Що таке оперативна пам’ять

Оперативна пам’ять – це невід’ємна частина будь-якої ЕОМ, будь то класичний настільний ПК, або ж компактний ноутбук. Іноді цю пам’ять називають ОЗУ (оперативні запам’ятовуючі пристрої). В першу чергу, такий елемент, як оперативна пам’ять, впливає на швидкодію конкретної обчислювальної машини.

Загальна продуктивність комп’ютера частково залежить від швидкодії системи, тому якщо ви хочете збільшити потужність свого заліза, то обов’язково придивіться до варіанту зі збільшенням ОЗУ.

Однак перед тим, як почати апгрейд ПК, ми вам радимо ознайомитися з основними визначеннями і правилами про модернізацію мобільного пам’яті вашого комп’ютера.

Оперативна пам’ять, безумовно, вважається одним з тих складових компонентів комп’ютера, без яких не можлива нормальна робота електронної обчислювальної системи. Вона являє собою апаратне сховище для тимчасової робочої інформації, використовуваної центральним процесором вашого комп’ютера. Оперативні запам’ятовуючі пристрої, вони ж модулі пам’яті, випускаються у вигляді невеликих друкованих планок, які сильно змахують на канцелярські лінійки. Залежно від обсягу віртуальної флеш пам’яті, на поверхні такої планки встановлюють кілька мікрочіпів, а на нижньому її краю ви можете побачити робочі контакти ОЗУ. Модулі пам’яті поставляються в магазини електроніки у вигляді окремих готових пристроїв. Користувачеві залишається лише вибрати необхідний тип оперативної пам’яті і встановити нові планки на свою систему.

Оперативна пам’ять – «права рука» центрального мікропроцесора ПК. Її головне завдання полягає в тому, що вона повинна надавати процесору комп’ютера повний доступ до своєї надшвидкої пам’яті. Вся справа в тому, що оперативка здатна протягом одного сеансу зберігати в собі різні важливі параметри, такі як запущені програми і т.д. Завдяки такому дуету, комп’ютерний процесор моментально зчитує ці цифрові дані з пам’яті ОЗУ, а це значить, що така схема позитивно позначиться на продуктивності всієї вашої системи.

Під час роботи з комп’ютером на оперативній пам’яті створюються копії системних даних запускаються вами утиліт. Далі ці файли активно використовуються центральним процесором ПК. Мозок комп’ютерної системи реалізує програмний код додатка, а якщо надійде команда «зберегти», то результатом роботи даного процесу буде певного формату електронний файл.

З цього всього ми можемо зробити одне важливе правило: чим більше експрес пам’яті (ОЗУ) – тим краще для вашого залізного друга. Для такого варіанту апгрейда персональної обчислювальної системи буде потрібно менше коштів і витрати часу. Але перед тим, як підняти продуктивність комп’ютера на новий рівень вам потрібно знати сучасні різновиди оперативно пам’ятною пам’яті. Найбільш актуальними стандартами даної пам’яті вважаються DDR2 і DDR3. Останнім часом намітилася тенденція відходу від формату DDR2 до більш досконалого типу оперативної пам’яті.

Перед тим, як вибрати ті чи інші модулі ОЗУ вам, насамперед, необхідно визначитися з форм-фактором набувають оперативки.

Переважна більшість нині вироблених ЕОМ здатні працювати лише з двома типами комп’ютерної пам’яті – DIMM (Настільний ПК) і SODIMM (Ноутбук / нетбук). Зверніть увагу, що виробники оснащують один і той же варіант планки різними рівнями пам’яті, наприклад: DIMM DDR2 і DIMM DDR3. Насправді, однакові модулі ОЗУ з різними типами пам’яті відрізняються один від одного комбінацією контактних майданчиків. Ви не зможете в роз’єм, призначений для модулів оперативної пам’яті, встановити планку з відповідним типом пам’яті, тому будьте обережні при покупці цікавлять вас примірників ОЗУ.

Поряд з сумарним обсягом пам’яті ОЗУ, ще одним цікавлять нас властивістю оперативної пам’яті сучасного комп’ютера є тактова (мінімальна) частота його роботи. Даний параметр характеризує ту частоту, з якою здатний працювати системний генератор. Не важко здогадатися, що швидкодія модулів пам’яті з високою тактовою частотою (1600MHz) буде вище, ніж у таких же планок зі зниженими характеристиками (1333MHz). Більш складним способом підвищення потужності ОЗУ комп’ютера є збільшення його робочої частоти. Запам’ятайте: будь-які методи збільшення тактової частоти модулів оперативної пам’яті тягне за собою втрату гарантії на даний товар. Розгін оперативки – це справа не проста, тому вам будуть потрібні певні знання і досвід інших оверлокерів. Скажімо так, для успішного розгону пам’яті ПК вам будуть потрібні модулі ОЗУ з металевими радіаторами і спеціалізоване програмне забезпечення.

Як ми говорили раніше, зайві пару гігабайтів для оперативної пам’яті комп’ютера ніяк не зашкодять. Чим більше простору для системних файлів, тим краще. Останнім особливо значущим властивістю ОЗУ вважається його здатність працювати по двоканальної схемою (3-х).

Це можливо в тому випадку, коли в роз’єми для оперативної пам’яті в певному порядку встановлюють 2 або 4 однакові планки. Якщо ж у вас все модулі абсолютно однакові (виробник, форм-фактор, тип пам’яті, частота), то вам потрібно всього лише заповнити ними все відповідні слоти на материнській платі. Якщо ви придбали 2 (1) різні планочки, то встановлюємо їх в різні роз’єми для ОЗУ.

Суть даної технології в тому, що повністю однакові модулі пам’яті, монтовані в однакові (за кольором) порти, мають можливість працювати в парному режимі. Як показує практика, такий метод підключення оперативної пам’яті здатне збільшити продуктивність ОЗУ від 7 до 22%.

Ссылка на основную публикацию