності комп’ютера залежить комфортність роботи з ним. При невеликому обсязі оперативної пам’яті комп’ютер може пригальмовувати, особливо якщо відкрито кілька програм, а повільний вінчестер не може забезпечити швидке завантаження операційної системи і швидкий запуск програмного забезпечення в порівнянні c SSD диском. Однак потрібно розуміти, чим продуктивніше комп’ютер, тим він дорожчий. Тепер давайте розберемо, як дізнатися продуктивність вашого комп’ютера.

Як дізнатися продуктивність комп’ютера

Є багато методик вимірювання продуктивності PC, але всі вони, так чи інакше, обчислюють якесь число або індекс продуктивності, який чим вище, тим швидше комп’ютер. Існує достатня кількість програм, які розраховують продуктивність ПК, званих бенчмарками (від англ. Benchmark – «орієнтир», «еталон»). Ми ж скористаємося штатним засобом Windows, які розраховують індекс продуктивності.

Індекс продуктивності Windows

Щоб дізнатися продуктивність вашого комп’ютера, виконайте такі дії:

  1. Відкрийте Панель управління і виберіть розділ «Система і безпека».
  2. В даному розділі виберіть підрозділ «система», в якому можна дізнатися головні параметри вашого комп’ютера і загальну оцінку продуктивності, якщо він вимірювався раніше.
  3. Щоб розрахувати індекс або перерахувати його заново після заміни комплектуючих, натисніть на лінк «індекс продуктивності».

Протягом деякого часу комп’ютер буде перевіряти швидкодію окремих компонентів, на основі чого виведе загальну оцінку ПК і його компонентів окремо.

Чим вище загальна оцінка, тим продуктивніше ваш комп’ютер. На скріншоті можна побачити, що загальна оцінка дається по найповільнішого компоненту, а саме по графічній карті. Щоб дізнатися докладніше клацніть в поточному вікні за посиланням «Що означають ці цифри?».

Також тут ви можете прочитати рекомендації щодо підвищення продуктивності комп’ютера клікнувши по однойменній посиланням.

Ссылка на основную публикацию