Що таке OTG в телефоні і як ним користуватися?

Якщо ви подивіться специфікацію свого мобільного пристрою, то можете побачити величезний функціонал, про який раніше могли ніколи не чути. Наприклад, багато користувачів ніколи не чули про OTG, а ця технологія підтримується більшістю смартфонів. Що ж це таке?

OTG (від англ. On The Go – «на ходу») – технологія, за допомогою якої ви можете підключити до свого смартфону додатковий пристрій за допомогою повноцінного USB-порту, тому правильно називати функцію USB OTG.

Що можна підключити до смартфону за допомогою OTG? Багато чого, наприклад:

  • Флеш-накопичувач з інформацією.
  • Зовнішній жорсткий диск. Правда, в цьому випадку жорсткий диск повинен мати окреме харчування, інакше він просто не запуститься.
  • Миша.
  • Клавіатура.
  • Геймпад.
  • Картрідер.
  • Колонки.
  • Веб камера.
  • Принтер.

Варто відзначити, що найчастіше користувачі підключають за технологією OTG до своїх смартфонів флешки.

OTG кабель

Для того, щоб підключити пристрій до смартфону, використовується кабель OTG. Продається він буквально в кожному магазині електроніки і не тільки, так що з покупкою кабелю проблем бути не повинно.

Виглядає кабель так (в прикладі – фірми Olaudem):

Для USB Type-C також є кабель (в прикладі – фірми Aukey):

Одна сторона кабелю підключається до смартфону, до іншої – додатковий пристрій.

Є і невеликі перехідники без проводу (в прикладі – фірми Vention):

Якщо вам необхідно одночасно підключити кілька пристроїв до смартфону, вам знадобиться хаб OTG, який може виглядати приблизно так само:

Кількість портів може відрізнятися.

Зверніть увагу, що в більшості випадків ніякі додаткові настройки після підключення пристрою не потрібні. Якщо ви, припустимо, підключили дротову клавіатуру за допомогою OTG до свого сенсорному гаджету, вона відразу ж повинна запрацювати. Само собою, якщо смартфон підтримує функціонал OTG. Те ж саме можна сказати і про мишці, картрідер, колонках і т.д. Втім, бувають і винятки, коли необхідно лізти в налаштування, а то і зовсім встановлювати сторонні додатки для нормальної роботи підключеного пристрою.

Як дізнатися, чи підтримує смартфон OTG?

Як згадувалося вище, більшість смартфонів і навіть планшетів підтримує технологію OTG – у всякому разі про це говорить специфікація пристроїв. Але в деяких випадках це не так, тому рекомендуємо про всяк випадок використовувати додаток USB OTG Checker.

Встановлюєте і запускаєте. Відразу ж на екрані бачите, чи підтримується на вашому пристрої технологія OTG.

Є й інший додаток – OTG? (Саме так, зі знаком питання).

При запуску натискаєте кнопку Check Now!

Бачите відповідь щодо підтримки OTG. У нашому прикладі – позитивний.

Ссылка на основную публикацию