Що таке OGS дисплей? Які плюси і мінуси в OGS технології?

Якщо Ви вибираєте собі девайс серед сучасних смартфонів з урахуванням характеристик сенсорних дисплеїв, то напевно зіткнетеся з абревіатурою “OGS”. Вона пов’язана з перспективною технологією виробництва тач-скрінів і повністю читається як One Glass Solution, що в перекладі з оригіналу означає “рішення на одному склі”. Назва добре відображає основна відмінність даного типу екранів, з кожним роком набувають більшої популярності.

На відміну від попередніх поколінь сенсорних модулів для смартфонів (від TFT – до AMOLED), OGS-екран має меншу товщину і кращими візуальними якостями. Розробники досягли цього завдяки об’єднанню сенсорної прошарку з екраном і видалення зі стандартної конструкції шару, що містить заповнений повітрям простір. У виробах інженери застосовують 2 варіанти конструкційних рішень.

У першому випадку, якому дали назву “сенсор на об’єктиві” ( “sensor on lens”), що відповідає на дотики частина об’єднується в єдину структуру із захисним склом. Це досягається за рахунок упорядкованого напилення зсередини оксидів індію та олова, що грають роль електродів.

Альтернативна схема “сенсор в осередку” являє собою “сендвіч”, нижнім шаром якого служить скло матриці, “начинкою” – 2 рівня чутливих елементів з поляризаційним шаром, а верхнім – захисне скло. Дане рішення вперше було використано в масовому виробництві під час випуску Apple iPhone 5.

OGS-дисплеї характеризуються рядом переваг:

  • Кращою передачею кольору за рахунок зменшення розсіює ефекту.
  • Збільшеним до 180̊ кутом огляду при включеному підсвічуванні.
  • Підвищеною енергоефективністю, тому що зі зменшенням товщини тач-скрін знижується потреба в яскравості підсвічування.
  • Пилозахищені (завдяки відсутності вразливих для пилових частинок щілин).

Мінуси технології:

  • Висока ціна, що робить її менш доступною.
  • Потреба заміни модульного дисплея замість зміни однієї деталі при поломці, що робить ремонт дорожчим і вимагає наявності в майстерні відповідних деталей.

OGS-екрани виникли не на порожньому місці. Основою технології є IPS-матриця, тобто вироби з OGS-екранами мають ряд характерних для неї слабких і сильних сторін. Візуально відрізнити від попередніх поколінь їх можна завдяки більш інтенсивному темному екрану у вимкненому положенні і відсутності викривлень або спотворень кольору при перегляді відео під великими кутами. Якщо порівнювати 2 варіанти реалізації OGS, то “сенсор на об’єктиві” виявляється дешевшим, але менш стійким до механічних пошкоджень в порівнянні з on-cell варіантами.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Ссылка на основную публикацию